ایمن سازی سی و سه پل اصفهان ضروری است
0 -

ایمن سازی سی و سه پل اصفهان ضروری است

ایمن سازی سی و سه پل اصفهان ضروری است
21 شهریور 1397, 20:07 / کد خبر:56476
مدیرکل حفظ و احیاء سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به ضرورت حفاظت از آثار تاریخی بر لزوم ایمن سازی سی و سه پل یا پل الله وردی خان تاکید کرد.
مدیرکل حفظ و احیاء سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به ضرورت حفاظت از آثار تاریخی بر لزوم ایمن سازی سی و سه پل یا پل الله وردی خان تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، طرح حفاظ بندی و ایمن سازی دهانه ها فوقانی سی و سه پل و طرح احیای چهارباغ عباسی روز چهارشنبه با حضور مدیرکل حفظ و احیای سازمان میراث فرهنگی کشور و مدیرکل میراث فرهنگی استان به تصویب نهایی رسید.
سید هادی احمدی افزود : این ایمن سازی باید بر مبنای سه شاخصه برگشت پذیر بودن، زیبا بودن و اجرای بی نقص صورت گیرد.
وی اظهارداشت : در صورت لزوم و تایید اعضای شورای فنی می توان طرح اصلی ایمن سازی پل را از طریق فراخوان عمومی و اجرای یک مسابقه علمی با نظر تمامی صاحبنظران ادامه داد.
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان یادآور شد : تلاش شده تا طرح موقت ایمن سازی سی و سه پل در راستای رفع خطر عبور عابران با رعایت اصل قابل برگشت بودن و رعایت اصل حداقل تاثیر منظری اجرا شود.
فریدون الله یاری تاکید کرد : انتخاب حفاظ دهانه ‌های ۳۳ پل با تاکید بر حفظ ابعاد تاریخی آن صورت می گیرد.
طرح ایجاد حفاظ بر روی سی و سه پل در 2 سال گذشته با توجه به سقوط چند نفر از بالای پل قوت گرفت اما چگونگی نصب این حفاظ مورد بحث بود.
به گزارش ایرنا، سی وسه پل یا پل ' الله وردی خان ' شاهکاری از آثار دوران صفوی و یکی از قدیمی و طولانی ترین پل های تاریخی زاینده رود است که 400 سال قبل بر بستر این روز بنا شد. 
این پل 295 متر درازا و 14 متر پهنا دارد و درازترین پل زاینده رود است که در سال 1310 در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت. 
سی و سه پل، یکی از اصلی ترین محورهای تردد پیاده رو در مرکز کلانشهر اصفهان و پل رابط بین نیمه شمالی و جنوبی این شهر محسوب می شود و روزانه هزاران نفر از روی آن تردد می کنند.
بر این اساس در مرداد ماه امسال، حفاظ های کابلی با هدف صیانت از دهانه ها و رواق های سی و سه پل و هشدار برای نزدیک نشدن به لبه های پل، در این بنای تاریخی نصب شد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 4 خرداد 98، شماره 3519 ؛ 04 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 4 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین