13درصد از جمعیت دهاقان سالمند هستند
0 -

13درصد از جمعیت دهاقان سالمند هستند

13درصد از جمعیت دهاقان سالمند هستند
9 مهر 1397, 11:39 / کد خبر:57834
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان گفت: ۱۳درصد از جمعیت این شهرستان را سالمندان تشکیل می دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان گفت: ۱۳درصد از جمعیت این شهرستان را سالمندان تشکیل می دهند.        
مجید بدریان در گفت و گو با ایمنا ، با بیان اینکه براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، سالمند به کسی گفته می شود که بالای ۶۰ سال سن داشته باشد، اظهار کرد: در شهرستان دهاقان چهار هزار و ۵۵۰ نفر سالمند وجو دارد.
وی سالمندان را از جمله گروه های آسیب پذیر عنوان کرد و گفت: شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برنامه ریزی های خوبی در زمینه آموزش شیوه زندگی سالم با اولویت تغذیه مناسب و فعالیت های بدنی ارایه می کند که متاسفانه تنها ۵۲ درصد از سالمندان از این کلاس های آموزشی استقبال کرده اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهاقان، دیابت و فشار خون را مهم ترین عامل مرگ و میر سالمندان عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه کارشناسان بهداشت سلامت ارزیابی‌های دیابت، فشارخون، چربی و بیماری های قلبی عروقی، عدم تعادل و سقوط، اختلالات تغذیه ای و افسردگی را انجام می دهند، اما متاسفانه کمتر سالمندی برای این نوع ارزیابی ها به شبکه بهداشت و درمان مراجعه می کند.
وی با اشاره به شعار هفته سالمندی با عنوان "تحکیم حقوق سالمندان" از خانواده ها و مسئولان خواستار شد: به جایگاه و حقوق سالمندان اهمیت بیشتری داده شود و با کارهایی نظیر مناسب سازی و ارتباطات بین نسلی به تحکیم حقوق آنها کمک کند.
بدریان با اشاره به رایگان بودن غربالگری فشار و چربی خون و بعضی معاینات برای سالمندان، خاطرنشان کرد: متاسفانه در شهرستان دهاقان این نوع غربالگیری مورد استقبال قرار نمی گیرد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 26 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics