آب زاینده رود به تالاب گاوخونی رسید
0 -

آب زاینده رود به تالاب گاوخونی رسید

آب زاینده رود به تالاب گاوخونی رسید
9 فروردین 1398, 08:38 / کد خبر:72354
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان با اعلام خبر رسیدن سیلاب رودخانه زاینده رود به تالاب بین المللی گاوخونی گفت: پس از ده سال تالاب گاوخونی با آب سیلاب تامین خواهد شد.
منصور شیشه فروش در گفت و گو با ایمنا با اشاره به ورود سیلاب به رودخانه زاینده رود در روز سه شنبه، اظهار کرد: طی دو روز گذشته با هدایت و مدیریت سیلاب به کانال ها و مادی های مسیر رودخانه، از حجم سیلاب کاسته شد و سیلاب در بستر رودخانه به سمت شهرهای پایین دست زیار و و اژیه حرکت کرد و بدون ایجاد خسارت به شرق اصفهان رسید.

وی با بیان اینکه حجم سیلاب در رودخانه زاینده رود ۵۵ مترمکعب بر ثانیه برآورد شده است، افزود: حجم سیلاب به تدریج در مسیر حرکت به پایین دست کاسته شد با این حال با رسیدن سیلاب به شرق اصفهان،  تالاب بین المللی گاوخونی نیز پس از ده سال با آب سیلاب تامین خواهد شد.

شیشه فروش با تاکید بر اهمیت احیای تالاب گاوخونی ادامه داد: تالاب گاوخونی طی سالهای اخیر به کانون گرد و غبار تبدیل شده است و باید برای جلوگیری از بحرانی شدن شرایط این منطقه ، برای احیای تالاب گاوخونی اقدام شود.

وی گفت: مدیریت بحران های گرد و غبار بسیار مهم است و در حال حاضر با رسیدن سیلاب به تالاب از خطر تبدیل شدن این منطقه به کانون گرد و غبار کاسته می شود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین