روز
0 -

روز "اصفهان" در اول آذرماه ثبت ملی می‌شود

روز
24 آبان 1397, 12:40 / کد خبر:62405
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برنامه‌ریزی برای ثبت ملی رویداد روز اصفهان در فهرست میراث ناملموس ملی کشور خبر داد.
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برنامه‌ریزی برای ثبت ملی رویداد روز اصفهان در فهرست میراث ناملموس ملی کشور خبر داد.
به گزارش تسنیم، سید علی صالح درخشان با تاکید بر برگزاری با شکوه روز اصفهان اظهار داشت: بدون شک برگزاری آئین نکوداشت روز اصفهان در اول آذرماه آرزوی بسیاری از اصفهان‌شناسان و دوستداران میراث فرهنگی اصفهان از بیش از 2 دهه گذشته است.
وی افزود:  بسیار خرسند هستیم که مقامات مسئول پس از این مدت طولانی با بررسی‌های علمی و همچنین در‌نظر گرفتن نظرات کارشناسان و دوستداران میراث فرهنگی، روز اول آذر را به عنوان روز اصفهان پذیرفته‌اند.
سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان بیان کرد: با عنایت به بررسی‌های علمی به عمل آمده در این زمینه توسط اصفهان‌شناسان و دوستداران میراث فرهنگی، اداره‌کل میراث فرهنگی استان به این نتیجه دست یافته که بر‌اساس متون تاریخی و بررسی‌های علمی، اول آذرماه روز اصفهان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: پیشینیان بر‌اساس برنامه‌ریزی کاملا علمی و با در نظر گرفتن صورفلکی اصفهان را در برج قوس و در نخستین روز از سومین‌ماه پائیز در پیش از چند هزار سال قبل بنا نهاده‌اند.
درخشان گفت: بر همین اساس در نشست شورای ثبت اداره‌کل میراث فرهنگی استان در یک ماه گذشته پرونده روز اصفهان جهت ثبت ملی در فهرست میراث ناملموس کشور که توسط دوستداران میراث فرهنگی اصفهان تدوین شده بررسی و پس از ارائه نظرات کارشناسی با بیشترین آرا به تصویب اعضای شورا رسیده و برای ثبت نهائی و دریافت شماره ثبت به شورای ملی ثبت آثار تاریخی کشور ارسال شد.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 98، شماره 3514 ؛ 29 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز  یکشنبه 29 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین