مردم چگونه می‌توانند از بازنشستگان شاغل شکایت کنند؟
0 -

مردم چگونه می‌توانند از بازنشستگان شاغل شکایت کنند؟

مردم چگونه می‌توانند از بازنشستگان شاغل شکایت کنند؟
7 بهمن 1397, 08:37 / کد خبر:68598
طراح اصلی قانون منع بکارگیری بازنشستگان جزئیاتی از چگونگی شکایات مردمی از بازنشستگان شاغل در دستگاه‌های دولتی طبق این قانون را تشریح کرد.
طراح اصلی قانون منع بکارگیری بازنشستگان جزئیاتی از چگونگی شکایات مردمی از بازنشستگان شاغل در دستگاه‌های دولتی طبق این قانون را تشریح کرد.
سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی طراح اصلی قانون منع بکارگیری بازنشستگان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جزئیات اجرای این قانون، گفت: راهکار قانونی برای برخورد با مدیرانی که خلاف قانون در مسئولیت مانده باشند، وجود دارد و قوه‌قضائیه نیز به موضوع ورود می‌کند.
وی با بیان اینکه دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و ذی‌حسابی کل کشور باید به موضوع مدیران بازنشسته ورود کنند، اظهار داشت: بررسی اسناد توسط این 3 نهاد نظارتی در حال انجام است و دوره اختیاری جهت بکارگیری بازنشستگان از سوی دستگاه‌ها گذشته است.
نماینده مردم فریمان در مجلس اضافه کرد: در تبصره 3 قانون منع بکارگیری بازنشستگان، تخلف را صرفا از سوی بازنشستگان شاغل نمی‌داند، بلکه آن مقام مسئولی هم که فرد بازنشسته را نصب کرده و حتی با این فرد ادامه همکاری می‌دهد نیز، متخلف است و طبق قانون، دو فرد در این حوزه متخلف محسوب می‌شوند؛ بازنشسته شاغلی که کنار نمی‌رود و کسی هم که آن بازنشسته شاغل را به کار گرفته، متخلف هستند.
قاضی‌زاده‌هاشمی با تأکید بر اینکه طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان، برای متخلفین از قانون جرم‌انگاری شده است، گفت: برای متخلفین طبق این قانون عنوان قضایی و تصرف غیر قانونی در اموال دولتی، موضوع قانون مجازات اسلامی، محسوب می‌شود، در این راستا جرم عمومی نیز وجود دارد، نه تنها این دستگاه ناظر، بلکه آحاد مردم کشور می‌توانند با اعلام جرم و یا شکایت به تناسب موقعیت مقام مربوطه، شکایات خود را تحویل مراجع قضایی دهند.
طراح اصلی قانون منع بکارگیری بازنشستگان در پایان درباره چگونگی طرح شکایات مردمی از بازنشستگان شاغل، خاطرنشان کرد: طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان، طرح شکایت بستگی به مقام و مسئولیت فرد بازنشسته دارد، به طوری که شکایات بعضی در دادسرای مراکز استان‌ها و برخی هم در دادسرای شهرستان‌ها قابل طرح است؛ البته این اعلام جرم فقط راجع‌به بازنشسته شاغل نیست، بلکه جرم تصرف در اموال عمومی شامل فردی که او را منصوب کرده و خودِ شاغل نیز می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین