فولاد مبارکه کرسی هیات مدیره شرکت بورس کالای ایران را کسب کرد

فولاد مبارکه کرسی هیات مدیره شرکت بورس کالای ایران را کسب کرد

فولاد مبارکه کرسی هیات مدیره شرکت بورس کالای ایران را کسب کرد
10 خرداد 1396, 11:44 / کد خبر:6736
فولاد مبارکه رأی اول و کرسی هیات مدیره شرکت بورس کالای ایران را در مجمع عمومی سالیانه این شرکت کسب کرد.


به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، مدیر عامل بورس کالای ایران در گزارش سالانه هیات مدیره به مجمع، گفت:در سال مالی ۹۵ ارزش معاملات فیزیکی بورس کالا بالغ بر ۳۷۱۱ هزار میلیارد ریال بود که این رقم ۲۵ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می دهد.

حامد سلطانی نژاد افزود: در این گزارش افزایش ۲۶۶ درصدی حجم و ۳۴ درصدی ارزش معاملات محصولات پتروشیمی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ مشهود است.
وی گفت: محصولات صنعتی و معدنی با سهم ۳۶.۹ درصدی از کل معاملات کالای فیزیکی به لحاظ حجم و ۴۲ درصد به لحاظ ارزش ریالی مهمترین کالاهای مورد معامله در بورس کالای ایران هستند که از این میان حدود ۷ میلیون تن محصولات فولادی به ارزش ۱۱۷ هزار میلیارد ریال طی سال ۹۵ مورد معامله قرار گرفت که به لحاظ ریالی ۲۷ درصد رشد داشته است.
مدیر برنامه ریزی جامع و سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه هم در جریان برگزاری این مجمع در تشریح عملکرد شرکت بورس کالای ایران گفت: این شرکت در جایگاه یکی از اصلی ترین ارکان اقتصاد کشور و به عنوان یکی از قطب های بازار سرمایه کشور مطرح و محلی، برای رویارویی واقعی عرضه و تقاضای کالا در اقتصاد و مبادله شفاف کالا و محصولات است.
محمد تقی صمدی افزود: شرکت بورس کالای ایران با طراحی ابزارهای مختلف و متنوع مالی مانند ابزارهای مشتقه به عنوان ابزار پوشش ریسک و گواهی سپرده کالایی به عنوان ابزار تسهیل مبادلات کالا، صندوق کالایی به عنوان ابزار سرمایه گذاری در کالا و قراردادهای سلف و اوراق سلف موازی به عنوان ابزارهای تأمین مالی توانسته ظرفیت های رونق مبادلات کالا و گردش سرمایه های پولی در چرخه اقتصاد را در مسیر رشد اقتصادی کشور فراهم کند.
وی در خصوص تعیین اعضای هیات مدیره جدید یادآوری کرد: پس از رأی گیری از سهامداران، شرکت فولاد مبارکه با بیشترین رأی به عنوان نفر اول و در ادامه شرکت سرمایه گذاری مهر آیندگان، شرکت سهامی ذوب آهن، کارگزاری کشاورزی، سرمایه گذاری توسعه ملی، گروه مالی ملت و شرکت سرمایه گذاری تاپیکو به عنوان اعضای جدید هیات مدیره این شرکت برای یک دوره دوساله تعیین شدند.
صمدی گفت: مؤسسه حسابرسی بهراد مشار نیز به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب شد و روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های رسمی شرکت بورس کالای ایران تعیین شدند.
مدیر برنامه ریزی جامع و سرمایه گذاری فولادمبارکه گفت: حضور ۴۰۰ نفر از شرکت فولاد مبارکه در بورس کالای ایران که بیش از نیمی از آنها از کارکنان بازنشسته شرکت هستند، به این مجمع غنای خاصی بخشیده است.
وی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده در این مجمع برای تقسیم سود، اظهار کرد: از کل سود خالص شرکت در سال ۹۵ که به میزان ۳۰۹ میلیارد ریال بوده است، به ازای هر سهم ۳۴۴ ریال، پس از کسر اندوخته قانونی و ذخیره احتیاطی، سود قابل تقسیم به رقم ۲۶۶ ریال محقق شد که در نهایت با پیشنهاد و پیگیری سهامداران حقیقی و نماینده شرکت فولاد مبارکه به ازای هر سهم تقسیم سود به مبلغ ۱۵۰ ریال مورد تصویب قرار گرفت.
در این مجمع پس از رسمیت جلسه، دستور جلسه توسط رئیس مجمع، قرائت و اعضای هیئت رئیسه انتخاب شدند و در ادامه اعضای هیئت رئیسه وارد دستور جلسه شدند و دکتر سلطانی نژاد مدیر عامل شرکت بورس کالای ایران گزارش هیئت مدیره را به مجمع ارائه و پس از آن نیز حسابرس و بازرس قانونی هم گزارش خود را در خصوص صورت های مالی شرکت برای دوره مالی منتهی به ۳۰/ ۱۲/۹۵ ارائه نمود که مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1 اسفند 1398، شماره 3735 ؛ 01 اسفند 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1 اسفند 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین