در مجلس از حزب‌الله لبنان می‌گویند، اما لبنان FATF را تصویب کرده
0 -

حیدرعلی عابدی FATF گفت:

در مجلس از حزب‌الله لبنان می‌گویند، اما لبنان FATF را تصویب کرده

در مجلس از حزب‌الله لبنان می‌گویند، اما لبنان FATF را تصویب کرده
16 مهر 1397, 09:45 / کد خبر:58521
نماینده مجلس گفت: FATF مسئله کوچکی نیست که به نظر تعدادی موافق و مخالف واگذار شود بلکه بحث نظام جمهوری اسلامی مطرح است و تلاش همه یافتن بهترین راه حل برای خروج از موانع اقتصادی است.
نماینده مجلس گفت: FATF مسئله کوچکی نیست که به نظر تعدادی موافق و مخالف واگذار شود بلکه بحث نظام جمهوری اسلامی مطرح است و تلاش همه یافتن بهترین راه حل برای خروج از موانع اقتصادی است. حیدرعلی عابدی در گفت و گو با ایسنا در خصوص لایحه FATF، اظهار کرد: تصویب این لایحه مانند عبور از چهار راه با رعایت قوانین است که در صورت تخلف و عبور از چراغ قرمز جریمه در نظر گرفته می شود . بنابراین در صورت پذیرش این قطعنامه می توان از امکانات آن استفاده کرد.
در صورت تصویب نشدن FATF تجار امکان داشتن حساب بانکی ندارند
وی افزود: در صورت تصویب نشدن این لایحه، ایرانیان خارج از کشور و تجار امکان داشتن حساب بانکی ندارند و حساب بانکی آنها در دیگر کشورها مسدود می شود. همچنین حتی حساب بانکی سفیران نیز مسدود شده و در پرداخت حقوق پرسنل خود دچار مشکل می شوند.   نماینده مجلس ادامه داد: سه لایحه از چهار لایحه  FATF ازجمله لایحه پالرمو و منع پولشویی قبلا در شورای نگهبان تصویب شده است هدفCFT  آخرین لایحهFATF جلوگیری از تامین مالی تروریست است و احتمالا در تعریف تروریست مشکل دارد.
عابدی خاطرنشان کرد: البته آقای نعمتی یکی از موافقان این طرح، اعمال نظر سازمان ملل، تنها منبع اطلاعات مورد قبول گروه اقدام مالی دانست. سازمان ملل گروه های داعش، القاعده، طالبان و النصره به عنوان تروریست اعلام کرده است.
نمی‌توان رابطه کشور را به دلیل سونظر افرادی با دنیا قطع کرد
وی افزود: آمریکا ممکن است هر فرد و گروه مستقل و آزادی خواهی را تروریست بداند، اما ملاک در جهان، نظر سازمان ملل و قطعنامه FATF  است و نمی توان رابطه کشور را با جهان به علت سو نظر افرادی که معتقدند در صورت تصویب این لایحه باید تمام گفته های آمریکا را قبول کرد قطع کرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس از حزب الله لبنان صحبت می کنند در صورتی که لبنان این قطعنامه را تصویب کرده است و سید حسن نصرالله نیز هیچ گونه موضع گیری در مقابل این طرح نکرده است.
عابدی افزود: این لایحه مسئله کوچکی نیست که به نظر تعدادی موافق و مخالف واگذار شود بلکه بحث نظام جمهوری اسلامی مطرح است و تلاش همه یافتن بهترین راه حل برای خروج از موانع اقتصادی است.
وی ادامه داد: در صورت تصویب نشدن این لایحه، احتمال قطع ارتباط مالی با تمام بانک های دنیا وجود دارد. سازمان ملل، کشور پاکستان را به دلیل آزاد سازی رهبر داعش افغانستان در لیست سیاه قرار داد. این سازمان به صورت کارشناسی عمل می کند واحتمال قرار گرفتن کشور در لیست سیاه وجود ندارد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98، شماره 3493 ؛ 04 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین