ایده‌های جذاب برای تزیین سفره هفت سین در سال 98
0 -

ایده‌های جذاب برای تزیین سفره هفت سین در سال 98

ایده‌های جذاب برای تزیین سفره هفت سین در سال 98
20 اسفند 1397, 12:42 / کد خبر:71936
برای تزیین سفره هفت سین 98 شما می‌توانید یک سفره متفاوت با هر سال‌تان بچینید یا اینکه عناصر خود هفت‌سین‌تان را به شکل متفاوتی تزیین کنید. شما نیاز دارید قبل از هر چیز ایده‌های متفاوت برای این تغییرات را ببینید و بعد بهترین‌ و سازگارترین‌شان را انتخاب کنید.
ستاره | برای تزیین سفره هفت سین 98 شما می‌توانید یک سفره متفاوت با هر سال‌تان بچینید یا اینکه عناصر خود هفت‌سین‌تان را به شکل متفاوتی تزیین کنید. شما نیاز دارید قبل از هر چیز ایده‌های متفاوت برای این تغییرات را ببینید و بعد بهترین‌ و سازگارترین‌شان را انتخاب کنید.

 هفت سین سنت قشنگ باستانی ما ایرانیان است. ما با تزیین سفره هفت سین حس تازگی و زیبایی بهار را به خانه‌مان می‌آوریم. اما شاید در این بین مهم‌ترین قصدی که از چیدن هفت سین داشته باشیم نشان دادن سلیقه و سرزندگی‌مان باشد. چگونه می‌توان به بهترین شکل سفره هفت سین را تزیین کرد؟ 


ایده های تزیین سفره هفت سین 98
۱. هفت سین سرخپوستی!

اگر برای تزیین سفره هفت‌ سین 98 به دنبال هفت سینی خاص هستید که تا به حال کسی نداشته می‌توانید این ایده را عملی کنید! همان هفت‌سین همیشگی را به جای اینکه روی میز یا سفره پهن کنید در یک چادر سرخپوستی بگذارید گوشه سالن.

 ۲. گوی‌های شیشه‌ای برای یک هفت سین شیک

اگر بتوانید یک گوی یا تنگ این شکلی داشته باشید کارتان بسیار آسان می‌شود:

 شما کافی است اجزای هفت سین خود را در این گوی‌ها ریخته و به فکر جایی برای آویزان کردن‌شان باشید. جایی مثل یک درخت! 

البته نه تنها درخت، برای آویزان کردن هفت‌سین‌تان می‌توانید از هر چیزی کمک بگیرید. 

 حتی شده یک شاخه درخت!

 البته اگر کلا از آویزان کردن هفت‌ سین خوشتان می‌آید لزومی ندارد فقط تنگ شیشه‌ای داشته باشید.

چیدن سفره هفت سین 98 در جاهای جدید!

چه کسی گفته هفت سین همیشه باید روی میز، اپن یا سفره پهن شود؟ دلتان را بزنید به دریا و امسال یک جای جدید را امتحان کنید. جایی مثل یک چهارپایه یا نردبان:

 یا مثلا یک چمدان کهنه و قدیمی که تداعی کننده سیر و سفر در سال جدیدتان باشد.

 اگر هم صندوقچه یا گنجه قدیمی دارید که دیگر چه بهتر. با این انتخاب خاطرات قدیمی‌ را زنده می‌کنید و یک سفره نوستالژیک دارید.

  البته تنه‌های بریده شده درخت هم انتخاب جالبی برای هفت سین هستند

 چیدن سفره هفت سین دیواری

یک چنین سفره‌ای دیگر دردسر جایی که سایر سفره‌های پرطمطراق می‌گیرند را نخواهد داشت. فقط شاید اول درست کردنش سخت به نظر برسد. سفره شما می‌تواند خیلی ساده باشد. از آنجایی که قطعا نمی‌خواهید به دیوارها آسیبی برسانید از تخته‌های چوبی کمک بگیرید و جایگاه عناصر هفت سین را به آن متصل کنید.

 استفاده از گونی در تزیین سفره هفت سین 

تزیین هفت سین با گونی یک راه مناسب برای کسانی است که بیشتر طرفدار سادگی هستند. شما می‌توانید با گونی جایگاهی برای وسایل سفره هفت سین بسازید به این صورت که انگار هر کدام از این عناصر در گونی‌های کوچکی قرار دارند:

 تزیین هفت سین 98 با ظروف خاص هفت سینی

راز داشتن یک سفره هفت سین زیبای ساده و سنتی استفاده از ظروف جالب است. ظروفی که می‌توانند اختصاصا برای این کار ساخته شده باشند:

صندوقچه‌ها هم می‌توانند گزینه خوبی برای نگه داشتن عناصر هفت سین باشند، یک هفت سین ساده به شما بدهند و حتی تا سال‌ها بعد هم برای این کار استفاده شوند.

 هرچند اگر سخت نگیرید کلا می‌بینید هفت سین‌تان را در خیلی جاها و خیلی چیزها بچینید!

 استوانه هفت سینی

یک استوانه پیدا کنید که بتواند صاف و قشنگ بایستد و بعد جالب‌ترین هفت‌ سین‌ خانواده را بسازید. این هفت سین خیلی زیاد قابلیت جابه‌جایی خواهد داشت و می‌تواند در مکان‌های مختلفی از خانه گذاشته شود.

  البته اگر کلا از این ایده‌های استوانه‌ای و ایستاده خوش‌تان می‌آید می‌توانید این بلا را سر هر یک از عناصر هفت سین‌تان بیاورید!

لابد می‌پرسید چطوری؟ کافی است یک بسته سیخ چوبی و خلال دندان داشته باشید:

 تزیین عناصر سفره هفت‌سین

دیگر این شما و این خلاقیت‌تان! تا به حال سیر را به شکل گل یا دسته گل تزیین کرده‌اید؟

 


ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین