مصمم و باانگیزه در حفظ محیط‌زیست شهرمان
0 -

مصمم و باانگیزه در حفظ محیط‌زیست شهرمان

مصمم و باانگیزه در حفظ محیط‌زیست شهرمان
3 خرداد 1396, 15:36 / کد خبر:5826
یکی از فعالان گروه مردمی رفتگران طبیعت درباره فعالیت های این گروه نوشته است.

سهیلا پارسا-فعال گروه رفتگران طبیعت: واکنش به گروهی که دغدغه پاکسازی طبیعت را دارند و در شهری زندگی می‌کنند که پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی است، چندان هم به‌دوراز مضحکه و اخلاق‌مدارانه نیست. گروه رفتگران طبیعت در راستای یکی از اهداف خود که همان بحث فرهنگ‌سازی است، از شروع فعالیتش تابه‌حال با این واکنش‌ها و برخورد‌ها روبه‌رو بوده و هست، اما همچنان مصمم و باانگیزه در جهت نیل به اهداف اصلی گروه که عبارت‌اند از حفظ محیط‌زیست، پاکسازی طبیعت و ارتقای فرهنگ مردم گام بر می‌دارد.

این گروه به‌صورت کاملاً مردمی و خودجوش در سال 1381 توسط آقای کاظم نجاریون و همسر آلمانی ایشان که ازقضا عاشق ایران هستند ایجاد شد و در حال حاضر در بسیاری از شهرهای ایران و به‌ویژه اصفهان، گروه‌های تحت همین نام شکل‌گرفته است که این راه را ادامه می‌دهند.

اهداف این گروه در قالب برنامه‌های درون‌شهری و برون‌شهری تعریف‌شده است. برنامه‌های درون‌شهری، شامل پاکسازی پارک‌ها و میدان‌ها، به‌صورت جمع‌آوری ته سیگار و زباله‌های پلاستیکی است.

برنامه‌های برون‌شهری هم اطراف اصفهان را شامل می‌شود. ازجمله همکاری مشترک میان رفتگران طبیعت اصفهان و رفتگران طبیعت چهارمحال بختیاری که تجربه موفق و مثمر ثمری در پاکسازی منطقه چشمه شلمزار است.

همچنین پاکسازی منطقه کویری خارا و روستای تاریخی این منطقه که به‌تازگی صورت گرفته است و البته جای بسی خوشحالی دارد که این منطقه نیاز چندانی به پاکسازی نداشت و این نشان از احترام ساکنین این منطقه به حفظ محیط‌زیست بوده است.

امید است روزی شاهد باشیم که ایران عزیزمان نیازی به وجود گروه‌های هم چون رفتگران طبیعت نداشته باشد و هر ایرانی خود یک رفتگر طبیعت باشد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸، شماره 3655 ؛ 25 آبان 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 25 آبان ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین