توضیحات پلیس راهور درباره ترافیک روز نخست مهر
0 -

توضیحات پلیس راهور درباره ترافیک روز نخست مهر

توضیحات پلیس راهور درباره ترافیک روز نخست مهر
27 شهریور 1397, 09:15 / کد خبر:56824
رئیس پلیس راهرو استان اصفهان گفت: در روز نخست مهرماه اقدامات ترافیکی خاصی در شهر اصفهان انجام خواهد شد.
رئیس پلیس راهرو استان اصفهان گفت: در روز نخست مهرماه اقدامات ترافیکی خاصی در شهر اصفهان انجام خواهد شد.
به گزارش ایسنا، رضا رضایی صبح امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چند برنامه ویژه در پلیس راهور است. طرح ترافیک ویژه عاشورا و تاسوعا در برخی مبادی محدودیت‌هایی اعمال خواهد کرد. به خصوص مبادی منتهی به میدان امام محدودیت خواهد داشت. همچنین در گلستان شهدا
وی ادامه داد: همچنین در تاریخ ٣١ شهریور، با توجه به رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در روز شنبه که مصادف با روز بازگشایی مدارس برای کلاس اولی‌ها است در محورهای مشرف به گلستان شهدا محدودیت های اعمال خواهد شد. در مسیر‌های شرقی و غربی محدودیت خواهیم داشت. از محور شمالی نیز از خیابان فرایبورگ محدودیت هایی خواهیم داشت.
رضایی گفت: انتظار از ساکنین و شهروندان این است که از ساعت ٢۴ روز جمعه خودروهای خود را در مسیرها پارک نکنند تا ناچار به انتقال خودرو نشویم. همچنین شهروندان از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.
رئیس پلیس راهرو استان اصفهان افزود: از روز نخست مهرماه با حضور صد در صدی نیروهای راه با توان کامل ستاد، پوشش ترافیکی سطح شهر و استان را خواهیم داشت. در روزهای نخست ممکن است هنوز سرویس ها هماهنگ نشده باشند و یا خود والدین اقدام به رساندن فرزندان به محل تحصیل کنند خواهشمندیم والدین در مقابل مدارس تجمع نکنند. اگر توجه به این مسأله نشود برای همه همشهری‌ها مشکلاتی پیش خواهد آمد.
رضایی ادامه داد: همه هماهنگی‌ها در کمیسیون‌های مربوطه شده است و ممکن است روز اول و حداکثر روز دوم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. اگر شهروندان حدود ١٠ دقیقه زودتر حرکت کنند ترافیک شهر روان خواهد بود. همکاران در حوزه آموزش و پرورش نیز همکاری لازم را با پلیس انجام خواهند داد.
وی گفت: با اشاره به عملکرد پلیس راهور در پنج ماهه نخست سال گفت: در این مدت ١٧٣ نفر به ١٨۶ جان باخته نسبت به سال گذشته نشان می دهد ٧ درصد کاهش در این زمینه داشته‌ایم.
رئیس پلیس راهرو استان اصفهان ادامه داد: معادل جانباختگان موتورسیکلت در کشور حدود ٣٠ درصد و در اصفهان ۵٠ درصد است. این اختلاف آمار ٢٠ درصدی معنادار است و هنوز تلفات موتور سیکلت به قوت خود باقی است. با همکاری با سازمان‌های مختلف به خصوص همکاری‌های خوب شهرداری اصفهان تلاش شده است تلفات ترافیکی کاهش پیدا کند. هنوز در ابتدای راه هستیم.
رضایی تاکید کرد: خانواده ها باید از در اختیار قرار دادن موتور سیکلت به نوجوانان و جوانانی که مهارت لازم را ندارند، جلوگیری کنند. روزی نیست که خبر ناگوار از جانباختگان موتور سیکلت نداشته باشیم. سن این افراد ١٣ تا ٣٠ سال هستند که نیروی جوان و مواد کشور محسوب می‌شوند. در تلفات پیاده سنین بالا آمار بیشتری دارند. یک میلیون و ۴٠٠ هزار موتور سیکلت در اصفهان وجود دارد.
وی گفت: اصفهان رتبه اول موتور سیکلت در کشور را ندارد اما رتبه نخست کشته شدگان موتور سیکلت را دارد که زیبنده پایتخت فرهنگی و تمدن است. نیمی از این تلفات در شهر اصفهان رخ می دهد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3479 ؛ 27 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین