ابطحی: کاش مهرعلیزاده رییس جمهور بود
0 -

رفیق بازی، خویشاوند سالاری، جناح بندی افراد صالح را حذف می‌کند

ابطحی: کاش مهرعلیزاده رییس جمهور بود

ابطحی: کاش مهرعلیزاده رییس جمهور بود
23 آبان 1397, 11:18 / کد خبر:62290
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هنگامی که شاخص های ارزش یابی، قضاوت، معیار و خصوصیات مثبت در انتخاب استاندار وجود نداشته باشد وانتخاب سلیقه ای، رفیق بازی، خویشاوند سالاری، جناح بندی جایگزین شود افراد توانمند که از گردونه انتخاب خارج می شوند.
نماینده  مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هنگامی که شاخص های ارزش یابی، قضاوت، معیار و خصوصیات مثبت در انتخاب استاندار وجود نداشته باشد وانتخاب سلیقه ای، رفیق بازی، خویشاوند سالاری، جناح بندی جایگزین شود افراد توانمند که از گردونه انتخاب خارج می شوند.
سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با خصوصیات استاندارجدید استان اصفهان،اظهار کرد: استاندار جدید باید از نظر شخصیت فردی باتقوا، مومن، مودب، ساده زیست، ایثارگر، آشنا به درد محرومان، تلاشگر، دارای شخصیت مردمی و روابط عمومی مناسب باشد.
وی  با اشاره به اینکه استاندار جدید باید از نظر شخصیت اجتماعی آشنا به دوره های مدیریت باشد، تصریح کرد: استاندارجدید بایدآشنا به مشکلات استان اصفهان، علوم و حقوق اداری باشد و یک تیم قوی اجرایی داشته و الویت های استان اصفهان را بشناسد.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استاندار جدید باید با راهکارهای برون رفت از بحران های عمومی استان اصفهان آشنا بوده وجریانات، احزاب و علما استان را بشناسد. باید به علوم مدیریت، نظام های جدید و مدیریت در اسلام مسلط باشد تا بتواند یک استاندار موفق باشد. اگراستاندار توان اجرایی نداشته باشد نمی تواند در اداره استان موفق باشد.
ابطحی  با اشاره به الویت های استان اصفهان، خاطرنشان کرد: آب معضل اصلی اصفهان است و این مشکل بر بخش های صنعت، کشاورزی و شرب  تاثیر می‌گذارد. این معضل دشت اصفهان را تهدید می کند.
وی گفت: فرونشست زمین دیگرمعضل استان اصفهان است که سبب پایین آمدن دامنه آب شده است، همچنین گسترش کویر و افزایش ریز گرد ها از دیگر معضلات استان اصفهان است. بنابراین استاندار جدید اصفهان باید با استفاده ازکارشناسان و قدرت چانه زنی بالا با دولت و مجلس بتواند مشکلات استان را رفع کند. باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند داشته باشد وآنها را پیگری کند.
عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار باید یک فرد ملی باشد، تاکید کرد: یک فرد ملی باید دارای خصوصیات تاثیرگذارباشد، یک چهره شناخته شده باشد، استاندار جدید باید دارای هژمونی، بیان، اطلاعات وسیع و پیشینه مناسب باشد تا دربرخورد با وزرا حرف او اهمیت داده شود.
ابطحی تصریح کرد: هنگامی که شاخص های ارزش یابی، قضاوت، معیار وخصوصیات مثبت درانتخاب استاندار وجود نداشته باشد و انتخاب سلیقه ای، رفیق بازی، خویشاوند سالاری، جناح بندی جایگزین شود افراد توانمند از گردونه انتخاب خارج می شوند.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: من در جلسات متعدد در تهران و اصفهان معتقد بودم کاش به جای روحانی، مهرعلیزاده رییس جمهور ایران بود زیرا توانمند تر از روحانی در اداره کشور است.
ابطحی با بیان اینکه مهرعلیزاده زمان کافی برای تسلط بر مشکلات استان اصفهان نداشته است،اظهار کرد: حاشیه سازی های فراوان در طول دوران تصدی او در استانداری به وجود آمد و تحت فشار گروه های فشار استان اصفهان قرار گرفت وسبب شد تا کارنامه ضعیف داشته باشد.
وی اضافه کرد: مهرعلیزاده دارای رویکرد قوی بود و به مناطق مختلف استان اصفهان  سرکشی می کرد.  جلسات متعدد با گروهای ذی نفوذ در رفع مسائل صنعت، کشاورزی و کامیون داران داشت.
این نماینده مجلس  در ارتباط با مشکلات کارنامه کاری مهرعلیزاده ،تصریح کرد: وجود تیم ضعیف و غیراستانی یکی ازضعف های کارنامه مهرعلیزاده است. به عنوان نمونه مهرعلیزاده با آموزش و پرورش استان اصفهان آشنا نبود و افراد مد نظر او با  بدنه آموزش و پروش استان  اصفهان آشنا نیستند بنابراین این مورد سبب شدتا بدنه آموزش و پرورش استان اصفهان مدیران را قبول نداشته باشند. اما با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور و غیربومی بودن او، مهرعلیزاده به عنوان استاندار فرد صادق بود.
ابطحی گفت: مشکل دیگرکه سبب حاشیه سازی برای استاندار فعلی شد تغییر دکوراسیون مبلمان استانداری بود .این تغییرسبب تحمیل هزینه های فراوان به استانداری شد، اما با این تغییرات نباید متهم به اشرافی گری شود. 
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98، شماره 3537 ؛ 29 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه 29 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین