تابش: اعتراضمان را به چه کسی انتقال دهیم
0 -

اینقدر فشار به من وارد شد که با عصا راه می روم/ فقط هواداران سپاهان باید محروم شوند

تابش: اعتراضمان را به چه کسی انتقال دهیم

تابش: اعتراضمان را به چه کسی انتقال دهیم
14 اسفند 1397, 15:11 / کد خبر:71504
مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفت و گو با ورزش سه به شدت از رفتار دوگانه فدراسیون و کمیته انضباطی این سازمان انتقاد کرد.
مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفت و گو با ورزش سه به شدت از رفتار دوگانه فدراسیون و کمیته انضباطی این سازمان انتقاد کرد.
 مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفت و گویی با "ورزش سه" که بیشتر شبیه درد دل بود تا یک مصاحبه خبری از اشتباهات داوری طی هفته های گذشته علیه باشگاه سپاهان و رفتاری که با این باشگاه از سوی فدراسیون فوتبال ایران صورت می‌گیرد، انتقاد کرد.
در ادامه صحبت‌های مدیرعامل باشگاه سپاهان را می‌خوانید.
شما قضاوت داور را دیدید؟
دیشب برنامه نود را دیدم. شما هم دیدید؟ شما قضاوت این بازی را دیدید؟ دو گل تراکتورسازی که به ما زده شد هر دو اشتباه بود. دو اشتباه تأثیرگذار از داور مسابقه؛ متأسفانه مجری برنامه هم اصرار دارد که پنالتی بگیرد. گل اول هیچ خطایی نشد و ما ضربه ایستگاهی خوردیم و روی گل دوم هم کیانی خطایی انجام نداد. انصاری هم باید اخراج می‌شد با آن تک خطرناکی که روی بازیکن ما زد.
می گویند اعتراض نکنیم، شما بگویید چه کنیم؟
دیگر طوری بود که کارشناس داوری برنامه نود رویش نشد تا آن صحنه را بگوید کارت قرمز می‌خواهد؛ می گویند اعتراض نکنیم شما بگویید چیکار کنیم؟ ویدئو می فرستیم، نامه می دهیم؛ باز هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. ۴ بازی نیم فصل دوم ۵ امتیاز از ما گرفته شده؛ در بازی با صنعت نفت پنالتی ما را بیرون از خط کاشتند و کارشناس داوری هم آقای مسعود مرادی بود که یکی از داوران بسیار آبرومند فوتبال ایران است و پنالتی بودن صحنه را تایید کرد.
مخالف تعویق بازی ذوب آهن بودیم
ما مخالف به تعویق افتادن بازی با ذوب آهن بودیم. این تعویق بازی باعث شد تا تیم ما از شرایط خوبی که داشت فاصله بگیرد و همچنین باعث می شود که در آینده بازی‌های ما فشرده شود.
آقای زنوزی کجای این داوری مشکل نداشت؟

من احترام زیادی برای آقای زنوزی قائلم و با باشگاه تراکتورسازی هم همیشه رابطه بسیار خوبی داشته ایم و خواهیم داشت ولی حالا رقیب هستیم. آقای زنوزی گفته‌اند که کجای داوری مشکل داشت ولی من می‌گویم که کجای این داوری مشکل نداشت؟ 5 امتیاز از ما طی همین ۴ هفته اخیر گرفته اند. اکثر اشتباهات هم در بازی‌هایی اتفاق می افتد که ما با تیم‌های رقیبمان بازی داریم.
اعتراضمان را به چه کسی انتقال دهیم
ما باشگاهی هستیم که در ۷۰ یا ۸۰ رشته تیم داریم. تنها باشگاهی هستیم که تیم دوم داریم. آیا این رفتاری که با ما می‌شود و این برخوردی که با ما صورت می‌گیرد درست است؟ تیم‌های باشگاهی باشگاه سپاهان در کورس قهرمانی رشته خود هستند. آیا ما جنایت کردیم؟ بعد می‌گویند صحبت نکنید. پس ما اعتراض مان را به چه کسی یا چه سازمانی انتقال دهیم.
اینقدر فشار به من وارد شد که با عصا راه می روم
در گذشته دیده ایم که آقای اصفهانیان از باشگاه‌ها و تیم‌ها یا تیم هایی که اشتباهات داوری به ضرر آنها بوده، عذرخواهی کرده است. حداقل یک عذرخواهی هم از باشگاه سپاهان نکرده‌اند. اینقدر فشار عصبی روی من وارد شده که پایم را نمی توانم روی زمین بگذارم و طی روزهای گذشته با عصا راه می‌روم. شما ببینید اگر ساسان انصاری اخراج میشد، تراکتورسازی باید ۳۰ دقیقه جلوی ما ۱۰ نفره بازی می کرد.
حرف بزنیم کمیته انضباطی ورود می کند
شما بگویید ما چه کاری انجام بدهیم. ظاهراً تمام تلاش‌های باشگاه سپاهان بیهوده است. بلافاصله اگر حرفی هم بزنیم کمیته اخلاق ما را می‌خواهد. جالب است که کمیته اخلاق الان وارد نمی شود و توضیح نمی دهد که اخلاق در بازی ما و تراکتورسازی کجای داستان قرار می‌گیرد؟
قلعه نویی هم مصاحبه می کرد، محروم می شد
آقای قلعه‌نویی هم اگر بعد از بازی مصاحبه می‌کرد و می‌گفت که داوری مشکل داشته بلافاصله او را محروم می کردند. می‌دانستیم که آقای خورشیدی با آقای قلعه نویی مشکل دارد و به همین خاطر نامه مکتوب به فدراسیون ارسال کردیم (نامه باشگاه سپاهان در رابطه با این موضوع در تاریخ سوم مردادماه 1397 به سازمان لیگ ارسال شده و محتوای آن برای سایت ورزش سه هم ارسال شده است.) تا ایشان در بازی‌های تیم فوتبال سپاهان حضور نداشته باشند. این بازی یک نمونه عینی در پاسخ به نگرانی های ما بود.
مسئول هستم و باید به هواداران جواب بدهم
من هم مسئول هستم و باید پاسخگو باشم. شما بگویید به کجا اعتراضات مان را انتقال دهیم. اگر دهنم را ببندم و حرفی هم نزنم هواداران میلیونی سپاهان از من ناراحت می‌شوند. آنها می‌خواهند پیگیر حق باشگاه باشم. حالا یک عده هم هستند که می‌گویند ۹۰ میلیون طرفدار داریم ولی نمی دانند کشور ما فقط ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد. طی چند روز گذشته کلی تماس داشتم و از من خواستند تا پیگیر حق و حقوق باشگاه‌سپاهان باشم و می گویند چرا هیچ حرفی نمی زنم. به ما می‌گویند مدیران اصفهانی در فدراسیون فوتبال هستند. ما هیچ باجی نمی خواهیم فقط می خواهیم که داوری ها عادلانه باشد.
ما را سه و ماه نیم محروم کردند / دنبال محروم کرد
یک اتفاق در فولادشهر افتاد و یک سرباز چشمش مشکل پیدا کرد و تازه به صورت کامل هم نابینا نشده است؛ حالا بروید و ببینید چه ناهنجاری هایی که همین فصل در ورزشگاه های دیگر اتفاق افتاده و هیچ واکنشی نداشته. ما را در ولی سه ماه و نیم محروم کردند. از ما امتیاز کسر شد. بازی های فشرده در آسیا داشتیم و هر سه روز بازی می کردیم. در چهار جبهه می جنگیدیم و با این حال باز هم می‌توانستیم قهرمان لیگ شویم ولی در بازی آخر ۷ دقیقه وقت اضافه گرفتن تا تیم ما قهرمان نشود. این چه رویکرد دوگانه ای است که شاهدش هستیم. اصلا به ما بگویید که از مسابقات کنار بروید. حق ندارید مقام بیاورید.چند روز است از فشار عصبی پایم را نمی توانم زمین بگذارم. کمیته داوران بیاید و توضیح بدهد چرا این همه اشتباه برای تیم ما اتفاق می افتد.
آقایان من بیچار شدم
کمیته داوران یک کلمه هم نمی‌گوید قضاوت‌ها اشتباه بوده؛ به چه کسی ما مشکلاتمان را بگوییم. آقایان من بیچاره شدم. هواداران هم می گویند چرا حرف نمی‌زنم. باید به این شرایط رسیدگی شود. البته قبول داریم که اشتباهات داوری بخشی از فوتبال است. اما مگر می‌شود همه اشتباهات داوری برای سپاهان باشد. مقابل تراکتورسازی ما دو گل خوردیم که اشتباه بود. یک گل زدیم که نگرفتند و انصاری هم باید اخراج می‎‌شد. بگویند با باشگاه سپاهان و امیر قلعه‌نویی مشکل دارند. اصلا من فکر می کنم با این استان مشکل دارند. ذوب آهن به جرات می توانم بگویم اگر اشتباهات داوری در حقش نمی شد، الان تیم پنجم یا ششم جدول بود. از استان ما ۲۳ هزار نفر برای این کشور جان خود را دادند. ما برای این کشور کار می‌کنیم و افتخارآفرینی می‌کنیم. جوانان این کشور به باشگاه سپاهان مدیون هستند، چون در تمامی رشته ها فعال است.
امیدواریم در آینده نه برای ما نه دیگران اشتباهی نشود
امیدواریم در یک فضای سالم شرایطی برای رقابت سالم فراهم شود. تیم ما تیم خوبی است و بچه های بسیار زحمت کشی در تیم داریم. در آینده بازی های مهمی پیش رو داریم؛ امیدواریم دیگر نه شاهد این اشتباهات در بازی های سپاهان باشیم و نه تیم های رقیب ما چنین اشتباهاتی در بازی هایشان رخ دهد. من در این صحبت هایم به هیچ تیمی و بی هیچ کسی توهین نکردم فقط درخواست قضاوت های عادلانه دارم هر کسی که لیاقت دارد بالا بیاید و قهرمان شود.
شاهد تصمیمات متفاوت در اتفاقات مشابه هستیم
ما باشگاهی هستیم که با کوچکترین حرکتی از حضور تماشاگران مان محروم می شویم. اصلا دنبال این نیستم که تیمی محروم شود ولی موضوع این است که ما در این اتفاقات مشابه شاهد تصمیمات متعارض و دوگانه‌ی هستیم و تا هوادارانمان تکان می‌خورند آنها را محروم می‌کنند و باشگاه هم جریمه می شود.
مگر مجرم را در هوا نمی گیرند
گفتم که اصلا دنبال این نیستیم که تیم‌های دیگر محروم شوند بهتر است با افراد مجرم و آشوبگر برخورد شود. ماهواداران میلیونی داریم و طبیعی است که میان این هواداران میلیونی ،۳۰ ۴۰ نفر هم باشند که کارهای غیر ورزشی و غیر اخلاقی می کنند ولی نباید آن هواداران میلیونی قربانی آها 30 ، 40 نفر شوند. ما که مجرم را در هوا می گیریم در ورزشگاه ها هم همین کار را انجام دهیم. گفتم که دنبال محروم کردن تیم‌های دیگر نیستیم و فقط می خواهیم که عدالت و قانون درست اجرا شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸، شماره 3565 ؛ 01 مرداد 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱ مرداد ۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین