اجرای طرح های سنجش سلامت کارگران در اصفهان
0 -

سرپرست مدیریت اموراجتماعی اداره کار و امور اجتماعی اصفهان خبر داد:

اجرای طرح های سنجش سلامت کارگران در اصفهان

اجرای طرح های سنجش سلامت کارگران در اصفهان
18 مرداد 1397, 12:28 / کد خبر:53503
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کار و امور اجتماعی اصفهان گفت: سنجش و ارزیابی سلامت کارگران در قالب طرح‌های مختلف مثل کاج به اجرا گذاشته می شود.
 سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کار و امور اجتماعی اصفهان گفت: سنجش و ارزیابی سلامت کارگران در قالب طرح‌های مختلف مثل کاج به اجرا گذاشته می شود.
به گزارش  مهر، منصوره سلیمانزاده صبح پنجشنبه در جمع مدیران واحدهای اقتصادی اظهار داشت: طبق قانون ۱۴۷ وزارت کار، لازم است که خدمات بهداشتی و درمانی به کارگران ارائه شود که در لایحه جدید رسیدگی به مسائل روحی و روانی کارگران نیز آمده است.
وی با اشاره به اجرای طرح کاج به منظور پیشگیری از اعتیاد در بین کارگران خبر داد و بیان داشت: ضرورت اجرای کامل و خوب فصل هشتم قانون کار است که در لوای اجرای این قانون، سلامت جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی کارگران تامین می شود.
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کار و امور اجتماعی اصفهان اعلام کرد: از سوی وزارت کار، طرح های مختلفی در راستای سنجش سلامت کارگران به اجرا گذاشته می شود که از آن جمله میتوان طرح شیوع شناسی اعتیاد، مطالعه پژوهشی شیوه اختلالات روانی در جامعه کار و تولید و اجرای طرح کاج است که این طرح‌ها طی سالهای ۹۳ تا ۹۵ در سطح کشور به اجرا درآمد که اجرای آن در اصفهان نتایج مثبتی بدنبال داشته است.
وی  اعلام کرد: بالغ بر ۲۰۰ خانه بهداشت کارگری در استان فعال است.
سلیمانزاده اظهار داشت: به منظور بررسی سلامت کارگران در ۷۶ واحد اقتصادی، ۷۶ نفر از کارشناسان بهداشت حرفه ای مسئولیت بهبان ها یعنی ارزیابی سلامت کارگران را برعهده گرفتند.
وی در خصوص وظایف بهبان ها اظهار داشت: ارتقای سلامت کارکنان از چهار بعد و  کاهش رفتارهای پرخطر در کارکنان مانند مصرف مواد مخدر، الکل، سیگار، خشونت، تغذیه نامناسب از جمله وظایف این افراد است که در راستای اجرای برنامه سنجش سلامت کارگران منجر به افزایش بهره وری در واحدهای اقتصادی می‌شود.
سرپرست مدیریت اموراجتماعی اداره کار و امور اجتماعی اصفهان افزود: در سال آینده خانه بهداشت برتر و کارفرما سلامت محور توسط سازمان مدیریت درمان تامین اجتماعی و وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت و درمان انتخاب و تجلیل خواهند شد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98، شماره 3494 ؛ 05 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین