برخورد جدی با مفسدان اقتصادی راهی برای حمایت از تولید
0 -

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

برخورد جدی با مفسدان اقتصادی راهی برای حمایت از تولید

برخورد جدی با مفسدان اقتصادی راهی برای حمایت از تولید
18 فروردین 1398, 17:15 / کد خبر:72384
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش دغدغه‌های فعالان اقتصادی کشور برای تحقق شعار امسال رونق تولید توسط دستگاه‌های اجرایی و متولی، ضروری است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش دغدغه‌های فعالان اقتصادی کشور برای تحقق شعار امسال رونق تولید توسط دستگاه‌های اجرایی و متولی، ضروری است.

زهرا سعیدی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: شماری از فعالان اقتصادی از کاغذبازی اداری و پاسخگویی ناکافی مربوط گلایه دارند در حالی که در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید دغدغه‌های آنها را کاهش دهیم و زمان بیشتری برای پاسخگویی به آنها در نظر بگیریم.
او ادامه داد: اگر در مدت زمانی با مشکلاتی مانند مسئله گوشت مواجه هستیم می‌طلبد که وزارت جهاد کشاورزی پاسخگویی به فعالان و سرمایه‌گذاران این حوزه را بیشتر کند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه جزیی نگری در این شرایط جنگ اقتصادی مهم است نه کلی‌نگری، یادآور شد: به‌عنوان‌مثال چندی پیش تذکرهایی داده شد که پیازهای کشت شده از سه ماه قبل، پیش‌خرید شدند که اگر به آن توجه می‌شد امروز این مشکلات و افزایش قیمت را نداشتیم.
سعیدی با بیان این‌که ما باید مراقب آرامش جامعه و پیامدهای اجتماعی چنین وضعیتی باشیم، افزود: اگر این قضیه مدیریت شده بود چنین التهابی پیش نمی‌آمد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی یکی از راهکارهای تحقق شعار رونق تولید را خروج منطقی از جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه ذکر و تصریح کرد: برخی از شرایط بوجود آمده به سوء مدیریت‌ها برمی‌گردد که باید آنها را رفع کنیم.
او با اشاره به این‌که شاید باید برخی پیش‌بینی‌ها در 40 سال گذشته درباره رسیدن به چنین روزهایی می‌شد، افزود: ضعف در برخی تصمیم‌گیری برای مدیریت بحران خود را در این جنگ اقتصادی نشان می‌دهد.
او با بیان این‌که برای رونق تولید باید حمایت از فعالان اقتصادی و اشتغال را در دستور کار داشته باشیم، خاطرنشان کرد: حفظ اشتغال موجود اهمیت ویژه‌ای دارد.
به تاکید او دولت باید خلاء های موجود برای رونق تولید را شناسایی و آنها را به‌صورت لایحه به مجلس ارائه کند تا قوه مقننه با اصلاح قوانینی مانند مالیاتی و قاچاق کالا این مشکلات را رفع کند.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلاحات قانون مالیات بر ارزش‌افزوده انجام شده و در نوبت مطرح شدن در صحن مجلس قرار دارد، ادامه داد: بخشی از کار قانون مبارزه با قاچاق انجام شد و بخشی برای اصلاحات قضایی به کمیسیون قضایی برگشت.
سعیدی با تاکید بر اینکه سه قوه باید کمر همت برای رونق تولید ببندند، گفت: برخورد جدی‌تر با مفسدان اقتصادی در این راه ضروری است و اگر کسی خواسته یا ناخواسته سر سوزنی به بیت‌المال تعرض کرد از او پاسخ بخواهیم و اگر لازم است توبیخ شود.
او استفاده از نخبگان علمی و دانشگاهی برای عبور از این دوران سخت را اجتناب‌ناپذیر دانست و اضافه کرد: مردم هم باید بدانند که شرایط جنگ قرار داریم و شاید برخی کارها بدلیل سهل‌انگاری نیست بلکه مسائلی مانند کمبود بودجه مطرح است.
رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری سال 1398 به‌عنوان سال «رونق تولید» تاکید کردند که راه‌حل مشکل معیشت مردم از جمله رونق تولید است.
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، 9 هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه 221 هزار میلیارد ریال و اشتغال 263 هزار نفر، حدود 840 معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال و حدود 180 هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین