رقابت داغ پنج‌ضلعی قهرمانی
0 -

پنج مدعی قهرمانی لیگ هجدهم مسیر دشواری پیش رودارند

رقابت داغ پنج‌ضلعی قهرمانی

رقابت داغ پنج‌ضلعی قهرمانی
8 اسفند 1397, 09:14 / کد خبر:70925
با برتری استقلال مقابل ذوب‌آهن رقابت تنگاتنگی میان پنج تیم برای قهرمانی در لیگ هجدهم در جریان است. سپاهان، پرسپولیس، پدیده، استقلال و تراکتورسازی پنج تیمی به شمار می‌روند که برای قهرمانی در لیگ فصل جاری دندان‌تیز کرده‌اند و هر چه به پایان فصل نزدیک‌تر می‌شویم فاصله مدعیان هم باهم کمتر می‌شود.

امیرحسین احتشامی -اصفهان امروز:  با برتری استقلال مقابل ذوب‌آهن رقابت تنگاتنگی میان پنج تیم برای قهرمانی در لیگ هجدهم در جریان است. سپاهان، پرسپولیس، پدیده، استقلال و تراکتورسازی پنج تیمی به شمار می‌روند که برای قهرمانی در لیگ فصل جاری دندان‌تیز کرده‌اند و هر چه به پایان فصل نزدیک‌تر می‌شویم فاصله مدعیان هم باهم کمتر می‌شود.

در حال حاضر سه تیم رتبه نخست تا سوم 38 امتیازی هستند و دو تیم دیگر با 34 امتیاز در تعقیب آن‌ها قرار دارند. در این میان تیم فوتبال سپاهان یک بازی کمتر از چهار تیم دیگر انجام داده است و این فرصت را دارد تا از چهار تیم دیگر فاصله بگیرد. امانگاهی به بازی‌های باقی‌مانده پنج‌ضلعی قهرمانی نشان می‌دهد هرکدام از این تیم‌های مسیر بسیار دشواری را برای رسیدن به جام قهرمان لیگ هجدهم پیش رودارند. در زیر نگاهی می‌اندازیم به بازی‌های باقی‌مانده این پنج تیم تا پایان لیگ

سپاهان اصفهان و شش بازی بیرون از خانه

شاگردان امیر قلعه‌نویی تا پایان فصل باید ۱۲ بازی انجام بدهند. این تیم دیدار‌های خارج از خانه‌اش را به ترتیب مقابل تراکتورسازی، فولاد، سایپا، پرسپولیس، پدیده، برگزار می‌کند و در شش بازی خانگی‌اش در ورزشگاه نقش‌جهان هم میزبان پارس جنوبی، نفت مسجدسلیمان، نساجی، ماشین‌سازی، استقلال، استقلال خوزستان و ذوب‌آهن است. زرد پوشان اصفهانی در دور رفت مقابل این حریفان ۲۳ امتیاز به دست آوردند و با این وضعیت سپاهان باید ۳ بازی خارج از خانه خود را در خانه مدعیان قهرمانی برگزار کند. آن‌ها ۱۰ اسفند با تراکتور، ۶ اردیبهشت با پرسپولیس و ۲۱ اردیبهشت با پدیده روبرو می‌شوند و تنها مقابل یکی از تیم‌های پنج‌ضلعی مدعی جام یعنی استقلال در ورزشگاه آزادی به میدان می‌روند.

پرسپولیس تهران و پنج بازی خانگی

برانکو ایوانکوویچ باوجود باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس و بهره‌مندی از نفراتی، چون مهدی ترابی، سروش رفیعی، مهدی شیری، مهدی شریفی، محمد نادری و ماریو بودیمیرتاکنون نتوانسته است هماهنگی لازم رابین بازیکنان جدید و قدیمی‌اش به وجود بیاورد، اما همچنان با ۳۸ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱۴ در رتبه دوم جدول قرار دارد. پرسپولیس برای تکرار دو قهرمانی‌اش در لیگ شانزدهم و هفدهم باید در پنج بازی خانگی مقابل صنعت نفت، استقلال، سایپا، سپاهان، ماشین‌سازی و شش دیدار خارج از خانه برابر نساجی، سپیدرود، پیکان، ذوب‌آهن، تراکتورسازی، پارس جنوبی به میدان برود. سرخ پوشان پایتخت دور رفت از این حریفان ۲۳ امتیاز دشت کردند. پرسپولیس در ۱۱ بازی باقی‌مانده دو بار در ورزشگاه آزادی مقابل تیم‌های مدعی قهرمانی قرار می‌گیرد و تنها بازی‌ای که باید خارج از خانه برابر تیم مدعی قهرمانی به میدان برود چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ در خانه تراکتورسازی است.

بازی‌های خانگی پدیده مشهد با مدعیان قهرمانی

شگفتی‌ساز این فصل لیگ برتر اکنون با ۳۸ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱۲ تیم سوم جدول است. شاگردان یحیی گل محمدی پنج بازی خانگی خود در ورزشگاه امام رضا (ع) را به ترتیب با ذوب‌آهن، پارس جنوبی، نفت مسجد سیلمان، استقلال و سپاهان برگزار می‌کنند و شش بازی خارج از خانه این تیم هم برابر پیکان، تراکتورسازی، فولاد، نساجی، سایپا و ماشین‌سازی برگزار می‌شود. پدیده دور رفت از مجموع این ۱۱ بازی ۲۲ امتیاز به دست آورد و دو نبرد خانگی با برابر استقلال و سپاهان در روزهای ۶ و ۲۱ اردیبهشت ۹۸ برگزار می‌کند. تنها بازی خارج از خانه تیم سرخ‌پوش تبریزی هم ۲۴ اسفند در خانه تراکتور برگزار خواهد شد.

دیدارهای سنگین خارج از خانه استقلال تهران

آبی‌های پایتخت‌نشین آرام‌آرام خود را به جمع مدعیان نزدیک و نزدیک‌تر کردند و اکنون هم با روند صعودی‌ای که پیش‌گرفته‌اند با ۳۴ امتیاز تا رتبه چهارم جدول خودشان را بالا کشیده‌اند. شاگردان وینفرد شفر باید شش بازی خانگی خود را با نفت مسجدسلیمان، نساجی، سایپا، ماشین‌سازی، استقلال خوزستان، سپیدرود در ورزشگاه آزادی برگزار کنند. همچنین فولاد، پرسپولیس، سپاهان، پدیده و صنعت نفت پنج میزبان استقلال در ادامه رقابت‌های لیگ هستند. شاگردان وینفرد شفر در دور رفت از این ۱۱ بازی ۲۰ امتیاز به دست آوردند. استقلال در هر سه بازی باقی‌مانده‌اش برابر مدعیان میهمان است و به ترتیب باید ۱۰ فروردین، ۲۳ فروردین و ۵ اردیبهشت به ترتیب با پرسپولیس، سپاهان و پدیده بازی کند.

تراکتورسازی و سه بازی با مدعیان در تبریز

تیم متمول تراکتورسازی برای در کورس ماندن باید به همان اندازه که دربازی‌های خانگی ترسناک است قدر امتیاز دیدار‌های خارج از خانه را هم بداند. این تیم ۳۴ امتیازی با تفاضل گل مثبت ۱۳ اکنون پنجمین تیم جدول است و تا پایان فصل هم باید با سپاهان، پدیده، صنعت نفت، پیکان، پرسپولیس، پارس جنوبی در ورزشگاه یادگار امام تبریز بازی کند. ماشین‌سازی، استقلال خوزستان، سپیدرود، ذوب‌آهن و فولاد هم‌تیم‌هایی هستند که تراکتور بازی‌های خارج از خانه‌اش را برابر آن‌ها انجام می‌دهد. نکته جالب اینجاست تراکتور در ادامه رقابت‌های لیگ هیچ‌یک از بازی‌هایش برابر مدعیان را خارج از خانه برگزار نمی‌کند و به ترتیب در روز‌های ۹ و ۲۴ اسفند و ۱۱ اردیبهشت با سپاهان، پدیده و پرسپولیس برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین