کارگروهی برای دسترسی تولیدکنندگان به مواد اولیه تشکیل شد
0 -

در وزارت صنعت، معدن و تجارت

کارگروهی برای دسترسی تولیدکنندگان به مواد اولیه تشکیل شد

کارگروهی برای دسترسی تولیدکنندگان به مواد اولیه تشکیل شد
11 آذر 1397, 10:49 / کد خبر:63737
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مواد تولید داخل باید مدیریت شود و بدست مصرف کننده برسد که در این پیوند از 2 هفته پیش کارگروهی از سوی معاونت امور صنایع برای اصلاح فرآیندها تشکیل شده است تا دسترسی تولیدکننده به ماده اولیه داخلی تسهیل شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: افزون بر 500 هزار انبار و مرکز نگهداری کالا تحت نظارت سامانه جامع انبارها قرار دارند که خوشبختانه در بازدیدها ذخیره هایشان بهتر از سال های گذشته بوده است.
به گزارش ایرنا، رضا رحمانی شنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان افزود: ماموریت اصلی این وزارتخانه تامین و حفظ کالاهای اساسی مردم است و دولت از ابتدای سال جاری ارز کالاهای اساسی مانند گوشت، برنج، روغن، شکر، نهاده های دامی، حبوبات و کره را تامین کرد.
وی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی نیز ماموریت دارد که تا پایان امسال از محل درآمدهای دولت، ذخیره سازی کالاهای اساسی را ادامه دهد تا در زمان مورد نیاز به بازار عرضه شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به تشکیل کارگروه تامین مواد اولیه و حفظ زنجیره تولید در این وزارتخانه اشاره کرد و یادآور شد: تامین مواد اولیه در واقع برطرف کردن مانع های تولید می باشد و به برکت نظام جمهوری اسلامی، در سال های گذشته بخشی از مواد اولیه در داخل کشور تولید شده که ظرفیت های خوبی هم برای تولید بیش از میزان نیاز ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: امسال در اجرای منویات رهبری معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی به همه مسئولان ذیربط دستور داده شد تا برابر 10 میلیارد دلار واردات سال های گذشته، به روی تولید صنایع داخلی کار کنند.
رحمانی تحریم ها را فرصتی برای شناسایی مشکلات تولید داخل دانست و عنوان کرد: بخشی از این مشکلات در سال جاری و بخش های عمده آن در آینده برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در برابر تهاجم اقتصادی، تلاش دشمن برای توقف تولید در کشور و ایجاد مشکل در تامین کالاهای اساسی انتظار می رود که ائمه جمعه و جماعات نیز مردم را به انعطاف عمل بیشتر تشویق کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مسئولان این وزارتخانه امروز در جبهه اقتصادی و در جنگ روانی با دشمن در نبرد هستند که در این راستا انتظار می رود تا اشتغال موجود در استان ها در جهت کمک به تولید کشور حفظ شود.
وی همچنین گفت: گرچه کشتیرانی، بخشی از حمل و نقل و تبادلات مالی کشور مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته اما با عنایت خداوند سبحان، تدبیرهای رهبری فرزانه انقلاب، تلاش دولت و هوشیاری مردم با آنها مقابله می کنیم.
رحمانی تاکید کرد: هیچ مشکلی در تفویض اختیارها و محدودیتی در حمایت از تولید داخلی وجود ندارد چرا که تنها در صورت حفظ توان تولید، دشمن شکست خواهد خورد اما برای این مهم باید دیدگاه ها و فرایندهای اداری نیز تغییر کنند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان نیز در این دیدار گفت: صنایع نظامی به علت آنکه مسئولیتش بر عهده فرماندهی معظم کل قوا است، پیشرفت های چشمگیری داشته و در صنایع داخلی نیز انتظار می رود که محصولات دارای توان رقابت با کالاهای خارجی تولید شود.
آیت الله عبدالنبی نمازی با اشاره به حضور کمرنگ جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه های بین المللی افزود: صنایع داخلی دارای ضعف است، تولیدات نمی توانند رقابت کنند و در مواردی مردم نیز رغبتی برای خرید برخی از این کالاها ندارند.
وی تصریح کرد: هم اکنون خودروی ملی نداریم، خودروهای تولیدی در کشور کاستی های بسیاری دارند و از یک ملت انقلابی انتظار می رود که محصولی بدون نقص و دارای استحکام تولید کنند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان اضافه کرد: تولیدات داخلی باید به گونه ای باشد که در نمایشگاه های بین المللی بتواند وارد شود و مردم سایر کشورها به خرید کالای ایرانی رغبت کنند.
وی با تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه صنعت ایران در نظام بین المللی بیان کرد: اعتباری که در مجموع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به آن دست یافته، در هیچ کجای جهان وجود ندارد.
آیت الله نمازی در ادامه نیز بیشترین مشکل صنعت شهرستان کاشان را کمبود مواد اولیه دانست و بر ضرورت رفع آن در جهت رونق کسب و کار تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت برای شرکت در همایش 135 سالگی تاسیس اتاق بازرگانی کاشان به این شهرستان سفر کرده بود.
افزون بر یک هزار و 200 واحد تولیدی در منطقه کاشان مستقر می باشد که بیشتر آنها در زمینه تولید فرش ماشینی فعالیت دارند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین