مطالعه حریم و بستر رودخانه های کاشان انجام شد
0 -

مدیرکل مدیریت بحران استان:

مطالعه حریم و بستر رودخانه های کاشان انجام شد

مطالعه حریم و بستر رودخانه های کاشان انجام شد
6 اسفند 1397, 19:32 / کد خبر:70814
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: مطالعات حریم و بستر 600 کیلومتر رودخانه های موجود در شهرستان کاشان انجام شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: مطالعات حریم و بستر 600 کیلومتر رودخانه های موجود در شهرستان کاشان انجام شده است.
به گزارش ایرنا، منصور شیشه فروش روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کاشان به گزارش گیری اعتبارهای پیش بینی شده برای مدیریت بحران این شهرستان اشاره کرد و افزود: مطالعه ها پایان یافته و تا کنون 40 درصد از رودخانه ها در بخش های برزک، قمصر و نیاسر و شهر کاشان با همکاری بهره برداران و ساکنان این نقاط ساماندهی شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی و ساخت سیل بند از سوی شهرداری ها در قمصر و نیاسر بیان کرد: برای تامین آب آشامیدنی در شرایط اضطراری 12 حلقه چاه آب در این شهرستان حفر و شبکه گذاری آنها نیز انجام شد.
مدیرکل بحران استان اصفهان اضافه کرد: 25 کلیومتر اصلاح خط انتقال و 12 کیلومتر اصلاح شبکه های انتقال آب نیز با هدف جلوگیری از هدر رفت آب در شهرستان کاشان اجرا شده است.
وی تشریح کرد: در طرح اصلاح شبکه های انتقال آب، از لوله های خاصی بهره گیری شد تا در برابر زمین لرزه مقاوم باشد و از این رو برای 12 کیلومتر آن 90 میلیارد ریال هزینه شد.
شیشه فروش همچنین ساخت ذخیره منبع آب و پیش بینی ژنراتورهای برق اضطراری را یادآور شد و عنوان کرد: برای جلوگیری از ورود سیل به زمین های کشاورزی و نقاط مسکونی نیز طرح های آبخوان داری و آبخیزداری با ارزش 70 میلیارد ریال در بخش های مرکزی، قمصر و برزک این شهرستان برنامه ریزی شده است.
به گزارش ایرنا، مساحت حوزه آبریز منطقه کاشان افزون بر 10 هزار کیلومترمربع شامل 16 زیر حوزه است که از شمال غرب (رودخانه شوراب) تا جنوب شرق (رودخانه تتماج) ادامه دارد.
شهرستان کاشان شامل چهار بخش مرکزی، برزک، نیاسر و قمصر با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
23 فروردین 1398 18:12
مهمان:
 
تآکشوردآرآی استآن هآی فرآوآن و توسعه ی همگون نشود,مشکلآت حل نخوآهندشد.می بآیست حداقل ششصد استآن درکشور تآسیس شود تآ محرومیت زدآیی و توسعه ی امکآنآت اولیه و ثآنویه بهمرآه مسآیل امنیتی همگن شوند.خط پآیتختی به شکل توکیو تآیکصدمیلیون مآزآد شهرهآی بزرگ رآ در خود جآی می دهد امآ می بآیست گستره ی افقی بآشد.>فآصله ی سمنآن تآ زنجآن<و شهرهآی دیگر دراین میآن بآفت سنتی خودرآ در آهنگ ملآیم زمآن نوین کنند.
0 -
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین