مجوز 5 خانه بوم گردی در یک سال اخیر صادر شده است
0 -

سرپرست اداره میراث فرهنگی چادگان:

مجوز 5 خانه بوم گردی در یک سال اخیر صادر شده است

مجوز 5 خانه بوم گردی در یک سال اخیر صادر شده است
21 آذر 1397, 11:35 / کد خبر:64700
سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان چادگان گفت:۳۲ مورد آثار تاریخی در چادگان تاکنون شناسایی شده‌اند که از این تعداد،۵ مورد ثبت ملی،۲۰ مورد ثبت استان و ۷ مورد نیز در انتظار ثبت هستند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان چادگان گفت:۳۲ مورد آثار تاریخی در چادگان تاکنون شناسایی شده‌اند که از این تعداد،۵ مورد ثبت ملی،۲۰ مورد ثبت استان و ۷ مورد نیز در انتظار ثبت هستند
نورالله عبدالهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری دولت در بخش بوم گردی و ظرفیت بالای این شهرستان در زمینه گردشگری در یک سال اخیر مجوز پنج خانه بوم گردی صادر شده که فعالیت در این حوزه و جذب گردشگر تأثیر بسزایی بر اقتصاد منطقه خواهد گذاشت. 32 مورد آثار تاریخی در چادگان تاکنون شناسایی شده‌اند که از این تعداد، 5 مورد ثبت ملی،۲۰ مورد ثبت استان و ۷ مورد نیز در انتظار ثبت هستند.
وی با تأکید بر ایجاد چرخه تولید در حوزه صنایع دستی شهرستان با تأسیس کارگاه‌هایی، خاطرنشان کرد: طی جلسات مختلف شرکتی در این زمینه تأسیس و مقرر شده با همکاری مناطق تفریحی، هنرمندان در این عرصه محصولات خود را در معرض نمایش و فروش قرار دهند‌.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چادگان با بیان اینکه توسعه بوم گردی‌ها، شناسایی آثار تاریخی جدید و ساماندهی مراکز گردشگری شهری در دستور کار این اداره قرار دارد،گفت: با حمایت فرمانداری و بخشداری‌ها شاهد حرکت رو به جلویی در این زمینه هستیم که قطعاً در آینده نزدیک، شاهد پویایی و آثار مثبت آن در بدنه اجتماعی خواهیم بود.
عبدالهی خاطرنشان کرد: شهرستان چادگان با دارا بودن شهر رزوه و دو بخش مرکزی و چنارود ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه گردشگری دارد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 23 آذر ۱۳۹۸، شماره 3679 ؛ 23 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 23 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین