افزایش 300 درصدی قیمت محصولات پلیمری و پلاستیک در اصفهان
0 -

عضو هیات مدیره انجمن پلیمر و پلاستیک اصفهان:

افزایش 300 درصدی قیمت محصولات پلیمری و پلاستیک در اصفهان

افزایش 300 درصدی قیمت محصولات پلیمری و پلاستیک در اصفهان
19 مهر 1397, 13:28 / کد خبر:58937
کمبود مواد اولیه و قیمت گذاری نادرست منجر به افزایش 300 درصدی محصولات پلیمیری شده است.

کمبود مواد اولیه و قیمت گذاری نادرست منجر به افزایش 300 درصدی محصولات پلیمیری شده است.

به گزارش صدا وسیما، عضو هیات مدیره انجمن پلیمر و پلاستیک اصفهان گفت: کمبود مواد اولیه واحدهای تولیدی پلیمر و پلاستیک منجر به افزایش 300 درصدی قیمت محصولات شده است.
مسعود جمالی در پاسخ به این پرسش که علت به وجود آمدن این وضعیت چیست، افزود: پتروشیمی ها در 6 ماه گذشته مواد اولیه کافی را در اختیار تولیدکنندگان قرار نداده اند و همین مسئله منجر به افزایش نجومی قیمت ها شده است.
وی با بیان این که بخشی از مواد اولیه مورد نیاز صنایع پلیمر و پلاستیک توسط پتروشیمی ها صادر می شود، گفت: براساس قانون، کالاهای تولیدی یارانه ای باید در 3 مرحله در بازار داخلی عرضه شوند و اگر خریداری وجود نداشت، مشمول صادرت می شوند.
عضو هیات مدیره انجمن پلیمر و پلاستیک اصفهان افزود: در حال حاضر، مواد اولیه در حالی توسط  پتروشیمی ها صادر می شود که واحدهای تولیدی پلیمری و پلاستیک با کمبود عرضه مواد اولیه  در بورس مواجه هستند و اگر قانون به درستی اجرا شود بخش زیادی از مشکلات حل می شود.
وی با بیان این که نیروهای واسطه ای و امضاهای خاص خارج از بورس باعث تشدید مشکلات شده، گفت: دلال ها با کدهای غیر واقعی بهین یاب و زد و بندهای خاص اقدام به خرید انبوه مواد اولیه می کنند و با چند برابر قیمت در بازار آزاد به فروش می رسانند.
جمالی افزود: اتاق بازرگانی، انجمن پلیمر و پلاستیک آمادگی خود را برای پالایش و رصد کدهای بهین یاب واقعی و غیرواقعی اعلام کرده اند تا راه های سوء استفاده بسته شود اما وزارت صمت تاکنون اقدامی برای حل این مشکل انجام نداده است.
وی گفت: قیمت گذاری نادرست برای فروش مواد اولیه، ضربات سنگینی را به واحدهای تولیدی وارد کرده و اگر این روند اصلاح نشود بدون شک با زوال این صنایع مواجه خواهیم شد.
نایب رئیس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان افزود: در حال حاضر، 400 واحد تولیدی پلیمر در اصفهان فعالیت می کنند و نباید قدرت رقابت پذیری تولیدکنندگان داخلی کاهش یابد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 24 مهر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین
Real Time Web Analytics