تمامی مخارج گرمخانه اصفهان با کمک‌های مردمی است

رئیس انجمن کارتن خواب های اصفهان:

تمامی مخارج گرمخانه اصفهان با کمک‌های مردمی است

تمامی مخارج گرمخانه اصفهان با کمک‌های مردمی است
13 دی 1397, 11:58 / کد خبر:66616
مدیر گرمخانه پایان کارتن خوابی امید با اشاره به سردی هوا در زمستان، گفت: در کوچه و خیابان بعضی از این افراد چون جایی ندارند به صورت آاشکارا مرتکب جرم می‌شوند تا دستگیر شوند و به زندان بروند
مدیر گرمخانه پایان کارتن خوابی امید با اشاره به سردی هوا در زمستان، گفت: در کوچه و خیابان بعضی از این افراد چون جایی ندارند به صورت آاشکارا مرتکب جرم می‌شوند تا دستگیر شوند و به زندان بروند
محسن انصاری در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: چندین سال هیچ کدام از مقامات مسئول اعتراف نمی کردند که کارتن خوابی در اصفهان وجود دارد و با مطرح کردن این موضوع مخالف بودند.
رئیس انجمن کارتن خواب های اصفهان تصریح کرد: تا اینکه با بازدیدهای متعددی که داشتند حدود سه سال پیش قبول کردند که چنین چیزی هست و کلا اجازه دادند که در مورد بی خانمان ها و کارتن خواب ها تصمیمی گرفته شود.
مدیر گرمخانه پایان کارتن خوابی امید افزود: اولین تصمیم این بود که تعدادی از ان‌ها را به صورت اجباری به کمپ ماده 16 که زیر نظر ستاد مواد مخدر بود فرستادیم اما ظرفیت انجا کم بود و تعداد زیاد و سرمای زمستان هم که اسیب رسان بود.انصاری در ادامه گفت: یک کار خاص و پر اهمیت مردمی انجام دادیم و گرمخانه ای را با کمک مردم راه اندازی کردیم.
خیریه کارتن خوابی امید در سال ۹۵ راه اندازی شد
محسن انصاری عنوان کرد: خیریه پایان کارتن خوابی امید در سال 95 رسما شروع به کار کرد؛ مخالفت‌های زیادی شد، مجوز رسمی نداشتیم و با مشکلاتی مواجهه بودیم.
رئیس انجمن کارتن خواب های اصفهان خاطرنشان کرد: اما تعدادی از مسئولان همکاری خوبی داشتند و سلیقه های شخصی خود را کنار گذاشتند و به صورت انسانی با موضوع رفتار کردند و مجوز رسمی برای ما صادر کردند.
وی گفت: در این مدت بیش از هزار نفر پذیرش شده و ثبت نام شده اند که تعداد زیادی از آن ها خود معرف بودند و یا با مدد کاری بچه های انجمن معرفی و سامان دهی شدند و به زندگی طبیعی باز گشتند.
آمار تلفات انسانی با فعالیت این انجمن به صفر رسیده است
انصاری بیان کرد: با فعالیت‌های که این انجمن انجام داده امار تلفات انسانی کارتن خواب‌ها نزدیک صفر بوده است.
محمد انصاری اظهار کرد: معاونت سیاسی استاندار حکمی صادر کردند و مرکز آسیب دیدگان اجتماعی که چندین سال از تاسیس آن می گذشت راه اندازی شد و در کنار این مرکز، گرم خانه هم به کار خود ادامه می‌دهد و حدود یکصد نفر در آن اسکان دارند.
تمامی مخارج گرمخانه اصفهان با کمک‌های مردمی است
رئیس انجمن کارتن خواب های اصفهان در ادامه گفت: گرمخانه اصفهان هم برای زنان و هم مردان خدمت رسانی می کند و همه مخارج آن با کمک های مردمی بوده است؛ با شرایط بد اقتصادی کمک های مردمی کم شده و مشکلاتی را برای گرمخانه ایجاد کرده است اما خدا را شکر که فعالیت ما به باریکی مو رسیده اما پاره نشده و در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: باید همکاری خوبی از نیروی انتظامی و از ارگان‌های مربوطه و علوم پزشکی داشته باشیم؛ شهرداری که قانونا و به صورت عرف موظف است مکانی را برای بی پناهان داشته باشد هیچ مکانی ندارد که این کار را انجام دهد.
انصاری تصریح کرد: این مرکز سازمان دهی که اکنون در اختیار داریم؛ یک ساختمان قدیمی را استانداری به ما تحویل داده که نمی توانیم در ان تغییر کاربری دهیم و باید برای یک ساختمان قدیمی را امکانات گرمایشی و بهداشتی فراهم کنیم که معضلات زیادی دارد.
رئیس انجمن کارتن خواب های اصفهان در ادامه گفت: شخصی که برای اولین بار وارد گرم خانه می‌شود همه لباس‌هایش را می سوزانند، حمام و اصلاح انجام می شود و تحت تست هپاتیت و … قرار می گیرد و اطعام و اسکان داده می شوند و برای توانمندی ان‌ها اموزش داده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در گرمخانه فرد در ابتدا ورود ثبت رسمی سامانه وزارت کشور می شود و وارد مجموعه می شود؛ در مجموعه یک سیستم مددکاری اجتماعی داریم و همزمان درمان اعتیاد هم توسط اکیپ درمانی( پزشک، پرستار و روانشناس) انجام می شود و تعداد زیادی از این افراد تا کنون سامان دهی و به اغوش خانواده و اجتماع بر گشته‌اند.
انتخاب زندان به عنوان جای گرم برای فرار از زمستان
انصاری با اشاره به سردی هوا در زمستان، اظهار کرد: در کوچه و خیابان بعضی از این افراد چون جایی ندارند به صورت اشکارا مرتکب جرم می‌شوند تا دستگیر شوند و به زندان بروند؛ خیلی از آن‌ها در اجتماع پذیرش نمی‌شوند و به همین دلیل اجتماع را مقصر مشکلات خود می دانند که این موضوع می‌تواند در جامعه مشکلاتی را ایجاد کند.
محمد انصاری با اشاره به مشکلات پیش روی این انجمن، اظهار کرد: در مورد مدارک شناسایی این افراد هیچ همکاری از اداره ثبت احوال و جاهای دیگر نداریم؛ نمی توانیم کارگاهی بزنیم و این افراد را به کار بگیریم است و تاکنون هیچ ارگانی حمایتی نکرده و فقط کمک های مردمی بوده است.
مدیر گرمخانه پایان کارتن خوابی امید خاطر نشان کرد: انجمن خیریه پایان کارتن خواب ی امید در ایران و منطقه بی نظیر است و افراد زیادی را سامان دهی کرده و به جامعه بر گردانده است.
وی افزود؛ وقتی یک کار بی نظیر انجام شده جای تاسف است که هیچ گونه تبلیغ و اطلاع رسانی نشده و صرفا به خاطر مسائل مالی فعالیت‌های این مرکز به مردم نشان داده نشده است که مردم بدانند اگر فرد کارتن خواب و بی پناهی را دیددند به کجا اطلاع دهند و وی را معرفی کنند.
انصاری افزود: انجمن کارگروه‌هایی دارد، کارگروه حقوقی، درمانی، توزیع غذا و کارهای اموزشی و مردم می توانند از نذورات و یا با غذا های دست نخورده مراسمات خود این انجمن را حمایت کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، شماره 3758 ؛ 18 فروردین 1399
روزنامه اصفهان امروز  دوشنبه ۱۸ فروردین  ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین