روزهای تمام ابری مسلمان در اصفهان
0 -

ستاره خوش تکنیک فوتبال ایران در سپاهان هم درخششی ندارد

روزهای تمام ابری مسلمان در اصفهان

روزهای تمام ابری مسلمان در اصفهان
4 اسفند 1397, 09:15 / کد خبر:70521
محسن مسلمان در نیم‌فصل لیگ برتر فصل جاری در یک نقل‌وانتقال پرسروصدا از ذوب‌آهن به سپاهان کوچ کرد. این جابجایی با تأکید مستقیم امیر قلعه‌نویی انجام شد تا سپاهانی‌ها طلایی‌ترین صیدشان را به چنگ آورده باشند.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: محسن مسلمان در نیم‌فصل لیگ برتر فصل جاری در یک نقل‌وانتقال پرسروصدا از ذوب‌آهن به سپاهان کوچ کرد. این جابجایی با تأکید مستقیم امیر قلعه‌نویی انجام شد تا سپاهانی‌ها طلایی‌ترین صیدشان را به چنگ آورده باشند.

صیدی که امید می‌رفت از همان نخستین بازی‌های نیم‌فصل دوم کمک‌حال زرد پوشان اصفهانی باشد اما سه بازی نیم‌فصل دوم چیز دیگری نشان می‌دهد. مسلمان در سه بازی گذشته سپاهان تنها یک‌نیمه مقابل سپیدرود رشت به میدان رفته و در دو بازی دیگر غایب بود. مسلمان که در بازی نخست مقابل صنعت نفت آبادان غایب بود در بازی دوم برابر سپیدرود رشت از همان ابتدا به بازی گرفته شد. امیر قلعه‌نویی امیدوار بود با هنرنمایی بهترین پاسور لیگ هفدهم تیمش را به‌سوی یک پیروزی پرگل رهنمون کند ولی اتفاقی در نیمه نخست روی نداد و مسلمان تااندازه‌ای ضعیف ظاهر شد که سرمربی سپاهان در نیمه دوم مهرداد محمدی را به‌جای این بازیکن راهی میدان کرد. این تغییر خیلی زود جواب داد و سپاهانی‌ها به فاصله اندکی پس‌ازاین تغییر گل نخست بازی را به ثمر رساندند و در ادامه هم دو بار دیگر موفق به گلزنی شدند تا یک پیروزی بی‌حرف و حدیث را در ورزشگاه نقش‌جهان به نام خودشان سند بزنند. در بازی سوم مقابل پیکان هم قلعه‌نویی به مسلمان فرصت بازی نداد تا همه‌چیز پیرامون آینده ستاره اسبق پرسپولیس در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. با این شرایط بعید به نظر می‌رسد مسلمان در هفته‌های باقی‌مانده بتواند نقش مؤثری در ترکیب طلایی پوشان اصفهانی ایفا کند. مسلمان نیم‌فصل نخست فصل جاری با جاروجنجال فراوان به اصفهان آمد تا خاطرات گذشته را دوباره با تیم ذوب‌آهن تکرار کند. مسلمان که در لیگ هفدهم عنوان بهترین پاسور لیگ را به خودش اختصاص داده بود با تیم سرخ‌پوش تهرانی به توافق نرسید چراکه بازیکن پرحاشیه‌ای بود و برانکو ترجیح داد تا قید او را بزند. این در حالی بود که مسلمان حداقل در نیم‌فصل نخست لیک فصل گذشته بازی‌های درخشانی را برای پرسپولیس انجام داده بود. حاشیه‌های مسلمان در ذوب‌آهن باقوت در ذوب‌آهن هم تکرار شد تا جایی که امید نمازی سرمربی آن زمان تیم اصفهانی مجبور شد او را در اختیار باشگاه قرار دهد. باشگاه که هزینه سنگینی برای جذب مسلمان پرداخت کرده بود انتظار نداشت که این ستاره سال‌های نه‌چندان دور این تیم مشکلات جدی برای باشگاه اصفهانی ایجاد کند بنابراین مسئولان باشگاه بار نخست پا پیش گذاشتند و مسلمان را به تمرینات بازگرداندند؛ اما بار دوم دیگر جای هیچ‌گونه گذشت نبود و سرانجام هم دو طرف بر سر قطع همکاری به توافق رسیدند. با این آزاد شدن مسلمان رقیب همشهری یعنی سپاهان دست‌به‌کار شد و خیلی زود مسلما را به خدمت گرفت. نقل‌وانتقالی که کاری حساب‌شده به نظر نمی‌رسد.

محسن مسلمان بازیکنی بود که یک نیم‌فصل دیرتر از پیام صادقیان به پرسپولیس پیوست اما آن‌قدر حاشیه درست کرد تا سرانجام برانکو را مجبور کرد از توانایی فنی این بازیکن چشم پوشی کند و او را هم همچون صادقیان کنار بگذارد. مسلمان عاقبت صادقیان را در پرسپولیس دیده بود اما درنهایت همان مسیر همبازی دوران بچگی خود را پیمود و از چشم برانکو افتاد. محسن مسلمان که نیم‌فصل نخست لیگ هفدهم با 9 پاس گل عنوان بهترین پاسور لیگ را به خود اختصاص داده بود در فصل جاری دوباره به باشگاه ذوب‌آهن بازگشت بلکه مسئولان باشگاه پرسپولیس را با بازی‌های چشم فریب خودش پشیمان کند. اما این بازیکن در پایان هفته هشتم لیگ فصل جاری در اختیار کمیته انضباطی باشگاه ذوب‌آهن قرار گرفت تا پیرامون او تصمیم‌گیری شود. اتفاقی که هرچند با بازگشت او به تمرینات همراه شد اما فرجامی پیدا نکرد. حال این پرسش مطرح می‌شود چرا بازیکنانی که فوتبال را به‌صورت آکادمیک آغاز کرده و از سن کم در جریان و متن اصلی فوتبال ایران بوده‌اند همواره در مرز حاشیه قدم برداشته و اشتباهاتشان را چند بار تکرار می‌کنند؟ در این مورد چقدر مکانیزم آموزش در فوتبال ایران مقصر بوده و تا چه حد تقصیر متوجه خود مسلمان و بازیکنانی مشابه او است؟ چرا مسلمان، صادقیان و بازیکنانی نظیر آن‌ها که انتظار می‌رود پخته‌تر و باتجربه‌تر از بازیکنانی که در سنین بالاتر از آن‌ها به فوتبال حرفه‌ای معرفی‌شده‌اند، عمل کنند همواره در مرز حاشیه قدم برداشته‌اند و هر آن احتمال فرورفتن آن‌ها در باتلاق حاشیه وجود دارد؟ ظاهرا که آن‌ها فوتبال را نه برای لذت بردن که به خاطر زرق‌وبرقی که به زندگی‌شان می‌بخشد دوست دارند. انگار که بیشتر از اشباع‌شدن از فوتبال و دویدن مشتاقانه دنبال توپ در چمن استادیوم‌های ایران، به دنبال نور فلش دوربین و مصاحبه‌های پس از بازی هستند. انگار که بیشتر از دویدن و لذت بردن در تمرینات، از طی کردن مسیر خانه تا تمرین و برعکس آن پس از تمرین لذت می‌برند. البته مسلمان در سپاهان هنوز حاشیه‌ای درست نکرده و به نظر می‌رسد تراکم در خط میانی تیم زرد پوش اصفهانی و نا آماده بودن او دلیل کنار ماندنش از ترکیب اصلی است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین