اگر واقعیت اقتصادی را به مردم بگوییم آنها مشارکت می‌کنند
0 -

وزیر کشور:

اگر واقعیت اقتصادی را به مردم بگوییم آنها مشارکت می‌کنند

اگر واقعیت اقتصادی را به مردم بگوییم آنها مشارکت می‌کنند
24 مهر 1397, 09:47 / کد خبر:59363
وزیر کشور گفت: اگر واقعیت شرایط اقتصادی را به مردم بگوییم و مشارکت جدی آنها را بطلبیم حتما موفق خواهیم شد.
وزیر کشور گفت: اگر واقعیت شرایط اقتصادی را به مردم بگوییم و مشارکت جدی آنها را بطلبیم حتما موفق خواهیم شد.
به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیرکشور و رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور روز گذشته (دوشنبه23 مهر) در حاشیه سومین جلسه این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: سومین جلسه اصلی ستاد را امشب تشکیل دادیم که شاهد حضور جدی، باانگیزه و با علاقه همه اعضا بودیم.
وی اظهار کرد: مصوبات جلسات قبل که مجموعه‌ای از آیین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و سیاست‌های مورد نظر بود و از سوی اعضا ارائه شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر کشور اشاره کرد: چهار کارگروه در این ستاد تشکیل شده است که با پیشنهاد اعضا، امروز کارگروه حقوقی و قضایی نیز اضافه شد. همچنین مسئولین کارگروه‌ها مشخص شدند و روند کار کارگروه‌ها مورد تصمیم گیری قرار گرفت.
رحمانی فضلی افزود: در این جلسه مقرر شد از سوی کارگروه‌های ذیربط، فعالیت‌های لازم در حوزه شناسایی جریان‌های خبری و اطلاع‌رسانی، شناسایی ابهامات و شبهاتی که ذهن مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد و همچنین نیازهای مردم در حوزه اخبار و اطلاع‌رسانی مجدانه دنبال شود. همچنین دستگاه‌های مختلف اجرایی مسئول شدند که با توان مضاعف به این نیازها و ابهامات پاسخ دهند.
وی ادامه داد: همچنین براساس تصمیمات این جلسه ستاد، مقرر شد که هر دستگاه اجرایی با  20 تا 25 نفر از کارشناسان برجسته داخل و بیرون از دستگاه برای رفع نیازهای رسانه‌ها و مردم در مواجهه با مشکلات در قالب ارائه گزارش و تحلیل‌های واقع بینانه و سایر نیازهای خبری، همکاری  کنند تا  فضای رسانه‌ای خوبی در حوزه ایجابی ایجاد شود و زمینه بروز ابهام، تحریف، دروغ و شایعه و سایر مواردی که رسانه‌های خارجی به آن دامن می‌زنند از بین برود.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود سه هفته از تشکیل این ستاد می‌گذرد، ظرف این مدت ساختارها تا حد زیادی مستقر شده‌اند و تکالیف دستگاه‌های عضو در حال مشخص شدن است و امیدواریم در روند جلسات بعدی، شاهد ارائه پیشنهادات، راه حل‌ها و نگاه‌ها و نظرات نو به خصوص از طرف رسانه‌ها باشیم.
رحمانی فضلی در پایان تاکید کرد: امیدواریم همه رسانه‌های داخلی اعم از خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، نشریات، سایت‌ها، حتی کانال‌های پیام رسان و خصوصا صدا و سیما به همراه بقیه دستگاه‌هایی که در امر اطلاع رسانی فعال  هستند و به‌علاوه تریبون‌های عمومی مانند ائمه محترم جمعه و نمایندگان مجلس که با مردم و جامعه در ارتباط هستند؛ همه با هم  تلاش کنیم، آرامش و در عین حال پویایی و شفافیت را تقویت کنیم و در هر شرایطی، واقعیت‌ها را با مردم در میان بگذاریم.
وی اضافه کرد: ما معتقدیم اگر واقعیت شرایط اقتصادی را به مردم بگوییم و مشارکت جدی آنها را بطلبیم حتما موفق خواهیم شد و این قول را می‌دهیم که حتما این مسیر را طی خواهیم کرد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98، شماره 3493 ؛ 04 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین