درآمد شهرداری آران و بیدگل از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت
0 -

در نیمه نخست سال

درآمد شهرداری آران و بیدگل از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت

درآمد شهرداری آران و بیدگل از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت
13 آبان 1397, 10:24 / کد خبر:61465
شهردار آران و بیدگل گفت: درآمد شهرداری آران و بیدگل برای نخستین بار در نیمه نخست سال از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت.
شهردار آران و بیدگل گفت: درآمد شهرداری آران و بیدگل برای نخستین بار در نیمه نخست سال از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت.
به گزارش ایمنا،  رضا رمضانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درآمد شهرداری آران و بیدگل در نیمه نخست سال ۹۷ از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت که این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵درصد افزایش را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه درآمد شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده متناسب با وضعیت اقتصادی شهرک های صنعتی نیست، افزود: افزایش درآمد شهرداری آران و بیدگل در شش ماهه نخست امسال در شرایطی است که در این مدت، اصناف در شهر نسبتا دچار رکود بوده و به دلیل شرایط ارزی و افزایش شدید قیمت‌ها، میزان پرداخت عوارض توسط شهروندان به ویژه عوارض نوسازی نیز بسیار پایین بوده است.
رمضانی با بیان اینکه شرایط مالی شهرداری آران و بیدگل در مقایسه با سایر شهرداری‌های استان و شهرهای مجاور، مطلوب‌تر است، خاطرنشان کرد: در حالی که اغلب شهرداری‌ها در شرایط کنونی، توانایی پرداخت به موقع حقوق پرسنل را ندارند، در یک سال گذشته، حقوق کارکنان شهرداری به روز شده و بدون تاخیر به صورت ماهانه پرداخت می شود.
شهردار آران و بیدگل، با اشاره به پروژه های عمرانی گفت: عملیات عمرانی پروژه های اولویت دار شهرداری آران و بیدگل در محدوده ناحیه یک شامل خیابان افتخارالاسلام دربندی، خیابان فاطمیه(سرکوچه دراز) و ساختمان مدیریت ناحیه یک شهرداری آران و بیدگل در حال اجرا است همچنین ،برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات برای ساماندهی رینگ هلال در حال انجام است تا بتوان در آینده ای نزدیک، فعالیت های عمرانی برای ساماندهی محدوده رینگ آستان حضرت محمد هلال بن علی(ع) را آغاز کرد.
وی اضافه کرد: در محدوده ناحیه دو، عملیات عمرانی پروژه های اولویت دار، شامل بلوار خلیج فارس(جاده قدیم)، خیابان امامزاده ابراهیم(ع) و محور تاریخی نقشینه در حال تکمیل بوده و علاوه بر این برای تسریع در پیشرفت پروژه ها، برنامه ریزی برای کنترل هزینه های نواحی انجام شده است.
رمضانی به بودجه ۴۰ میلیارد تومانی شهرداری آران و بیدگل در سال جاری اشاره کرد و افزود: این میزان بودجه، نیازهای جاری شهرداری را تامین می کند و برای بهبود و افزایش پروژه های عمرانی بایستی این میزان به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یابد.
شهردار آران و بیدگل تاکید کرد: شرایط جدید اقتصادی کشور پس از جهش ارزی، سبب شده که هزینه های جاری و هزینه پروژه های عمرانی شهرداری افزایش یابد، اما در مقابل، درآمدهای حاصل از عوارض، ساخت و ساز و  زمین و مسکن شهرداری به شدت کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه ناپایدار بودن بعضی از ردیف های درآمدی شهرداری نیز از دیگر مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم، تاکید کرد: حرکت به سمت افزایش درآمدهای پایدار و افزایش سهم این درآمدها در بودجه سالانه شهرداری ضروری است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸، شماره 3587 ؛ 28 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین