مهرعلیزاده راهی پاستور می‌شود؟

آیا قرعه تغییر به نام استاندار اصفهان خواهد خورد؛

مهرعلیزاده راهی پاستور می‌شود؟

مهرعلیزاده راهی پاستور می‌شود؟
22 مرداد 1397, 13:17 / کد خبر:53961
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مورد احتمال تغییر استاندار اصفهان، گفت: صحبت‌های زیادی در مورد مهرعلیزاده وجود دارد که پس از اینکه طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان نهایی شد آیا وی شامل آن خواهد بود یا خیر.
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مورد احتمال تغییر استاندار اصفهان، گفت: صحبت‌های زیادی در مورد مهرعلیزاده وجود دارد که پس از اینکه طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان نهایی شد آیا وی شامل آن خواهد بود یا خیر.
به گزارش تسنیم از ، طبق ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری بند‌های الف: رؤسای سه قوه، ب: معاون اول رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضا شورای نگهبان،‌ج: وزرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس‌جمهور د: استانداران و سفرا، ه: معاونین وزرا و هم‌تراز آن‌ها، بعد از بازنشستگی می‌توانستند ادامه خدمت بدهند اما پس از بررسی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان با ماده واحده این طرح «به‌کارگیری مقامات مذکور در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری، هم‌تراز آن‌ها، فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و آزادگان در سمت‌های مذکور در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و دیگر سطوح مدیریتی کشور و دارندگان اجازات خواسته مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه متبوع خود بلامانع است».

شاید یکی از ملموس‌ترین اثرات این اصلاح قانون پس از تصویب در شورای نگهبان و ابلاغ از سوی رئیس دولت، تغییر در مدیران ارشد اجرایی استان‌ها خواهد بود که بنا به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و عضو کابینه دولت دوازدهم طبق این مصوبه حدود 15 تن از استانداران تغییر خواهند کرد. یکی از این استانداران که تغییر وی نیز گمانه‌زنی می‌شود محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان هست.

نظر عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در رابطه با گمانه‌زنی‌ها برای جایگزین احتمالی استاندار اصفهان

حمیدرضا فولادگر عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در رابطه با گمانه‌زنی‌ها برای جایگزین احتمالی استاندار اصفهان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: شورای نگهبان نظر خود را در رابطه با اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان هنوز اعلام نکرده است.

وی با بیان اینکه این اصلاحیه ممکن هست از سوی شورای نگهبان مردود اعلام شود و یا اینکه ایراداتی را به آن وارد بدانند، گفت: مسبوق به سابقه هست که شورای نگهبان به این‌چنین قوانینی ایراداتی ازجمله ابهامات، مغایرت با قانون اساسی یا شرع مقدس وارد بداند.

فولادگر ادامه داد: اگر ابهام یا مغایرتی از سوی شورای نگهبان اعلام شود طبیعتاً مصوبه به مجلس بازگردانده می‌شود و پس از برطرف شدن ایرادات باز برای اعلام نظر به آن شورا ارسال خواهد شد البته احتمال این هم وجود دارد که به مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز برود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز این قانون نهایی نشده است، تصریح کرد: پس از نهایی شدن این قانون مشخص خواهد شد که چه تعدادی مشمول این قانون و بازنشست خواهند شد.

وی افزود: طبق مصوبه فعلی مجلس تعداد زیادی از استانداران، معاونان وزرا، مدیران کل و سفرا از کار بازنشسته خواهند شد ولی در حال حاضر با توجه نهایی نشدن این قانون نمی‌توان مصادیق آن را پیش‌بینی کرد.

فولادگر با بیان اینکه به همین دلیل در حاضر نمی‌توان روی هیچ گزینه‌ای اظهارنظر کرد، گفت: در مورد مهرعلیزاده استاندار اصفهان هم‌ صحبت‌های زیادی وجود دارد که پس از اینکه این قانون نهایی شد آیا وی شامل این بازنشستگان خواهد بود؟

وی ادامه داد: در صورت بازنشسته شدن مهرعلیزاده چه کسی جایگزین وی خواهد بود، ضمن اینکه بحث انتخاب مهرعلیزاده برای سکان‌داری برخی از وزارتخانه‌ها عنوان‌شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان اظهار داشت: گمانه‌زنی‌های مختلفی وجود دارد که در حال حاضر نمی‌توان با قاطعیت در مورد آن‌ها صحبت کرد.

توصیه نماینده مجلس به دولت در رابطه با قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان

اکبر ترکی نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در همین رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیمدر اصفهان، اظهار داشت: ما کاری به تعیین مصداق نداریم و همان‌طور که گفته می‌شود شأن قانون‌گذار اجل از تعیین مصداق است.

وی با بیان اینکه مصادیق طبق قانون مشخص خواهد بود و فعلاً موقع صحبت در این خصوص نیست، در توصیه‌ای به دولت گفت: به دنبال استثنا زدن به این قانون نباشند البته در حال حاضر روی صحبت بنده با استاندار اصفهان یا هر جا و فرد دیگری نیست ولی ممکن هست در آینده در این رابطه نیز صحبت بکنیم.

ترکی افزود: حرف ما بر این است که 24 میلیون نفر به آقای روحانی رأی دادند یعنی در این تعداد اینقدر افراد شایسته‌ای نیست که مرتب می‌خواهند آدم‌های بازنشسته را مجدد به‌کارگیری کنند.

 وی با بیان اینکه سئوال ما این هست که آن‌ها چه اصراری مبنی بر نگهداری بازنشستگان دارند؟ اظهار داشت: امیدوار هستیم این قانون به جایی برسد و دولت هم مرّ قانون را رعایت کند، فرار از قانون هم نداشته باشد.

رحمانی فضلی پیش از این گفته بود دولت و وزارت کشور همواره از جوان‌گرایی در عرصه‌های مدیریت استقبال، حمایت کرده و می‌کند. ما با نفس تغییر مخالف نیستیم؛ به معاون سیاسی وزارت کشور مأموریت داده‌شده تا نیروها و افراد باتجربه از مجموعه وزارت کشور با اولویت معاونان فعلی استانداران جهت تصدی‌گری پس استاندار معرفی کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3718 ؛ 08 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین