ترکی: بودجه پروژه‌های آبرسانی اصفهان را حذف کردند
0 -

دسته جمعی استعفا دادیم

ترکی: بودجه پروژه‌های آبرسانی اصفهان را حذف کردند

ترکی: بودجه پروژه‌های آبرسانی اصفهان را حذف کردند
14 آذر 1397, 13:43 / کد خبر:64099
نماینده مردم فریدن، چادگان و فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در ردیف بودجه سال ۹۸ دولت، هزینه پروژه‌های آبرسانی استان اصفهان حذف شده است، به همین دلیل نمایندگان اصفهان به صورت دسته جمعی استعفای خود را تقدیم رییس مجلس کرده‌اند.

نماینده مردم فریدن، چادگان و فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در ردیف بودجه سال ۹۸ دولت، هزینه پروژه‌های آبرسانی استان اصفهان حذف شده است، به همین دلیل نمایندگان اصفهان به صورت دسته جمعی استعفای خود را تقدیم رییس مجلس کرده‌اند.

اکبر ترکی با تایید خبر استعفای دسته جمعی نمایندگان اصفهان که صبح امروز چهارشنبه-۱۴ آذر- انجام شده، به خبرنگار ایمنا گفت: بعد از زحمت‌های فراوانی که نمایندگان اصفهان برای بهبود وضعیت آب استان کشیدند وجلسات مختلفی که با دکتر نوبخت و سایر مقامات داشتند، همچنین با وجود پیگیری‌هایی که سایر مقامات استانی از جمله استاندار سابق و فعلی در زمینه تأمین آب اصفهان انجام دادند، با خبر شدیم که بودجه پروژه های آبرسانی به اصفهان در ردیف بودجه سال ۹۸ حذف شده است.

وی افزود: مشکل اصلی استان اصفهان و البته همه کشور در حال حاضر آب شرب است، این پروژه‌های آبرسانی هم همه برای تأمین آب شرب بوده اند. حال با حذف ردیف بودجه این پروژه ها، احساس نمایندگان این است که این همه رایزنی و تلاش که حتی تا دیشب هم ادامه داشت، بی فایده بود و دیگر جایی برای کار نمایندگان و انجام وظایف نمایندگی نمانده است در نتیجه استعفای خود را تقدیم مجلس کردیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه استاندار سابق اصفهان از تأمین بودجه‌ پروژه‌های انتقال آب توسط هزینه کرد نمایندگان و بخش خصوصی خبر داده بود، گفت: این بودجه‌ها که از تأمین آن سخن گفته شده تنها مربوط به همان طرح بازچرخانی آب و لوله گذاری بود، که حال با روی کار آمدن استاندار جدید این طرح منتفی شده است.

وی تصریح کرد: نمی‌توان زیاد وارد جزئیات قضیه شد، اما به طور کلی باید بگویم که پروژه‌های آبرسانی استان اصفهان همگی توسط سازمان برنامه و بودجه حذف شده و نمایندگان اصفهان به این مسأله معترض هستند و معتقدند در این راستا تضییع حقوق صورت گرفته است و ما حاضریم در هر جلسه یا نشستی دلایل و مستندات این اعتراض خود را مطرح کنیم.

ترکی در پاسخ به این سؤال که آیا استعفای دسته جمعی نمایندگان اصفهان مورد پذیرش قرار گرفته یا خیر، گفت: خیر، استعفای نمایندگان روند خاص خود را دارد، فعلا نمایندگان اصفهان استعفای خود را تقدیم رییس مجلس کرده‌اند و لازم است این مسأله فرایند خود را از نظر پذیرش و غیره طی کند.

به گزارش ایمنا، در نامه استعفای نمایندگان مردم استان اصفهان خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: همان‌طوری که مستحضرید و در یک مورد در حضور جنابعالی با وزیر محترم نیرو، مشکلات آب در استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، متاسفانه با وجود این که آقای رییس‌جمهور در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخاباتی، احیای زاینده‌رود را در حضور مردم اعلام و سال‌ها از آن قرار می‌گذرد، احیای زاینده‌رود که هیچ، سازمان برنامه و بودجه علی‌رغم پیگیری بسیار زیادی که انجام شد حتی از گذاشتن اعتبار در ردیف مرتبط با تأمین آب شرب (که در سال جاری تا مرز بحران پیش رفت) خودداری کرده، لذا در صورتی که حداقل نتوانیم حق مردم استان و جمعیت چندین میلیونی را برای تأمین آب شرب آن‌ها از طریق این دولت تأمین نماییم دلیلی برای حضور در مسؤولیت نمایندگی نمی‌بینیم و ما امضاکنندگان زیر استعفا خود را تقدیم و از زمان تقدیم ازحضور در صحن و کمیسیون‌ها خودداری می کنیم تا تکلیف مشخص گردد.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98، شماره 3518 ؛ 02 خرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 خرداد 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین