فعالیت پژوهشکده فولاد با همکاری فولادمبارکه و دانشگاه صنعتی
0 -

فعالیت پژوهشکده فولاد با همکاری فولادمبارکه و دانشگاه صنعتی

فعالیت پژوهشکده فولاد با همکاری فولادمبارکه و دانشگاه صنعتی
19 دی 1397, 11:52 / کد خبر:67150
در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سند راهبردی پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان قطب پژوهشی فولاد ایران میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران عامل شرکت فولادمبارکه و شرکت فولادهرمزگان به امضا رسید.

در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سند راهبردی پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان قطب پژوهشی فولاد ایران میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران عامل شرکت فولادمبارکه و شرکت فولادهرمزگان به امضا رسید.

به گزارش اصفهان امروز، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به جایگاه برجسته این دانشگاه در پژوهش‌های حوزه فولاد کشور گفت: این دانشگاه با پشتوانه عظیم استادان و پژوهشگران برجسته و توانمند این عرصه و کسب رتبه اول کشور در علم مواد، همکاری مؤثری را با صنایع فولادی کشور آغاز کرده است. محمدجواد امیدی افزود: بر این اساس و مطابق با مأموریت جدید پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان، این پژوهشکده با مشارکت هلدینگ شرکت فولاد مبارکه شامل فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان، مأموریت ارتقا پایداری صنعت فولاد در سطح ملی و منطقه‌ای را در دستور کار قرار داده که در انجام این مهم، نوآوری و تجاری‌سازی پژوهش‌های تقاضامحور، آینده محور و خلاقانه مورد توجه ویژه قرار گرفته است. او با بیان دیگر ابعاد این سند راهبردی تصریح کرد: در این سند با پیش‌بینی اختصاص هزار و 100 میلیارد ریال براي يك برنامه پنج‌ساله، فعالیت‌های این پژوهشکده در هفت محور مختلف سازمان دهي شده است؛ به‌گونه‌ای که با همکاری شبکه‌ای از متخصصین و پژوهشگران سراسر کشور راهبری و مدیریت صنعت فولاد با رویکردی نوین پایه‌ریزی شود. امیدی اضافه کرد: توسعه تولید فولادهای جدید با ارزش‌افزوده بالا، توسعه فناوری و افزایش بهره‌وری با بهینه‌سازی فرآیندهای تولید و بهبود عملکرد تجهیزات، مدیریت پسماند، پساب و ضایعات صنعتی، مطالعه و بررسی توسعه زیرساخت‌ها و ابزارهای صنعت تولید فولاد، تدوین استانداردها و ارتقای دانش فنی پرسنل بهره‌بردار و انتقال تکنولوژی، تدوین استراتژی تأمین مواد اولیه، افزودنی‌ها و مواد مصرفی در صنعت فولاد با ملاحظات کمی و کیفی و توسعه و به‌روزرسانی آزمایشگاه‌ها و واحدهای پایلوت، عناوین حوزه‌های تخصصی این پژوهشکده است. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی مشتمل بر متخصصان و اعضای هیئت‌علمی و بهره‌گیری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی جهت انجام پژوهش‌های کاربردی، اجرای پروژه‌های نوآورانه توسط مراکز نوآوری و شرکت‌های استارتاپی و پرورش و اثبات ایده، از جمله ابعاد همکاری این پژوهشکده با صنعت فولاد کشور خواهد بود. او بیان کرد: تدوین دانش فنی و توسعه فناوری، امکان‌سنجی تولید صنعتی و انجام مطالعات اقتصادی، تهیه طرح کسب‌وکار، طراحی و مهندسی، صنعتی سازی محصولات شرکت‌های استارتاپی و تجاری‌سازی فناوری‌های نوین و ساخت، اجرا، راه‌اندازی و بهره‌برداری از واحدهای صنعتی، دیگر مؤلفه‌های تعامل پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان با صنایع این حوزه را شکل خواهد داد. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد که امضای سند راهبردی پژوهشکده فولاد این دانشگاه، سبب ارتقای صنعت فولاد کشور در بخش‌های مختلف شود. سند راهبردی پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان قطب پژوهشی فولاد ایران، در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران عامل شرکت فولاد مبارکه و شرکت فولاد هرمزگان به امضا رسید.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98، شماره 3494 ؛ 05 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 5 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین