18 درصد جمعیت اردستان سالمند هستند
0 -

18 درصد جمعیت اردستان سالمند هستند

18 درصد جمعیت اردستان سالمند هستند
8 مهر 1397, 16:07 / کد خبر:57767
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: 18 درصد جمعیت شهرستان اردستان را سالمندان تشکیل می‌دهند که جمعیتی بالغ بر 7487 نفر را شامل می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: 18 درصد جمعیت شهرستان اردستان را سالمندان تشکیل می‌دهند که جمعیتی بالغ بر 7487 نفر را شامل می‌شود.
حسن ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به 9 مهرماه روز جهانی سالمندان، اظهار کرد: شعار امسال روز جهانی سالمندان را وزارت بهداشت تحکیم حقوق سالمندان نام‌گذاری کرده است.وی با اشاره به روز شمار هفته گرامیداشت سالمند، افزود: برنامه آموزش شیوه زندگی سالم در سالمندی به دو شکل آموزش گروهی و چهره به چهره در خصوص تغذیه، فعالیت بدنی، مراقبت از کمر و زانو، مراقبت از پاها، پوکی استخوان، پیشگیری از حوادث، بهداشت دهان و دندان، یبوست، بی‌اختیاری ادرار، یائسگی، استرس، حافظه، خواب، روابط زناشویی، رانندگی، استعمال دخانیات و ترک سیگار است که توسط مرکز جامع سلامت شبکه بهداشت درمان و خانه‌های بهداشت انجام شده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: 18 درصد جمعیت شهرستان اردستان را سالمندان تشکیل می‌دهند که جمعیتی بالغ بر 7487 نفر را شامل می‌شود و با تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، مراقبت‌های ادغام یافته دوره سالمندی را دریافت می‌کنند.
ذبیحی با اشاره به اینکه سالمند به گروه سنی بالای 60 سال تلقی می‌شود، افزود: در شهرستان اردستان یک مرکز نگهداری سالمند وجود دارد که زیر نظر بهزیستی اداره می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از 77درصد جمعیت سالمند شهرستان تحت مراقبت قرار دارند و خدمات دریافت می‌کنند، گفت: این خدمات شامل اندازه‌گیری وزن، قد و فشارخون، بررسی وضعیت تعادل و پیشگیری از خطر احتمالی سقوط در آن‌ها، افسردگی و مشکلات روانی از جمله خدمات ارائه شده به سالمندان در پایگاه‌های سلامت است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از جمعیت شهرستان را سالمندان تشکیل می‌دهند و این گروه سنی نیاز دارند به راحتی در معابر شهری و عمومی رفت و آمد کنند، خاطرنشان کرد: طی مدت اخیر تلاش کرده‌ایم بسیاری از دستگاه‌ها را متوجه اهمیت این موضوع کنیم تا در کنار شهرداری‌ها همکاری‌های لازم را انجام دهند. در این زمینه ادارات بهزیستی، امور برق و شهرداری اردستان همکاری‌های خوبی را انجام دادند.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 26 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics