نقشه مدیریت بحران راه‌ها تدوین شود
0 -

اصفهان معین تهران در بحران‌های بزرگ

نقشه مدیریت بحران راه‌ها تدوین شود

نقشه مدیریت بحران راه‌ها تدوین شود
27 آبان 1397, 11:20 / کد خبر:62598
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان خواستار تدوین نقشه مدیریت بحران راه‌های استان اصفهان برای مقابله با هرگونه بحران و حوادث غیرمترقبه جاده‌ای شد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان خواستار تدوین نقشه مدیریت بحران راه‌های استان اصفهان برای مقابله با هرگونه بحران و حوادث غیرمترقبه جاده‌ای شد.
به گزارش تسنیم، مهدی خضری صبح امروز در کارگروه تخصصی مدیریت بحران اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان اظهار داشت:‌ آمادگی در بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌عنوان دو مقوله استراتژیک و حساس کشور ضروری است.
وی با اشاره به اینکه اصفهان جانشین و معین استان تهران در مواقع بروز بحران است، ادامه داد: اولین گام برای مدیریت بحران، داشتن شناخت دقیق و کامل از ظرفیت‌ها، نقاط ضعف و قوت است.
رئیس کارگروه تخصصی مدیریت بحران راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای استان اصفهان خاطرنشان کرد: حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در همه بحران‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد، اخلال در عبور مرور مردم و ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای علاوه بر ایجاد مشکلات برای مردم استان، خدمت‌رسانی به مردم را دچار مشکل می‌کند.

وی تأکید کرد: برگزاری مانورهای متعدد، ایجاد آمادگی در مجتمع‌های خدماتی- رفاهی برای مقابله با بحران، تدوین بسته‌های آموزشی مدیریت بحران برای راهداران و سایر کارشناسان ازجمله مسائلی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان تشکیل اتاق بحران در مواقع بروز بلایای طبیعی یا انسانی را ضروری دانست و افزود: مدیریت صحنه یکی از کلیدی‌ترین موضوعات در مدیریت بحران به شمار می‌آید که نیازمند توجه بیشتر است.

نقشه راه‌های جایگزین راه‌های شریانی در حال تدوین است

جانشین رئیس کارگروه مدیریت بحران حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان نیز در این جلسه خواستار توجه ویژه به مقوله مدیریت صحنه بحران شد و افزود: هماهنگ‌سازی دستگاه‌های حاضر در صحنه برای کاهش تلفات و جلوگیری از بروز بحران‌های احتمالی دیگر ضروری است.

فرزاد دادخواه بزرگ‌ترین مشکل در هنگام وقوع بحران را عدم دسترسی به اطلاعات دانست و گفت: اطلاعات در سازمان‌ها نباید قائم به شخص باشد زیرا در نبود آن شخص تصمیم‌گیری برای مدیران بدون اطلاعات کافی سخت خواهد بود.

وی اضافه کرد: اطلاعات در کارگروه مدیریت بحران باید قائم به اعضا باشد تا در مواقع لزوم همه افراد عضو امکان تصمیم‌گیری صحیح بر اساس اطلاعات کامل را داشته باشند.

جانشین رئیس کارگروه مدیریت بحران حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: نقشه راه‌های جایگزین راه‌های شریانی استان اصفهان در آینده نزدیک تدوین و در اختیار مسئولان ذی‌ربط قرار خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 25 آذر 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین