اختصاص نیافتن ارز دولتی به آتش‌نشانی‌ها، ظلم به مردم است
0 -

اختصاص نیافتن ارز دولتی به آتش‌نشانی‌ها، ظلم به مردم است

اختصاص نیافتن ارز دولتی به آتش‌نشانی‌ها، ظلم به مردم است
21 آذر 1397, 10:52 / کد خبر:64679
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: عدم اختصاص ارز دولتی به کالاهای وارداتی آتش‌نشانی، ظلم به مردم است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: عدم اختصاص ارز دولتی به کالاهای وارداتی آتش‌نشانی، ظلم به مردم است.
به گزارش ایمنا محمدمسعود چایچی عصر امروز (سه‌شنبه) در کارگروه تخصصی آتش‌نشانی‌های استان اصفهان که در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: تبعیض فراوانی بین شهرداری‌های کشور وجود دارد که در آن به شهرداری‌های کلان‌شهرهای مراکز استان‌ها، باوجود برخورداری از بودجه و درآمد زیاد، امکاناتی داده می‌شود که به دیگر شهرستان‌ها تعلق نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: خدمتی که یک آتش‌نشان در کاشان، شهرضا یا دیگر شهرستان‌ها ارایه می‌دهد و خطراتی که با آن مواجه است، هیچ تفاوتی با کلان‌شهری مانند تهران یا دیگر مراکز استان‌ها ندارد، اما بیشترین و بهترین خدمات را به کلان‌شهرها اختصاص می‌دهند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با اشاره به تصویب مقررات شمول حمایت‌های قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای آتش‌نشانان، تأکید کرد: باوجود اینکه این قانون از سوی رییس جمهور به استانداری‌ها و شهرداری‌ها ابلاغ شده است، اما ادارات تأمین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌ها، از اجرای آن خودداری می‌کنند.
چایچی یادآور شد: مسئولان سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گمان می‌کنند شرایط کاری آتش‌نشانان در شهرهای مختلف متفاوت است، در حالی که در عمل اینگونه نیست و آتش‌نشانان شهرستان‌ها با امکانات کمی که دارند در معرض خطرات بیشتری قرار دارند.
وی با انتقاد از اختصاص سهمیه سرباز آتش‌نشان به هفت کلان‌شهر کشور، تصریح کرد: این تبعیض آشکاری به سود کلان‌شهرها و به زیان سایر شهرستان‌ها است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با بیان اینکه اختصاص نیافتن ارز دولتی به کالاهای وارداتی آتش‌نشانی ظلم به مردم است، اظهار کرد: نوسانات بهای دلار باعث افزایش بهای کالاهای تولید اخل آتش‌نشانی نیز شده، در حالی که هدف از خرید و استفاده از این کالاها کمک به مردم و تأمین ایمنی آنان است.
چایچی با اشاره به اساسنامه جدید سازمان آتش نشانی‌ها، تأکید کرد: این اساسنامه باعث پیشرفت این سازمان‌ها و بهبود فعالیت و خدمات آن‌ها نمی‌شود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3453 ؛ 27 بهمن 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین