اولین همکاری آبیار با الناز شاکردوست

شبی که ماه کامل شد به جشنواره فیلم فجر می‌رود

اولین همکاری آبیار با الناز شاکردوست

اولین همکاری آبیار با الناز شاکردوست
11 شهریور 1397, 10:36 / کد خبر:55551
"نرگس آبیار" کارگردان برجسته سینمای کشور که توانست با فیلم "شیار ۱۴۳" تحسین همگان را بر انگیزد امسال در حضوری متفاوت با فیلمی جدید راهی جشنواره فیلم فجر خواهد شد.
"نرگس آبیار" کارگردان برجسته سینمای کشور که توانست با فیلم "شیار ۱۴۳" تحسین همگان را بر انگیزد امسال در حضوری متفاوت با فیلمی جدید راهی جشنواره فیلم فجر خواهد شد.
به گزارش میزان، "نرگس آبیار" کارگردان برجسته سینمای کشور که توانست با فیلم "شیار 143" تحسین همگان را بر انگیزد امسال در حضوری متفاوت با فیلمی جدید راهی جشنواره فیلم فجر خواهد شد.

وی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را با فیلم "شبی که ماه کامل شد" پشت سر خواهد گذاشت. آبیار در این فیلم برای نخستین بار همکاری با "الناز شاکردوست" را به عنوان بازیگر نقش اول فیلم خود تجربه می کند.

شاکردوست که پس از مصدومیت شدید در پروژه "دو طبقه روی پیلوت" کمی با دنیای بازیگری فاصله گرفته بود در این فیلم به دنبال کسب سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر است. سیمرغی که با فیلم "خفه گی" تا مرز دریافت آن پیش رفت اما موفق نشد.

الناز شاکردوست پس از سپری کردن دو ماه مصدومیت و به دست آوردن سلامت نسبی خود، به عنوان دومین بازیگر فیلم جدید نرگس آبیار  معرفی شد. انتخاب شاکردوست در حالی صورت می گرفت که در ابتدا "هومن سیدی" به عنوان نخستین بازیگر آبیار معرفی شده بود.

اما سیدی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به وجود مشکلی غیر مترقبه و شخصی اعلام کرد که نمی تواند در فیلم "شبی که ماه کامل شد" به ایفای نقش بپردازد و "هوتن شکیبا" جای وی را در این فیلم سینمایی پر کرد.

"شبی که ماه کامل شد" روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالیست که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است. در این مسیر، برادرش با او همراه می‌شود، اما در میانه راه، اتفاقاتی برای آن‌ها رقم می‌خورد.

این فیلم چهارمین فیلم سینمایی نرگس آبیار پس از آثار "اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند"، "شیار 143" و "نفس" است که نیمه اول سال 97 به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی جلوی دوربین رفت.

وی تاکنون هفت فیلم داستانی و مستند و سه فیلم سینمایی را کارگردانی کرده‌است. آخرین اثر سینمایی وی به نام نفس در محرم سال ۱۳۹۵ نمایش داده شد. تاکنون تنها اسم دو بازیگر فیلم سینمایی "شبی که ماه کامل شد" اعلام شده و هیچ نامی از سایر بازیگران فیلم جدید نرگس آبیار منتشر نشده است.

آبیار از جمله موفق ترین کارگردان زن سینمای ایران است. وی تاکنون بارها توانسته سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خانه ببرد و حالا امیدوار است تا با جدیدترین تجربه سینمای خود در کنار الناز شاکردوست بتواند این تجربه را تکرار کند

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4043 ؛ 22 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین