قرار نیست برای حل مسئله استان، استان دیگری را درگیر مشکل کنیم
0 -

در نشست خبری استاندار اصفهان

قرار نیست برای حل مسئله استان، استان دیگری را درگیر مشکل کنیم

قرار نیست برای حل مسئله استان، استان دیگری را درگیر مشکل کنیم
22 دی 1397, 12:18 / کد خبر:67357
استاندار اصفهان در خصوص مسئله آب اصفهان گفت: قرار نیست برای حل مساله استان، استان دیگری را درگیر مشکل کنیم.
استاندار اصفهان در خصوص مسئله آب اصفهان گفت: قرار نیست برای حل مساله استان، استان دیگری را درگیر مشکل کنیم.
 به گزارش ایسنا، عباس رضایی امروز  شنبه ۲۲دی ماه در نشست خبری خود  با خبرنگاران در محل استانداری اصفهان اظهارکرد: در همه استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و یزد مسئولان در کنار ما قرار دارند و در چهارچوب های مشخص و قانونی در حال کار هستیم و همه در کنار هم قرار داریم، قرار نیست برای حل مسئله در استانی بخواهیم استان دیگری را دچار مشکل کنیم.
وی افزود: هیچ کجا نگفته ام هفت طرح استاندار قبلی کارشناسی نشده است، بلکه گفته ام باید کارشناسی شود، اگر با کارشناسی ها با زمان و با جیب و پول و شرایط آب و هوایی و با توجه به قوانین بالادست هر کدام جواب دهد و کارشناسان تایید کنند آن را اجرایی می کنیم.
استاندار اصفهان تصریح کرد: آقای مهرعلیزاده فرمودند ۴۵۰ میلیارد تومان هست، این پولی بوده که صنایع باید پرداخت می کردند، از این میزان پول طبق گزارش آب منطقه ای و جهاد کشاورزی و برنامه و بودجه حدود ۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وصول شده بود. از این وصولی حدود ۵ میلیارد تومان به مسئله بذر اختصاص داده اند و چیزی حدود ۱۰ میلیارد تومان در صندوق توسعه کشاورزی مانده بود، در مقابل این قضیه آب منطقه ای ادعا می کند که ۳۸ میلیارد تومان صنایع باید پرداخت می کردند.
رضایی گفت: اگر بخواهیم آن ۴۵۰ میلیارد تومان را وصول کامل کنیم ۱۱ صنعت را در نظر گرفتند ، فولاد مبارکه، ذوب آهن و پالایشگاه و۹ کارخانه دیگر بودند که تاکنون دو کارخانه قابلیت سهم پرداختی خود را دارند و مابقی مشکلات دیگری دارند و نمی توانیم به آنها فشار وارد کنیم. چرا که می آییم جایی را درست کنیم جای دیگری مشکل پیدا می کند، پس تحقق ۴۵۰ میلیارد تومان در شرایط اقتصادی کشور ممکن است با معضلات و خاص خود روبرو شود و باید با تدبیر در این زمینه پیش برویم.
وی در خصوص بازگشایی زاینده رود اظهار کرد: در خصوص بازگشایی آب در اوایل بهمن ماه مدیریت منابع آب در استان طرحی پیشنهاد داده، حوزه آبریز زاینده رود کمیسیونی دارد و رییس کمیسیون با وزارت نیرو است، آنها قطعا کارشناسی هایی انجام می دهند و طبق پیگیری هایی که انجام شده و آنها هم گفته اند با حداکثر ریسک این اتفاق را می پذیریم و کمیسیون حوزه آبریز باید در این زمینه تصمیم گیری کند. البته قول صد در صد در این زمینه نمی شود داد ولی رای من، رای مثبتی خواهد بود.
وی ادامه داد: در حال حاضر پشت مخزن سد زاینده رود  ۱۵۵ میلیون مترمکعب آب وجود دارد، سال گذشته در همین زمان  ۱۳۸ میلیون مترمکعب بوده است.
استاندار اصفهان تاکید کرد: سیاست های ما ابتدا، اجرای معنویات مقام معظم رهبری، اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید با استفاده از توان و پتانسیل ظرفیت های مردمی در استان اصفهان خواهد بود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3437 ؛ 04 بهمن 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین