طرح بصیرت عاشورایی در بقعه 15 امام زاده گلپایگان آغاز شد

طرح بصیرت عاشورایی در بقعه 15 امام زاده گلپایگان آغاز شد

طرح بصیرت عاشورایی در بقعه 15 امام زاده گلپایگان آغاز شد
20 شهریور 1397, 14:33 / کد خبر:56359
رییس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه های محرم و صفر، طرح بصیرت عاشورایی در بقعه 15 امام زاده این شهرستان آغاز شد.
 رییس اداره اوقاف و امور خیریه  گلپایگان گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه های محرم و صفر، طرح بصیرت عاشورایی در بقعه 15 امام زاده  این شهرستان آغاز شد.                     

 حجت الاسلام عباس نصیر الاسلامی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این طرح از ابتدای ماه محرم به مدت 12 روز اجرا می شود، افزود : برنامه لبیک یا حسین (ع)،  تعویض پرچم امام زاده هفده تن،  برگزاری آیین شیر خوارگان حسینی(ع)  و برنامه رهروان زینبی (س) با نوای لبیک یا زینب  (س)  از برنامه های طرح بصیرت عاشورایی در اماکن متبرکه این شهرستان است.
وی همچنین اعزام مبلغ به  امام زادگان شاخص و مساجد دارای وقف،  برگزاری نماز جماعت، زیارت عاشورا،  روضه خوانی، مداحی ، عزاداری و توزیع غذای نذری را از دیگر برنامه های طرح بصیرت عاشورایی عنوان کرد.
حجت الاسلام نصیر الاسلامی با اشاره به اینکه ترویج و تبیین  فرهنگ عاشورایی،  معارف اسلامی و اهل بیت  (ع)  و پاسخگویی به سئوالات و شبهات دینی از مهم ترین برنامه های تبلیغی مبلغان در آیین های سوگواری  محرم و صفر در شهرستان گلپایگان است بر لزوم برگزاری عزاداری های بی پیرایه و بی آلایش سنتی از سوی عزاداران و دسته جات حسینی در این شهرستان تاکید کرد.
 بر اساس سنتی دیرینه،  همزمان با آغاز ماه محرم، پرچم های سیاه عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) در نقاط مختلف شهر و سر در اداره ها، مغازها و مکان مذهبی شهرستان گلپایگان بر افراشته  شده است و در این ایام مردم این خطه در قالب هیات های مذهبی به صورت خود جوش با برپایی دسته های های عزاداری، سینه زنی و زنجیرزنی در مساجد، حسینیه ها و امام زادگان و خیابان ها و توزیع نذری و برپایی ایستگاه های صلواتی در عزای حسینی (ع) سوگوارند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3718 ؛ 08 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین