نرخ جدید تاکسی ها در انتظار تصویب مراجع ذیربط

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اصفهان خبرداد:

نرخ جدید تاکسی ها در انتظار تصویب مراجع ذیربط

نرخ جدید تاکسی ها در انتظار تصویب مراجع ذیربط
31 اردیبهشت 1396, 15:11 / کد خبر:5517
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اصفهان گفت: هرساله متناسب با سیاست های کلان دولت و مدیریت شهری در زمینه حمل و نقل عمومی افزایش نرخ کرایه ها صورت می گیرد برهمین اساس نرخ کرایه تاکسی ها در سال ۹۶ متناسب با نرخ تورم و میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان خواهد بود.


حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: هر سال بر اساس کارشناسی های انجام گرفته و با توجه به هزینه  های یک دستگاه خودرو تاکسی، نرخ سوخت، بیمه، استهلاک و هزینه های فنی خودرو، نرخ کرایه انواع کاربری های تاکسی تعیین و جهت طی مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارائه شده است.

وی ادامه داد: این امر انجام گرفته و پس از تأیید و تصویب مراجع ذی ربط جهت اجرا به شرکت های حمل ونقل و رانندگان تاکسی ابلاغ می شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اصفهان با بیان اینکه میزان افزایش نرخ کرایه باید متناسب با سیاست های کلان دولت و مدیریت شهری در زمینه حمل ونقل عمومی باشد، گفت: نرخ کرایه تاکسی ها در سال ۹۶ متناسب با نرخ تورم و میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تصویب و ابلاغ مصوبه نرخ کرایه تاکسی ها در سال ۹۶، هرگونه افزایش نرخ، فاقد وجاهت قانونی است و بر همین اساس شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلف، مراتب را با بازرسان سازمان تاکسیرانی در میادین اصلی شهر و یا با شماره تلفن ۳۵۶۸۸۱۰۰ در میان بگذارند.

این مقام مسئول شهری با اشاره به تجهیز بیش از ۸۵ درصد تاکسی های شهر اصفهان به سامانه هوشمند، افزود: شهروندان می توانند برای محاسبه دقیق و عادلانه و نیز پرداخت الکترونیک نرخ کرایه ها از این تجهیزات استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ اسفند 1398، شماره 3739 ؛ 06 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز  سه شنبه ۶  اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین