بهره برداری از 3730 پروژه اصفهان در دهه فجر

بهره برداری از 3730 پروژه اصفهان در دهه فجر

بهره برداری از 3730 پروژه اصفهان در دهه فجر
10 بهمن 1395, 16:20 / کد خبر:697
این پروژه ها شامل اعتبارات استانی، ملی-استانی، ملی، شهرداری ها و بخش های خصوصی است که با سفر یکی از وزرای کابینه دولت یازدهم به نمایندگی دولت به استان اصفهان افتتاح می شوند
استاندار اصفهان از بهره برداری سه هزار و 730 پروژه عمرانی، خدماتی و سرمایه گذاری اعتباری بالغ بر 24 هزار میلیارد ریال همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان اصفهان خبر داد.
به گزارش ایرنا، رسول زرگرپور شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان گفت: این پروژه ها شامل اعتبارات استانی، ملی-استانی، ملی، شهرداری ها و بخش های خصوصی است که با سفر یکی از وزرای کابینه دولت یازدهم به نمایندگی دولت به استان اصفهان افتتاح می شوند. وی با بیان اینکه دو هزار و 750 مورد از این پروژه ها با اعتبار 10 هزار میلیارد ریال مربوط به سرمایه گذاری بخش های خصوصی است ادامه داد: این پروژه ها 43 درصد از کل پروژه های دهه فجر امسال را و در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات به خود اختصاص می دهد.
وی 458 پروژه با اعتبار 9 هزار و 400 میلیارد ریال را مربوط به شهرداری ها و در بخش های خدمات شهری، فضای سبز، ترافیک و احداث پل و خیابان دانست و گفت: 16 درصد مابقی پروژه ها نیز مربوط به طرح های دولتی است.

12 هزار و 700 پروژه در سه سال اخیر در استان اصفهان به بهره برداری رسید
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه از سه سال پیش تاکنون 12 هزار و 700 طرح عمرانی، خدماتی و سرمایه گذاری با اعتباری بالغ بر 105 هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است تصریح کرد: بخش خصوصی با هفت هزار و 300 پروژه و اعتبار 65 هزار و 600 میلیارد ریال سهم 65 درصدی در این پروژه ها داشته است. وی افزود: در بخش گردشگری در سه سال اخیر مجوز احداث 63 هتل سه، چهار و پنج ستاره صادر شده است که 37 هتل در حال ساخت است و سایر آن ها نیز در حال طی مراحل تشریفاتی هستند. وی بیان کرد: ظرفیت تخت های هتل های استان اصفهان به 20 هزار تخت رسیده که با افزایش هفت هزار و 500 تخت خوابی طی سه سال اخیر روبه رو بوده است. زرگرپور همچنین افزود: در سه سال گذشته 128 واحد بوم گردی در استان به بهره برداری رسیده و 13 منطقه گردشگری نیز در حال ساخت است. وی اشاره کرد: در بخش بهداشت و درمان نیز یکهزار و 350 تخت خواب جدید به بهره برداری رسید که از آن جمله می توان به بیمارستان چادگان، کلیشاد، بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان، توسعه بیمارستان قلب شهید چمران و بیمارستان سرطانی سیدالشهدا و ده ها درمانگاه و مراکز بهداشت و درمان اشاره کرد.

6 هزار و 600 میلیارد ریال در طرح تحول نظام سلامت استان اصفهان هزینه شد
وی ادامه داد: در سه سال گذشته و در قالب طرح هتلینگ تحول سلامت 220 هزار مترمربع فضای بیمارستانی احداث یا بازسازی شد و نیز در استان اصفهان و طی سه سال اخیر شش هزار و 600 میلیارد ریال در طرح تحول نظام سلامت هزینه شده است. استاندار اصفهان همچنین خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی بیش از یکهزار و 650 پروژه با اعتباری بالغ بر شش هزار و 700 میلیارد ریال در بخش های آبیاری تحت فشار، قطره ای، تولیدات دام و طیور و صنایع تبدیلی به بهره برداری رسید که به صورت مستقیم شش هزار و 200 فرصت شغلی ایجاد کرد. وی با اشاره به پروژه های بخش راه سازی نیز گفت: در سه سال اخیر بیش از چهار هزار کیلومتر راه سازی و روکش آسفالت، بیش از 430 کیلومتر راه اصلی و 36 ساختمان دولتی بیمارستان، اداره و ورزشگاه احداث شده است.

یکهزار و 180 پروانه بهره برداری صنعتی سه سال گذشته در اصفهان صادر شده است
وی همچنین با بیان اینکه یک هزار و 180 پروانه بهره برداری جدید با 40 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت طی سه سال گذشته صادر شده است گفت: این پروانه های بهره بردای به صورت مستقیم پنج هزار شغل جدید ایجاد کرده است. زرگرپور تصریح کرد: 183 مورد پروانه جدید بهره برداری در بخش معدن صادر و 870 میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری شد که بالغ بر یکهزار و 260 فرصت شغلی ایجاد کرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3798 ؛ 06 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین