بیشترین دلیل مراجعات به هلال و احمر اصفهان چه بود؟

بیشترین دلیل مراجعات به هلال و احمر اصفهان چه بود؟

بیشترین دلیل مراجعات به هلال و احمر اصفهان چه بود؟
22 شهریور 1397, 10:01 / کد خبر:56488
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: یک هزار و ۷۶۷ حادثه در پنج ماهه نخست امسال به جمعیت هلال احمر استان اصفهان گزارش شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: یک هزار و ۷۶۷ حادثه در پنج ماهه نخست امسال به جمعیت هلال احمر استان اصفهان گزارش شد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با ایمنا با بیان اینکه در پنج ماهه نخست امسال یک هزار و ۷۶۷ مورد حادثه به هلال احمر استان اصفهان گزارش شده است، اظهار کرد:  ۸۳۴ حادثه تصادف گزارش شده است که بیش از نیمی از حوادث استان  اصفهان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۳ درصد از جاده‌های استان اصفهان حادثه خیز است، اضافه کرد: با توجه به بررسی‌های به دست آمده دلیل بسیاری از تصادفات عدم توانایی رانندگان و نقص فنی خودروها بوده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: در طرح پایان تعطیلات تابستان امسال از ۲۳ شهریور تا سوم مهر با همکاری‌ مشترک اورژانس، هلال احمر، راهداری، حمل و نقل جاده‌ای و نیروی انتظامی ساماندهی جاده‌ها در دستور کار قرار دارد تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه تنها یک مورد حادثه آتش‌سوزی مراتع به هلال احمر در شهرستان فریدن گزارش شده است، افزود: هلال احمر تنها برای پشتیبانی از تیم‌های حریق منابع طبیعی و نیروهای محلی حضور داشته است.

کریمی با بیان اینکه شش مورد حادثه برف و کولاک در شهرستان‌های سمیرم، دهاقان، فریدن و فریدون‌شهر در سامانه به ثبت رسیده است، ادامه داد: بیشترین امدادرسانی درحوداث برف و کولاک به عشایر منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ مورد خدمات حضوری به پایگاه‌ها هلال احمر در استان اصفهان در سامانه به  ثبت رسیده است، اضافه کرد: در این حوادث به یک هزار و ۳۶۴ نفر خدمات‌رسانی شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه خدمات مناسبتی در راهپیمایی روز قدس، عید فطر، مراسم ارتحال حضرت امام (ره) و روز طبیعت به ثبت رسیده است، اظهار کرد: به پنج هزار و ۵۱۵ نفر خدمات‌رسانی شده است که دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان اینکه ۱۳ موردحادثه دریایی و ساحلی در چادگان به ثبت رسیده است، افزود: در این جوادث چهار نفر نجات یافته اند، سه  نفر سرپایی درمان شدند و یک نفر به بیمارستان منتقل شده است.

کریمی با بیان اینکه سه مورد حادثه  زلزله در سامانه به ثبت رسیده است، ادامه داد: زلزله در اطراف کوهپایه و حسن آباد ارزیابی  شده که تنها نیروها  آماده باش بودند و خدماتی ارایه نشده است.

وی با بیان اینکه ۴۳ مورد حادثه آب گرفتگی در شهرهای سمیرم، شهرکرد، فریدن، فریدونشهر، لنجان، شاهین شهر، اصفهان و گزبرخوار در سامانه به ثبت رسیده است، اضافه کرد: به هشت هزار و ۹۲۷ هزار نفر خدمات‌رسانی شده شده که ۸۰۰۰ از این افراد عشایر بودند که بیشترین کمک‌ها  از سمت مردم شهررضا بوده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه ۳۱۵ مورد حادثه خدمات شهری به پایگاه‌ها گزارش شده است، گفت: پایگاه متعدد هلال احمر در نزدیکی شهرها وجود دارد تا زمانیکه اورژانس‌ها توانایی پوشش حادثه را ندارند پایگاه‌های هلال احمر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه  ۸۷ مورد حادثه صنعت کارگاهی در سامانه به ثبت رسیده است، افزود: در این حوادث نیز  ۱۱۹ نفر آسیب دیده بودند که ۱۴ نفر سرپایی و ۷۲ نفر به بیمارستان منتقل شدند.

کریمی با بیان اینکه ۶۰ مورد حادثه کوهستان در سامانه به ثبت رسیده که بیشترین حوادث را شهرهای سمیرم، نطنز و چشمه لادر خمینی شهر به خود اختصاص داده،ادامه داد:  ۱۴۵ خدمات دریافت کرده اند که از این تعداد ۱۲ نفر را به بیمارستان منتقل کرده و هفت نفر سرپایی درمان شدند.


ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، شماره 3829 ؛ 15 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین