مترو بهارستان تا پایان دولت یازدهم افتتاح می‌شود
0 -

مترو بهارستان تا پایان دولت یازدهم افتتاح می‌شود

مترو بهارستان تا پایان دولت یازدهم افتتاح می‌شود
14 آذر 1397, 08:49 / کد خبر:64046
بهارستان یکی از شهرهای مهاجر پذیر اصفهان است که با مشکلاتی مانند پروژه‌های نیمه تمام، نداشتن بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی، فرهنگسرا، باغ بانوان و بسیاری کمبودهای دیگر مواجه است.
بهارستان یکی از شهرهای مهاجر پذیر اصفهان است که با مشکلاتی مانند پروژه‌های نیمه تمام، نداشتن بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی، فرهنگسرا، باغ بانوان و بسیاری کمبودهای دیگر مواجه است.
به گزارش تسنیم، رئیس شورای شهر بهارستان شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بهارستان شهری است که سر ریز جمعیت اصفهان در آن صورت می‌گیرد، اظهار داشت: سر ریز جمعیت به شهرهای کوچک خدمات بسیاری نیز می‌طلبد این خدمات باید در حد و در شأن شهر بهارستان و مردم آن باشد.
مجتبی محبی افزود: در شهر بهارستان ظرفیت‌های بسیار زیادی وجود دارد و همین ظرفیت‌های موجود در شهر سبب می‌شود تا تمام توان خود را برای بهبود و گسترش خدمات به مردم انجام دهیم و از نظرات شهروندان نیز استفاده می‌کنیم. در یک سال گذشته در حوزه پروژه‌های خدماتی تنها پیشرفت 10 درصدی داشتیم، هم محدودیت منابع مالی و هم مدیریت مجموعه سبب شد که پروژه‌های نیمه تمام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بودجه سال 97 شهرداری بهارستان به طور کامل و جامع 57 میلیارد تومان نوشته شده بود، خاطرنشان کرد: توجه به حوزه‌های عمرانی، خدماتی، ورزشی، فرهنگی و تفریحی و غیره جزء برنامه‌های شهرداری و شورای شهر بود. برنامه‌های خوبی داشتیم که اگر مسیر بودجه طی می‌شد و شرایط اقتصادی اجازه می‌داد بهارستان در استان حائز رتبه برتر می‌شد.

رئیس شورای شهر بهارستان با بیان اینکه در حوزه عمرانی و همچنین در حوزه خدمات شهری پروژه‌هایی آغاز شد، ادامه داد: شهر بهارستان محدودیت‌هایی دارد اما امیدواریم که در بودجه سال آینده این مسائل و نیازهای شهر بهارستان در نظر گرفته شود.

وی گفت: نرخ رشد جمعیت بهارستان سالانه 20 درصد است. سال 95 جمعیت بهارستان 80 هزار نفر بود و هم اکنون 120 هزار نفر جمعیت دارد.

شهر بهارستان بیمارستان ندارد؛ پیگیری‌ها هنوز نتیجه نداده است

محبی با بیان اینکه شهر بهارستان حتی یک بیمارستان هم ندارد، اظهار داشت: بارها با فرمانداری و مسئولان استانی جلسه گذاشتیم و راهکار ارائه دادیم به آنها گفتیم که 5 سال است از کمک خیران استفاده می‌کنیم، اما هنوز برای تاسیس بیمارستان به نتیجه نرسیدیم.

وی ادامه داد: برای بیمارستان بهارستان پیگیری بسیاری انجام دادیم؛ آمادگی شرکت عمران برای تحویل زمین را گرفتیم، خیری نیز زمینی برای بیمارستان در اختیار ما گذاشته است اما این موضوع نیاز به پیگیری مصرانه دارد.

وی با بیان اینکه بهارستان قابلیت این را دارد که خدماتی متناسب با شأن مردم به آنها ارائه دهند، تصریح کرد: ما بارها شاهد افتخار آفرینی مردم شهر بهارستان بودیم اما این شهر با محدودیت‌های بسیاری روبروست. ما به کمک فرماندری نیاز داریم.

رئیس شورای شهر بهارستان گفت: اقداماتی در زمینه تاسیس بخشداری انجام دادیم و امیدوارم بخشداری بهارستان تاسیس شود تا ما شاهد ورود مراکز درمانی، بیمارستان، خدمات اداری و ورزشی و ...باشیم.

وی افزود: امیدواریم که شرکت عمران بهارستان با تعامل با شهرداری منشا خدمات فروانی باشد.

شهر بهارستان از سرمایه گذاران حمایت می‌کند

محبی گفت: ما برای جذب سرمایه گذار70 تا 80درصد به آنها تخفیف می‌دهیم. بخشی از وظایف دولت را سرمایه گذران بخش خصصوصی انجام می‌دهند اما سرمایه گذار هم خدمات می‌خواهد و انتظار دارد که از سرمایه‌اش سود ببرد.

وی با بیان اینکه یک سال و نیم است که طرح‌ها در بهارستان پیشرفتی نداشته است، گفت: اولویت ما پروژه‌های نیمه تمام و فرهگنسرای بهارستان است و پس از آن روان سازی ترافیک، ورزش و تفریح شهروندان، باغ بانوان، فضای سبز و ... در اولویت‌های بعدی قرار دارد.

رئیس شورای شهر بهارستان با بیان اینکه زندگی در بهارستان از سال 1372 آغاز شده است، گفت: شورای شهر بهارستان جوان است و تخصص‌های لازم را دارد و ما امیدواریم با وقت گذاری بیشتر مانند سابق بتوانیم مفید باشیم.

مترو بهارستان تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری می‌رسد

وی با بیان اینکه مترو بهارستان 14 کیلومتر است، که 9 کیلومتر زیرگذر و 6 کیلومتر آن روگذر است، اظهار داشت: با برنامه‌ای که مجموعه مدیران در وزارت راه و شهرسازی دارند و در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت یازدهم افتتاح می‌شود.

محبی با بیان اینکه بودجه مترو دولتی است و از طرف دولت باید تامین شود، تصریح کرد: مترو جزو پروژه‌های شاخص استان محسوب می‌شود و ما هم سعی می‌کنیم در زمان مشخص شده مترو به بهره‌برداری برسد و مشکلات مردم کمتر شود.

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار است

شهردار بهارستان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه شهرداری‌ها از بدو تولد تا تا پایان عمر یک انسان مشغول خدماتی رسانی به آنها هستند، گفت: وظیفه ما به عنوان خدمت رسان و شما به عنوان رسانه‌ها این است که بذر امید را در دل مردم بکاریم و یکی از مهمترین وظایف ما همین است. اگر مشکلات را بزرگ کنیم نا امیدی ایجاد می‌شود.

داوود بحیرایی با بیان اینکه انتقاد می‌تواند سازنده باشد، اظهار داشت: شهرداری‌ها مشکلات مالی دارند اما این مشکلات نباید باعث شود که خدمات متوقف شود.حسنی که شهرداری بهارستان دارد این است که با تدبیر شورای شهر تا کنون حقوق کارکنان عقب نیفتاده است. من قول می‌دهم اگر شرایط اقتصادی به همین منوال پیش برود ما نیز شرایط پرداخت حقوق را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام جزء برنامه‌های ماست، افزود: در اسرع وقت و با تمام توان در مدت زمان مشخص شده سعی می‌کنیم پروژه‌های نیمه تمام را کامل کنیم. ما مشکلات را رصد و جلسه برگزار می‌کنیم، این جلسات نیز در ساعت‌های غیر اداری برگزار می‌شود تا به کار کارکنان و زمان آن لطمه وارد نشود.

شهردار بهارستان بیان کرد: من از رسانه‌ها تقاضا دارم که بذر امید را در دل مردم بکارند و انتقادهای بجا سازنده و دوستانه داشته باشند تا بتوانیم به شهروندان خدمات ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام با توجه به افزایش جمعیت از اولویت‌های ماست، ادامه داد: با توجه به تفاوت قیمت‌ها باید برآوردهای جدید با توجه به منابع و بودجه انجام دهیم.

کمیته فرهنگ شهروندی فعال می‌شود

بحیرایی گفت: سعی می‌کنیم کمیته فرهنگ شهروندی را فعال کنیم و مراسمات مذهبی در طول سال را به بهترین نحو انجام دهیم تا عده‌ای محدود فرصت سوء استفاده نداشته باشند.

وی تصریح کرد: در تمام حوزه‌های شهری کم و کاستی‌هایی وجود دارد اما با توجه به زمان و امکاناتی که در اختیار داریم سعی می‌کنیم به همه آنها رسیدگی کنیم.

افزایش فضای سبز بهارستان از برنامه‌های شهرداری بهارستان است

شهردار بهارستان با بیان اینکه سرانه فضای سبز در بهارستان به ازاری هر نفر حدود 2 درخت است، گفت: با وجود ریزگردها و آلودگی توسعه فضای سبز به سلامت و نشاط شهروندان کمک می‌کند و ما در شهرداری به توسعه فضای سبز شهر بهارستان توجه ویژه داریم و در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم.

وی بیان کرد: از رسانه‌ها برای توسعه و برطرف شدن مشکلات شهر بهارستان یاری می‌خواهیم، از آنها می‌خواهیم علاوه بر اینکه بذر امید را در دل مردم می‌کارند در پیشبرد اهداف شهرداری به ما کمک کنند. انتقاد سازنده آنها را می‌شنویم و در برنامه‌های خود قرار می‌دهیم.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98، شماره 3494 ؛ 05 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین