آموزش دوخت پانچو با روشی ساده

آموزش دوخت پانچو با روشی ساده

آموزش دوخت پانچو با روشی ساده
9 آبان 1397, 14:09 / کد خبر:61202
در این مطلب آموزش دوخت پانچو پاییزی با روشی ساده و به صورت مرحله به مرحله را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم با مشاهده این مطلب مهارت لازم را در زمینه دوختن پانچو بدست آورید.
در این مطلب آموزش دوخت پانچو پاییزی با روشی ساده و به صورت مرحله به مرحله را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم با مشاهده این مطلب مهارت لازم را در زمینه دوختن پانچو بدست آورید.
پانچو از انواع لباس هایی است که در عین سادگی شیک و امروزی است و شما می توانید انواع مدل های متنوع این لباس را در منزل به راحتی بدوزید. افرادی که در خیاطی مهارت زیادی ندارند هم می توانند با کمک مطالب آموزش دوخت پانچو مهارت لازم را در زمینه دوختن این لباس بدست آورند و پانچو با تن پوش شیک و بی نظیری را برای خود بدوزند.
خیاطی بدون الگو راحت تر از خیاطی با کمک الگو است و شما می توانید با به خرج دادن کمی خلاقیت لباس هایی زیبایی را بدون کشیدن الگو در منزل بدوزید. برای دوختن پانچو به الگو نیاز ندارید و پانچو از انواع لباس هایی است که با صرف هزینه و وقت کم دوخته می شود.
 برای دوختن پانچو پاییزی می توانید از پتوی مسافرتی و شال پهن و پشمی طرح دار یا ساده استفاده کنید. در ادامه مراحل دوخت پانچو با ساده ترین روش را به شما عزیزان آموزش می دهیم که امیدواریم از دوخت این لباس پرطرفدار نهایت لذت را ببرید.
مراحل دوختن پانچو با ساده ترین روش
اگر پتو یا شالی که انتخاب کرده اید بدون ریشه است می توانید با کمک قیچی برش هایی عمودی با طول ۵ سانت و فاصله ۲ سانتی متری ایجاد نمایید سپس پتو را دولا کنید تا قسمت های ریشه دار را روی یکدیگر قرار بگیرند. در مرحله بعدی دوختن پانچو قسمت جلو پتو را برش بزنید.
 بشقابی را روی قسمت یقه قرار دهید و گودی یقه جلو را ببرید.
 سپس درزهای موجود در قسمت جلو لباس و دور یقه را لبه دوزی نمایید.
 
اگر برای اولین بار است که خیاطی می کنید قبل از چرخ کردن درزهای قسمت جلویی و دور یقه لباس را سنجاق یا کوک بزنید سپس اقدام به لبه دوزی لباس با کمک چرخ خیاطی نمایید.
 قسمت دو پهلوی لباس که محل عبور کمربند است را علامت بزنید.
 توجه داشته باشید قد بالاتنه از قسمت سرشانه تا گودی کمر است و فاصله جای کمر از قسمت درز جلو به اندازه ۱/۴ دور کمر است.
 
به اندازه پهنای کمربند قسمت جلویی لباس را برش عمودی بزنید و دور تا دور این قسمت را دوخت دندان موشی بزنید. در صورت تمایل می توانید با کمک چرخ جا دکمه ای را به طول کمربند بدوزید سپس کمربند را از شکاف ها عبور دهید.
  
در این مطلب با نحوه دوخت پانچو بدون استفاده از کشیدن الگو آشنا شدید که امیدواریم از دوخت این لباس پاییزی ساده و بی نظیر نهایت لذت را ببرید.
در صورت تمایل می توانید برای مشاهده نحوه دوخت انواع لباس ها کلیک کنید​​​
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸مهر ۱۴۰۰، شماره ؛ 28 مهر 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۸مهر ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین