لزوم بسیج حداکثری همه نیروها مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران
0 -

امام جمعه باغبهادران مطرح کرد:

لزوم بسیج حداکثری همه نیروها مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران

لزوم بسیج حداکثری همه نیروها مقابل تهاجم حداکثری دشمنان ایران
24 اسفند 1397, 15:44 / کد خبر:72195
امام جمعه باغبهادران گفت: مقام معظم رهبری در چگونگی برخورد با چالش ها به یازده دو گانه اشاره کردند ایشان فرمودند یک دوگانه این است که در مواجهه با حوادث، به یکدیگر حمله کنیم و هرکس دیگری را مقصر جلوه دهد و یا اینکه از درگیری داخلی پرهیز کنیم و به تعبیر امام(ره) هرچه فریاد داریم بر سر امریکا بکشیم.

امام جمعه باغبهادران گفت: مقام معظم رهبری در چگونگی برخورد با چالش ها به یازده دو گانه اشاره کردند ایشان فرمودند یک دوگانه این است که در مواجهه با حوادث، به یکدیگر حمله کنیم و هرکس دیگری را مقصر جلوه دهد و یا اینکه از درگیری داخلی پرهیز کنیم و به تعبیر امام(ره) هرچه فریاد داریم بر سر امریکا بکشیم.

حجت الاسلام علیرضا فرهنگ در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه باغبهادران با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با اعضای مجلس خبرگان اظهار کرد: مقام معظم رهبری در چگونگی برخورد با چالش ها به یازده دو گانه اشاره کردند ایشان فرمودند یک دوگانه این است که در مواجهه با حوادث، به یکدیگر حمله کنیم و هرکس دیگری را مقصر جلوه دهد و یا اینکه از درگیری داخلی پرهیز کنیم و به تعبیر امام(ره) هرچه فریاد داریم بر سر امریکا بکشیم.

وی افزود: این کلام مقام معظم رهبری به این مسئله اشاره دارد که به برخی مواضعی که متاسفانه باعث شده سریع به همدیگر انگ ضد ولایت و رهبری بزنیم به جای اینکه با هم متحد شویم دنبال یک موضع می گردیم تا همدیگر را تخریب کنیم نباید بین نیروهایی که در چارچوب نظام است درگیری باشد.

امام جمعه باغبهادران تصریح کرد:مقام معظم رهبری فرمودند: یکی از مواردی که ممکن است کشور دچار آسیب شود، موضوع عدم کنترل احساسات عمومی است، من بارها تأکید کرده ام که به جوانان اعتقاد و اعتماد دارم اما این به معنای کنترل نشدن احساسات جوانان در جامعه، نیست.

وی ادامه داد: این جمله نیز اشاره به یکی دیگر از اسیب ها است که گاهی اوقات ما بدون کنترل احساسات بهانه به دشمن می دهیم.

فرهنگ اضافه کرد: معظم له فرمودند باید بخاطر تعصب بجا علیه دشمن، مخالفان نظر خود را به همراهی با دشمنان منتسب کرد وقتی فلان کنوانسیون یا معاهده در کشور مورد بحث است و موافقان و مخالفان استدلال ها و دیدگاه های خود را مطرح می کنند دو طرف نباید یکدیگر را به همراهی با دشمن متهم کنند و به جان هم بیفتند، این جمله نیز در بردارنده این است که مواظب باشیم انچه دشمن می خواهد اتفاق نیفتد در سایه تختلاف بتواند مسیر خود را ادامه دهد باید با استدلال ومنطق با مسائل برخورد کرد.

وی یادآور شد: هفته گذشته اعطاى نشان فرمانده كل قوا به سردار سلیمانى را شاهد بودیم دریافت نشان ذالفقار سردار سلیمانى از دست فرمانده معظم كل قوا از چندویژگى برجسته برخوردار بوده نخست آنکه این نشان را باید نشانه‏اى از رضایت ولى فقیه زمان دانست كه رضایت خداى بزرگ از مجاهدان راه خدا را گواهى مى كند، دانست.

امام جمعه باغبهادران عنوان کرد: این نشان، نشانه‏اى بود از تقدیر فرمانده از سربازى كه نابودى داعش را ماه‏ها پیش از غلبه بر داعشیان در نامه‏اعلام داشت از سوی دیگر اعطاى بالاترین نشان افتخار كشور به سردار سلیمانى، تجلیل رهبر و ملت ایران با همه خانواده‏هاى سرافراز شهداى مدافع حرم، پدران و مادران، همسران و فرزندانى است كه شایسته دریافت بهترین مدال‏هاى دنیوى و اخروى مى باشند.

وی خاطرنشان کرد: این نشان، نشانه‏اى است از پاسداشت رزمندگان سپاه قدس ایران، قهرمانان حزب‏الله لبنان، دلاورمردان حشد الشعبى عراق، غیرتمندان حشدالوطنى سوریه، دلیر مردان سپاه فاطمیون افغان، غیور مردان سپاه زینبیون پاكستان و همه لشكریان سپاه اسلام كه سال‏ها در برابر متجاوزان غربى و تكفیرى‏هاى عربى ایستادند

فرهنگ افزود: این نشان، نشانه‏اى است از تشكر و قدردانى مردم كشورهاى ایران، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، پاكستان و... از تدابیر فرماندهى معظم كل قوا و حمایت مراجع عظام شیعه به‏ویژه حضرت آیت‏الله العظمى سیستانى در بسیج نیروهاى رزمنده در برابر متجاوزان خون آشام تكفیرى است كه اگر نبود این درایت و تدابیر، معلوم نبود كه دامنه وحشى گرى تروریست‏ها تا كجا و چه زمانى ادامه مى‏یافت.

وی تصریح کرد: از برکات این مجاهدت باز شدن راه برای سفر ریاست حمهوری به عراق بود و وقتی قدرت واقتدار نظامی در کنار دستگاه دیپلماسی قرار گرفت وهمه مسئولان با هم هماهنگ بودند سفری مثل سفر به عراق می شود پر از دستاورد برای این نظام است، از این رو از دولت تقاضامندیم نسبت به همسایگان واین پتانسیل بسیار مهم دقت بیشتری داشته باشند واز اروپا و وعده های انان دل بکند چراکه انان جز طمع وروزی وکینه توری کارای ازشنا بر نمی اید.

امام جمعه باغبهادران با اشاره به حکم ریاست محترم قوه قضائیه گفت: رهبر حکیم انقلاب خودشان برای تحول در مدیریت کشور گام دوم را بسیار محکم برداشتند و با انتصاب ایت الله ریئسی امید به امات حزب الله وناامیدی در جبهه کفر ونفاق را ایجاد کردند.

وی ادامه داد: با نگاهی به دستورات هشت گانه رهبری باید گفت کار بیسار سخت و دشورای پیش روی ریاست قوه قضائیه قرار دارد و انتظار است ریاست محترم قوه قضائیه با تجربه خوب خود در این قوه ومدیریت شایسته خود در مجموعه های مختلف نظام نسبت به انتظارات رهبری تمام تلاش خود را بکار گیرد و قطعا نباید نسبت به این حکم تردیدی کرد باید تائید کرد وحمایت کرد چرا که دشمن به دنبال سیاه نمائی ویا نا امید کردن مردم از اجرای عدالت وقاطعیت است. 

فرهنگ در پایان با اشاره به ازاد سازی حریم رودخانه زاینده رود گفت: این کار به صورت گسترده در کل حریم بستر از اصفهان تا اخرین روستای این استان شروع شده وفقط در باغبادران نیست لذا اصل این اقدام قابل تقدیر است ولی باید نسبت به مالکیت افراد نیز دقت کنند.

وی اضافه کرد: انچه مهم است قاطعیت در اجرا بدون ملاحظه هیچ کسی است مردم از اعمال قانون بدشان نمی اید مردم از تبعیض نگرانند لذا نباید خدای نکرده این کار نسبت به بعضی انجام نشود با هر کسی در هر جایگاهی باشند باید قانون اعمال شود.

امام جمعه باغبادران عنوان کرد: متاسفانه قبلا مجوزهایی غیر قانونی داده شده ولی باید مواطب باشند بین همه ارگانها هماهنگی باشد که خدای نکرده کسی مجوز غیر قانونی ندهد وکسی هم تخریب کند از این به بعد نیز باید دقت شود مجوزر غیر قانونی داده نشود

وی بیان کرد: ما به عنوان امام جمعه طرف مردم وقانون هستیم  لذا این تریبون نیز برای تذکرات قانونی است وانتظار است مسئولان این امر برای اجرای قانون با این نها دنیز ارتباط خود را حفظ کنند از سوی دیگر قرار شد برای ادامه کار با نماینده ویلادارها  ارتباط برقرار کنند و ملاحظات اخلاقی در این مورد را نیز مدنظر داشته باشند و مانیز از مسئولان امر در این اقدام ریاست  دادگاه در قاطیعتشان نیز تشکر می کنم این کار از اصفهان مدیریت می شود و ریاست محترم نیز که به خوبی همراه بودند تشکر می کنیم.         

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین