آموزش پاکسازی پوست چرب در منزل
0 -

آموزش پاکسازی پوست چرب در منزل

آموزش پاکسازی پوست چرب در منزل
29 آذر 1397, 11:19 / کد خبر:65458
پوست شفاف و سالم از عوامل مهم در زیبایی است یکی از رازهایی که به جوان ماندن و حفظ سلامت پوست کمک می کند پاکسازی آن است پاکسازی پوست چرب برای افرادی است که دارای پوستی چرب هستند و به دلیل زیاد بودن لایه چربی بر روی پوست دچار جوش و آکنه می شوند.
پوست شفاف و سالم از عوامل مهم در زیبایی است یکی از رازهایی که به جوان ماندن و حفظ سلامت پوست کمک می کند پاکسازی آن است پاکسازی پوست چرب برای افرادی است که دارای پوستی چرب هستند و به دلیل زیاد بودن لایه چربی بر روی پوست دچار جوش و آکنه می شوند.
برای پاکسازی پوست چرب راهکارهای خانگی مؤثری وجود دارند که می تواند برای شما پوستی زیبا و روشن را به همراه داشته باشد. افرادی که دارای پوستی چرب هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که چربی های موجود بر روی پوست آنها مانع رسیدن هوا به پوست می شود و سلول های مرده بر روی پوست باقی می مانند که به مرور زمان می تواند مشکلات بیشتری برای زیبایی پوست شما ایجاد کند. برای پاکسازی صورت روش های مختلف پزشکی و خانگی در نظر گرفته می شود که هر یک به شکل های مختلفی می توانند مؤثر باشند.
آموزش پاکسازی پوست چرب در منزل
پاکسازی پوست با رفع موانع پوستی و باز کردن منافذ پوست موجب هوا رسی بیشتر به سلول های پوست می شود و در نتیجه مشکلات پوستی نظیر جوش، آکنه لکه های پوستی و تیرگی پوست کاهش پیدا می کند. اگر می خواهید پوستی سالم و شفاف داشته باشید در کنار روش های پاکسازی پوست باید از رژیم غذایی مناسب نیز استفاده کنید. جوان سازی پوست صورت با چند روش می تواند موجب زیبایی بیشتر شما شود.
بخور کردن:
بخور یکی از روش های مؤثر برای پاکسازی پوست چرب است این روش در عین ساده بودن دارای تأثیرات مثبتی بر روی پوست می باشد و به آسانی
آلودگی های پوستی را کاهش می دهد. مقداری آب را بر روی گاز قرار دهید تا بخار آن زیاد شود و به جوش آید ظرف آب در حال بخار را بردارید و با استفاده از حوله صورت خود را بر روی بخار قرار دهید و با حوله مانع عبور بخار و ورود هوا شوید این کار را به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید همچنین برای شادابی پوست می توانید از بخور آویشن و دیگر گیاهان دارویی برای پوست استفاده کنید.
استفاده از عسل:
عسل نیز یک روش خانگی دیگر برای درمان وش صورت و پاکسازی آن است مقداری عسل به همراه دارچین را بر روی پوست قرار دهید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید. استفاده از ماسک های مختلف عسل موجب کاهش میزان ترشح غدد چربی و صف نگه داشتن پوست می شود. همچنین درمان جوش صورت با عسل می تواند برای از بین بردن آن مؤثر باشد.
جوش شیرین:
جوش شیرین از لایه بردارهای طبیعی برای پوست است که لکه ها و جوش های پوستی را از بین می برد و آلودگی های سطحی پوست را پاک می کند یک قاشق چای خوری از جوش شیرین را با مقداری ماست مخلوط کنید و بر روی سطح پوست قرار دهید بعد از مدت ۵ دقیقه آن را بشویید این ترکیب برای پاکسازی پوست چرب بسیار مؤثر است.
لیمو ترش:
لیمو ترش دارای مقداری اسید سیتریک است که برای لایه برداری پوست مناسب است لیمو ترش تازه را برش زده و بر روی سطح پوست بمالید و بعد از مدت ۲۰ دقیقه آن را بشویید این کار را می توانید سه بار در هفته انجام دهید و در مدت زمان استفاده از این لایه بردار خانگی باید بیشتر از پوست خود محافظت کنید.
تخم مرغ:
تخم مرغ از دیگر روش های مؤثر برای حفظ سلامت پوست و پاکسازی آن است سفیده تخم مرغ را می توانید به روش های مختلفی به شکل ماسک برای لایه برداری پوستی استفاده کنید. سفیده تخم مرغ را در ظرفی هم بزنید و و در یخچال قرار دهید سپس مایه آن را با استفاده از پنبه بر روی سطح پوست بمالید. این ماسک برای پاکسازی پوست چرب مؤثر است. ماسک سفیده تخم مرغ می تواند برای درمان بیشتر مشکلات پوستی مؤثر باشد.
منبع : آرگا
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸، شماره 3673 ؛ 16 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه 16 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین