کاهش 50 درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های روستایی اصفهان
0 -

کاهش 50 درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های روستایی اصفهان

کاهش 50 درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های روستایی اصفهان
18 مهر 1397, 19:32 / کد خبر:58862
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از کاهش ۵۰ درصدی در تعداد تصادفات و کاهش ۵۰ درصدی در تعداد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در جاده‌های روستایی استان طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از کاهش ۵۰ درصدی در تعداد تصادفات و کاهش ۵۰ درصدی در تعداد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در جاده‌های روستایی استان طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.
به گزارش  تسنیم، سرهنگ حسین پور قیصری در همایش راهوران محله و نمونه‌های ترافیکی جاده‌ای اظهار داشت: در سال 1384 وضعیت تصادفات کشور بحرانی شد یعنی تعداد کشته‌های ناشی از حوادث رانندگی به 27 هزار و 500 نفر رسید که وضعیت خیلی بدی بود و به همین خاطر اتاق‌های فکر و جلسات اندیشه ورزی در سطوح مختلف تشکیل شد برای بررسی اینکه چه اقدامی انجام دهیم تا میزان تصادفات فوتی کاهش پیدا کند.
وی افزود: روش ها و اقدامات زیادی در این رابطه انجام شد که از آن جمله می‌توان به تصویب قانون افزایش جرایم رانندگی توسط مجلس شورای اسلامی، اجرای طرح همیاران پلیس ،پلیس یاران جوان و فرهنگ یاران ترافیک اشاره کرد.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: اما یک حلقه مفقوده داشتیم و آن هم در راه های روستایی بود که پلیس کمتر می‌توانست در این راه ها حضور پیدا کند چرا که ترافیک روستاها به دلیل نوع وسیله نقلیه و نوع حرکت با ترافیک شهرها متفاوت است و به همین خاطر روستائیان با مشکلات و تصادفات مواجه می‌شدند.
وی افزود: سرانجام با همکاری دهیارانی که امروز در خدمت آنها هستیم توانستیم راهوران محله را تشکیل داده و میزان تصادفات و تلفات در جاده‌های روستایی را کاهش دهیم و مجموعه این اقدامات باعث شد تا آمار کشته های ما امروز به 16 هزار نفر در سال برسد.
سرهنگ پورقیصری با بیان اینکه استان اصفهان یکهزار 850 روستا و 806 دهیاری دارد، خاطرنشان کرد: امروز 614 دهیار تحت عنوان راهور محله در زمینه آموزش فرهنگ ترافیک به روستائیان در مساجد و مداس ، شناسایی نقاط حادثه خیز و پیگیری رفع جاده‌هایی که نیاز به اصلاح هندسی دارند، رفع کمبود تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی با توجه به اعتباراتی که مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری از محل اخذ جرایم درنظر می گیرد با مجموعه پلیس راه استان همکاری می‌کنند.
این مقام انتظامی بیان کرد: مجموعه این همکاری باعث شد که در سال 1394 بتوانیم رتبه اول کاهش تصادفات در بین جاده‌های روستایی کشور را به دست بیاوریم.
وی با بیان اینکه 11 درصد تصادفات رانندگی استان در جاده‌های روستایی رخ می دهد گفت: بحمد الله در 6 ماهه نخست امسال با کاهش 50 درصدی در تعداد تصادفات و همچنین کاهش 50 درصدی در تعداد تلفات حوادث رانندگی در جاده های روستایی استان روبرو بودیم که هرچند این خبر خوشی می تواند باشد اما نشان می دهد که هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
پورقیصری با اشاره به رقم بالای مجروحان ناشی از حوادث رانندگی در جاده‌های روستایی اظهار داشت: بسیاری از مجروحان هنگامی که به بیمارستان می‌روند برای آنها نمی‌توان کاری انجام داد و متاسفانه فوت می‌شوند که در این زمینه باید اقداماتی انجام دهیم تا تعداد تصادفات و تعداد مجروحان و کشته شدگان ما در جاده های روستایی کم شود.
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود 450 نفر در جاده‌های برونشهری استان براثر وقوع تصادفات جان خود را ازدست دادند که البته کشته شدن یک نفر هم در تصادفات برای ما زیاد است.
رئیس پلیس راه استان اصفهان تصریح کرد: بررسی ها نشان می‌دهد که کشته شدگان در تصادفات رانندگی بیشتر از نخبگان کشور هستند، اگر نگاهی به زندگی فوت شدگان در تصادفات بیاندازیم می بینیم که کشور چه سرمایه های بزرگی را در این حوادث از دست داده است.
وی افزود: امروز کشورهای خارجی برای خود چشم اندازی را ترسیم کردند تا به جایی برسد که در سال هیچ کشته‌ای در حوادث رانندگی نداشته باشند و برای این هدف در زمینه آموزش، امور پزشکی ،پلیس و همه سطوح جامعه برنامه ریزی می‌کنند که ما هم بایستی در این زمینه گام‌های بلندی برداریم.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 24 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics