احیای ریمل خشک شده با ۵ راهکار ساده
0 -

احیای ریمل خشک شده با ۵ راهکار ساده

احیای ریمل خشک شده با ۵ راهکار ساده
18 آذر 1397, 14:24 / کد خبر:64395
اگر ریمل خشک شده و غیر قابل استفاده دارید آن را دور نیندازید و حتما ابتدا شگرد‌های شرح داده شده در این مقاله مانند استفاده از چای داغ یا روغن بادام را برای بهبود ریمل خود امتحان کنید.
اگر ریمل خشک شده و غیر قابل استفاده دارید آن را دور نیندازید و حتما ابتدا شگرد‌های شرح داده شده در این مقاله مانند استفاده از چای داغ یا روغن بادام را برای بهبود ریمل خود امتحان کنید.
 ریمل یکی از پر کاربردترین لوازم آرایشی است که در بین خانم‌ها بسیار محبوب است و به همین دلیل خیلی زود تمام می‌شود. امروزه که برای تهیه هر کدام از لوازم آرایش باید هزینه‌های زیادی بپردازیم ریمل هم از این قضیه مستثنا نیست و معمولا از گران قیمت‌ترین لوازم آرایشی به حساب می‌آید. اگر شما هم یک ریمل خوب و گران قیمت دارید و به دنبال روشی هستید تا به کمک آن ریملی که استفاده‌ی زیادی از آن نکرده‌اید و خشک شده را دوباره نو کنید حتما از ترفند‌های زیر استفاده کنید. (Dried Mascara)
راهکار استفاده دوباره از ریمل خشک شده
۱. آب گرم

اولین راه حلی که می‌توانید استفاده کنید این است که ریمل خود را داخل یک لیوان آب گرم گذاشته و چند دقیقه‌ای صبر کنید. با این کار محتویات داخل ریمل نرم می‌شود. سپس آن را بیرون آورده و بازش کنید.
۲. قطره چشمی یا محلول پاک کننده
قطره‌های چشمی یا محلول پاک کننده آرایش دومین کمکی است که بعد از آب گرم می‌تواند به عنوان رفع خشکی ریمل مورد استفاده قرار گیرند. کافی است ۲ تا ۴ قطره را درون ریمل‌تان ریخته و آن را کامل تکان دهید تا مخلوط شود.
۳. گلاب
روش بعد اضافه کردن چند قطره گلاب است. بعد از افزودن آن به ریمل خود درب ریمل را بسته و آن را خوب تکان دهید تا مواد مخلوط شوند.
بیشتر بدانید: خواص گلاب برای پوست صورت
۴. چای داغ
می‌توانید برای بهبود ریمل خشک شده خود، سه تا چهار قطره چای جوشیده داغ را داخل ریمل بریزید و خوب به هم بزنید و تکان دهید. سپس صبر کنید تا خنک شود و استفاده کنید.
۵. روغن زیتون یا بادام
یکی دیگر از مواد برای رفع خشکی ریمل، روغن زیتون یا روغن بادام است. کافی است ۲ تا ۳ قطره روغن زیتون را درون ریمل‌تان ریخته و آن را خوب تکان دهید. توجه داشته باشید بیشتر از چند قطره نشود.
نکاتی راجع به ریمل
  • اگر به طور مداوم از ریمل استفاده می‌کنید برای پیشگیری از خشک شدن آن را در قسمت بالایی یخچال نگهداری کنید تا همیشه تازه بماند.
  • حتما قبل از خواب ریمل را با محلول‌های پاک کننده چشم بشوئید و تمیز کنید.
  •  قبل از ریمل زدن با روغن نارگیل یا بادام مژه‌های خود را چرب کنید و از فرمژه استفاده کنید.
  •  بعد از ۴ نهایتا ۵ ماه استفاده از ریمل آن را دور بیندازید.
  • توجه داشته باشید ریمل می‌تواند باعث عفونت‌های چشمی شود پس آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.و در آخر ...
ریمل‌ها مخصوصا اگر جنس‌شان مرغوب نباشد و مدتی هم بدون استفاده باقی بمانند، پس از مدتی خشک و غیر قابل استفاده خواهند شد. اما اگر این اتفاق افتاد می‌توانید با به کارگیری هر کدام از روش‌های بالا ریمل خشک شده‌ی خود را احیا کرده و دوباره مورد استفاده قرار دهید. فقط توجه داشته باشید همه‌ی روش‌های بالا را با هم استفاده نکنید. امتحان یکی دو روش کافی است. اگر بعد از آن باز هم ریمل قابل استفاده نبود حتما آن را دور بیندازید.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3437 ؛ 04 بهمن 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین