ذوب‌آهن امیدوار به پیروزی زیر سایه سقوط

سبزپوشان اصفهانی امروز در آخرین گام نیم‌فصل به مصاف نفت مسجدسلیمان می‌روند

ذوب‌آهن امیدوار به پیروزی زیر سایه سقوط

ذوب‌آهن امیدوار به پیروزی زیر سایه سقوط
21 آذر 1397, 08:12 / کد خبر:64663
تیم فوتبال ذوب‌آهن در آخرین دیدار نیم‌فصل امروز به مصاف نفت مسجدسلیمان می‌رود. سبزپوشان اصفهانی در حالی با حریف روبرو می‌شوند که سه امتیاز این دیدار حکم کیمیا را دارد.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: تیم فوتبال ذوب‌آهن در آخرین دیدار نیم‌فصل امروز به مصاف نفت مسجدسلیمان می‌رود. سبزپوشان اصفهانی در حالی با حریف روبرو می‌شوند که سه امتیاز این دیدار حکم کیمیا را دارد.

شاگردان علیرضا منصوریان که فصل بسیار پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشته‌اند حالا خودشان را در یک‌قدمی سقوط به لیگ برتر می‌بینند و برای فرار از انتهای جدول باید فاتحانه ورزشگاه شهید بهنام محمودی مسجدسلیمان را ترک کنند. سه امتیاز بازی امروز به نماینده اصفهان کمک می‌کند تا در جدول خودش را بالا بکشد. برعکس اگر ذوبی‌ها دست‌خالی راهی اصفهان شوند خودشان را در یک‌قدمی سقوط به لیگ دست یک خواهند دید. اما حریف امروز ذوب‌آهن از شرایط بهتری نسبت به میهمان برخوردار است. نفت مسجدسلیمان اکنون با 14 امتیازی که دارد در رتبه دوازدهم جدول جا خوش کرده و تا حدودی از حاشیه امنیت برخوردار است. مسجدسلیمانی‌ها لیگ را با عبدا... ویسی آغاز کردند و در ادامه‌ رقابت‌ها و از هفته ششم علیرضا مرزبان جایگزین او در این تیم شد. مرزبان در حالی هدایت نفت مسجدسلیمان را بر عهده گرفت که این تیم اصلا شرایط خوبی نداشت و در رده پانزدهم جدول رده‌بندی قرارگرفته بود. مرزبان در پنج بازی نخستی که در لیگ روی نیمکت نفت نشست انتظارات را برآورده نکرد و تیم او متحمل چهار شکست و یک تساوی شد. از هفته یازدهم و پیروزی خارج از خانه نفت مسجدسلیمان مقابل استقلال خوزستان روند رو به رشد این تیم همراه با مرزبان آغاز شد. مسجدسلیمانی‌ها بعد از پیروزی مقابل استقلال خوزستان، مقابل صنعت نفت آبادان متوقف شدند و بعدازآن بازی هم در دو بازی پیاپی توانستند از سد سپیدرود در رشت و پیکان تهران بگذرند و خود را از بحران خارج کنند. شاگردان علیرضا مرزبان در حالی با 14 امتیاز در رده دهم جدول رده‌بندی قرارگرفته‌اند که مرزبان همراه با آن‌ها روند رو به رشد خوبی داشته و موفق شده در چهار بازی گذشته‌ این تیم 10 امتیاز کسب کند.

حسرت 9 هفته‌ای ذوب‌آهن برای پیروزی

سبز‌پوشان اصفهانی در حالی امروز میهمان حریف مسجدسلیمانی می‌شوند که از سه دیدار گذشته خود با سرمربیگری علیرضا منصوریان تنها موفق به کسب یک امتیاز شده‌اند. ذوبی‌ها 9 هفته است که رنگ پیروزی را ندیده‌اند و این بازی که آخرین بازی نیم‌فصل محسوب می‌شود از اهمیت خاصی برخوردار است. آخرین پیروزی ذوبی‌ها در هفته پنجم و بازی مقابل ماشین‌سازی در تبریز رقم خورد. در آن دیدار سبزپوشان اصفهانی با دو گل ماریون سیلوا موفق به شکست میزبان شدند. جالب این‌که مهاجم برزیلی ذوب‌آهن پس‌ازاین بازی دیگر موفق به گلزنی برای نماینده اصفهان نشده و همچنان در حسرت باز کردن دروازه حریفان می‌سوزد. ذوبی‌ها پس‌ازاین دیدار تنها تساوی و شکست را تجربه کرد و همین شرایط خراب آن‌ها را به رتبه چهاردهم جدول فرستاده است.

طلسم فولادشهر شکسته می‌شود

تیم فوتبال ذوب‌آهن دربازی‌های خانگی این فصل موفق به کسب پیروزی در ورزشگاه فولادشهر نشده است. شاگردان منصوریان دو بار طعم پیروزی را چشیده‌اند که هر دو پیروزی هم در خانه حریفان به‌دست‌آمده است. یکی از نقاط ضعف بزرگ ذوبی‌ها در فصل جاری هم به همین موضوع بازمی‌گردد. آن‌ها دربازی‌های خانگی به‌آسانی امتیاز از دست می‌دهند و ارزش سه امتیازهایی که می‌توانند در ورزشگاه فولادشهر به دست آوردند را نمی‌دانند. بازی امروز با نفت مسجد سلمیان بهترین فرصت برای ذوبی‌ها است تا از شر این طلسم خارج شوند. پیروزی مقابل این حریف ذوب‌آهن را به سه امتیاز بسیار باارزش خواهد رساند و نخستین پیروزی خانگی را نیز برای سبزپوشان اصفهانی به ارمغان می‌آورد. کسب این پیروزی همچنین به شاگردان منصوریان کمک می‌کند تا در نیم‌فصل دوم ارزش امتیاز بازی‌های خانگی را بیشتر بدانند و به حریفان اجازه نهند تا با آسودگی خیال در فولادشهر به مصاف آن‌ها بیایند.

ذوب‌آهن برتر در حمله ضعیف‌تر در دفاع

نگاهی به عملکرد خط حمله و خط دفاعی دو تیم ذوب‌آهن و نفت مسجد سلمان نشان می‌دهد رقیبان امروز یکی در خط حمله آمار بسیار ضعیفی به ثبت رسانده و دیگری در خط دفاعی ناتوان ظاهرشده است. در کارنامه تیم نفت مسجدسلیمان تا پایان هفته چهاردهم تنها هشت گل زده دیده می‌شود که میانگی بیش از نیم گل در هر دیدار را نشان می‌دهد. این آمار موجب شده تا تیم نفت مسجدسلیمان پس از سپیدرود رشت عنوان دومین خط حمله ضعیف لیگ را به خودش اختصاص دهد. در نقطه مقابل ذوبی‌ها با 12 گل زده آمار بهتی را نسبت به حریف ثبت کرده‌اند. اما در خط دفاعی هم نفتی‌ها با 13 گل خورده از شرایط بهتری نسبت به ذوب‌آهنی که 18 گل خورده در کارنامه دارد، برخوردارند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3717 ؛ 03 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین