چرا قیمت خودرو ناگهان گران شد؟
0 -

چرا قیمت خودرو ناگهان گران شد؟

چرا قیمت خودرو ناگهان گران شد؟
27 بهمن 1397, 13:51 / کد خبر:70003
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو توضیحاتی ارائه داد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بازار خودرو طی ۱۰ روز گذشته با نوسان قیمت‌ها رو به روست. آشفته بازار در صنعت خودرو تمامی ندارد. قرار بود با عرضه خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار نظام قیمت‌گذاری در این صنعت ساماندهی شود که به نظر می‌رسد این رخ نداد.
قیمت خودرو در یک سال اخیر بار‌ها گران شده و طی روز‌های اخیر قیمت برخی از خودرو‌های داخلی باز هم افزایش داشت که مورد انتقاد فعالان بازار و عموم مردم قرار گرفت.
خودرو‌های مونتاژی بین ۲۰ تا ۲۷ میلیون گران شد
در همین حال رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو گفت: در این شرایط با عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان برخی کمین کرده‌اند و برای خرید خودرو به بازار هجوم آورده‌اند.
علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو عرضه کم محصولات از سوی شرکت‌های خودروسازی است. در آستانه شب عید هستیم، قرار بود خودروسازان محصولات خود را پنج درصد زیر قیمت بازار عرضه کنند، در حالی که به تعهداتشان عمل نکردند. طی ۱۰ روز گذشته قیمت پایه خودرو‌ها مجدد بیش از آنکه انتظار می‌رفت، گران شد.
سعید موتمنی افزود: در حال حاضر قیمت خودرو‌های مونتاژی بین ۲۰ تا ۲۷ میلیون و قیمت خودرو‌های داخلی هم از ۸ تا ۱۳ میلیون گران شده است. در هر صورت زمانی که قیمت خودرو‌ها در حاشیه بازار از سوی خودروسازان تعیین و تکلیف می‌شود طبیعی است که قیمت‌ها مداما در نوسان باشد.
او اظهار کرد: به دلیل تحریم‌های بین‌المللی به نظر می‌رسد که خودروسازان با کمبود قطعه رو به رو هستند و بنابراین نمی‌توانند به تولید ادامه دهند و نیاز بازار را برآورده کنند. همین عدم تولید خودرو‌ها باعث شده که قیمت‌ها در بازار حبابی افزایش یابد. متاسفانه قرار بود وزارت صمت با روشن کردن چراغ سبز به خودروسازان قیمت خودرو‌ها یک بار برای همیشه مشخص و ساماندهی شود، اما این اتفاق رخ نداد. بعد از تصویب افزایش قیمت‌ها و عرضه خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار همچنان در عرصه قیمت‌گذاری خودرو شاهد آشفته شدن بازار هستیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3590 ؛ 02 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین