روح هنر با دین عجین شده
0 -

مدیر موزه هنرهای اسلامی اصفهان مطرح کرد:

روح هنر با دین عجین شده

روح هنر با دین عجین شده
16 آبان 1397, 10:46 / کد خبر:61756
مدیر موزه هنرهای اسلامی اصفهان در آیین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی خط حمیدرضا قمی نژاد در خانه تاریخی مشیر الملک (موزه هنرهای اسلامی) گفت: تفکری نادرست و غلط در جامعه اشاعه پیدا کرده که روح هنر را از دین بیگانه می دانند برگزاری نمایشگاههای هنری از این دست با این تفکر غلبه می کنند و باید فضا برای افزایش چنین حرکت هایی تسهیل شود.

اصفهان امروز: دیر موزه هنرهای اسلامی اصفهان در آیین افتتاحیه نمایشگاه نقاشیخط حمیدرضا قمی نژاد در خانه تاریخی مشیر الملک (موزه هنرهای اسلامی) گفت: تفکری نادرست و غلط در جامعه اشاعه پیدا کرده که روح هنر را از دین بیگانه می دانند برگزاری نمایشگاههای هنری از این دست با این تفکر غلبه می کنند و باید فضا برای افزایش چنین حرکت هایی تسهیل شود. 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد فقیه امامی اظهار کرد: در شرایط فعلی یکی از موانعی که باعث شده هنر کمرنگ شود بحث اقتصادی دانست. او افزود: باید شرایطی فراهم شود تا هنرمندان نیز بتوانند از راه هنر و خلق آثار هنری امرار معاش کنند تا با ایجاد و حفظ آثثار هنری اعتلای هنر و فرهنگ را درکشور شاهد باشیم. علی فرزانه هنرمند خوشنویسی کشور نیز در این مراسم اصفهان را شهری دانست که بیش از سایر شهرهای کشور به فرهنگ و هنر توجه نشان داده و در راستای اعتلای آن گام برمیدارد. فرزانه برپایی چنین نمایشگاه هایی را در  مکان های تاریخی و هنری شهر بسیار تاثیرگذار عنوان کرد افزود: معرفی آثار فاخر در مراکزی که خود نشان و خطی از هنر آن هم به صحیح ترین نوع خود دارد برای ایجاد انگیزه در سایر اقشار جامعه اثر خواهد گذاشت.

این نمایشگاه شامل 25 اثر به سبک نقاشیخط با تکنیک رنگ و روغن و ورق طلا با موضوع عاشورایی تحت عنوان سفرنامه باران در خانه تاریخی مشیر الملک برگزار شد. 

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸، شماره 3637 ؛ 29 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین