نذر خون در پایگاه‌های ‌اهدای خون ‌اصفهان ‌ایام ماه محرم اجرا می‌شود
0 -

نذر خون در پایگاه‌های ‌اهدای خون ‌اصفهان ‌ایام ماه محرم اجرا می‌شود

نذر خون در پایگاه‌های ‌اهدای خون ‌اصفهان ‌ایام ماه محرم اجرا می‌شود
22 شهریور 1397, 11:23 / کد خبر:56500
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: طرح نذر خون در ایام محرم در پایگاه‌های مراکز اهدای خون شهر اصفهان و ۴ پایگاه خوانسار، کاشان، شهرضا و نجف آباد اجرا می‌شود.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: طرح نذر خون در ایام محرم در پایگاه‌های مراکز اهدای خون شهر اصفهان و ۴ پایگاه خوانسار، کاشان، شهرضا و  نجف آباد  اجرا می‌شود.
مجید زینلی در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و علاقه مردم به اهدای خون در این روزها، اظهار داشت: در دهه اول محرم و به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا با حجم انبوهی از اهدا کنندگان خون مواجه می‌شویم.
وی افزود: مصارف بیمارستانی ثابت است و از طرفی خون گرفته شده بیشتر از 40 روز قابلیت مصرف ندارد و از چرخه مصرف خارج می‌شود.
مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه بتوان از خون اهدایی حداکثر استفاده را برد، گفت: برای استفاده بهینه از خون و فراورده‌های خونی، طرح نذر خون در ایام محرم ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: در این طرح برای کنترل اشتیاق مردم و از بین نرفتن خون اهدایی، مردم می‌توانند به صورت ثبت نام در سایت سازمان انتقال خون استان یا با مراجعه حضوری به مراکز اهدای خون، تاریخ و ساعت اهدای خون را مشخص کنند.
زینلی خاطرنشان کرد: با این کار در روزهایی که به خون احتیاج داریم، افراد فراخوان می‌شوند و می‌توانند با یک برنامه قبلی و از پیش تعیین شده خون اهدا کنند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 03 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics