عملکرد موفقیت‌آمیز فولاد مبارکه در سال گذشته
0 -

مدیرعامل فولاد مبارکه خبر داد

عملکرد موفقیت‌آمیز فولاد مبارکه در سال گذشته

عملکرد موفقیت‌آمیز فولاد مبارکه در سال گذشته
18 فروردین 1398, 17:30 / کد خبر:72385
مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 در تولید و سودآوری اقتصادی بسیار موفقیت‌آمیز بوده است، گفت: فولاد مبارکه توانست اهداف سال 97 خود را در اکثر نواحــی و بخش‌ها به‌خوبی محقق کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه در گردهمایی مدیریت و کارکنان این شرکت گفت: در شرایط اقتصادی فعلی کشور، همه ما باید رفتار و شیوه این امام همام را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا بتوانیم به‌خوبی بر مشکلات فائق آییم.

به گزارش اصفهان امروز، حمیدرضا عظیمیان در ادامه از زحمات مدیریت و کارکنان شرکت در سال 97 قدردانی کرد و با بیان اینکه عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 در تولید و سودآوری اقتصادی بسیار موفقیت‌آمیز بوده است، گفت: فولاد مبارکه توانست اهداف سال 97 خود را در اکثر نواحــی و بخش‌ها به‌خوبی محقق کند.

عظیمیان ضمن ارائه گزارش عملکرد نواحی مختلف شرکت افزود: با تلاش کارکنان واحد گندله‌سازی میزان تولید در این بخش با 2 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 7 میلیون و 460 هزار تن رسید. در تولید محصولات گرم، کارکنان بلندهمت نورد گرم فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا، درحالی‌که برنامه سال 97 تولید 6 میلیون و 300 هزار تن بود، موفق به تولید 6 میلیون و 365 هزار تن کلاف گرم شدند. در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار نیز برنامه سالانه تولید یک‌میلیون و 495 هزار تن بود که با تلاش جمعی کارکنان در پایان سال تولید یک‌میلیون و 555 هزار تن محصولات سرد محقق شد.

او در ادامه، برنامه تولید محصولات پوشش‌دار شرکت را 279 هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: در پایان سال، تولید 293 هزار تن انواع محصولات پوشش‌دار را شاهد بودیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه خاطرنشان کـرد: علیرغم همه محدودیت‌ها، کارکنان بخش‌های احیا مستقیم و فولادسـازی و ریخته‌گری مداوم شرکت توانستند آهن اسفنجی موردنیاز کوره‌های قوس الکتریکی و تختال موردنیاز ناحیه نورد گرم را تأمین کنند.

عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود مهم‌ترین دستاوردهای شرکت در سال 97 را به این شرح برشمرد: افزایش بهره‌وری نیروی انسانی؛ تولید 9 گرید جدید فولادی؛ طراحی، ساخت و راه‌اندازی لوپرهیدرولیکی قفسه F4 نورد گرم؛ راه‌اندازی و بهره‌برداری از سیستم جمع‌آوری و انتقال پساب‌های شهری؛ بهره‌برداری از طرح‌های توسعه زیر سقف مجتمع فولاد سبا؛ دستیابی به رکورد تحویل 5 میلیون و 800 هزار تن محصول در بازار داخل؛ مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک نظیر توسعه معادن و فلزات و...؛ افزایش سرمایه شرکت از 7 هزار و 500 به 13 هزار میلیارد تومان؛ پرداخت 1/179 میلیارد تومان از مطالبات سود سهامداران در موعد قانونی؛ دستیابی به سطح زرین جایزه بنیاد مدیریت کیفیت اروپا؛ کسب تنها تندیس جایزه ملی کیفیت ایران؛ کسب تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان برای چهارمین سال پیاپی؛ کسب تندیس جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری برای اولین بار در کشور؛ کسب رتبه اول در گروه فلزات اساسی و رتبه دوم در کشور در شاخص ارزش‌افزوده در بین صد شرکت برتر؛ دستیابی به رکوردهای جدید کاهش مصرف آب در سال 97 علیرغـــم افزایش ظرفیـــت سه برابری تولید، به‌نحوی‌که مصرف آب در خطوط تولید شرکت نسبت به سال 91 از 4/2 مترمکعب به 2/7 مترمکعب بر تن تولید کاهش‌یافته است که این دستاورد برای سایر رقبای داخلی و جهانی یک الگو محسوب می‌شود.

او ثبات شرکت در سال 97 را به‌عنوان یکی از دستاوردهای شرکت در سال گذشته دانست و تصریح کرد: باهمت و همدلی کارکنان تلاش کردیم تا شرکت بدون هرگونه چالش در مسیر رشد و سودآوری اقتصادی حرکت کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه تولید ایمن، پایدار و اقتصادی را شعار فولاد مبارکه در سال 98 معرفی کرد و گفت: خوشبختانه کارکنان شرکت با واژه‌های مذکور به‌خوبی آشنایی دارند و می‌دانند که برای تحقق این شعار چگونه باید حرکت کنند.

او تمرکز بر تأمین مواد اولیه و الکترود گرافیتی و مدیریت هرچه بیشتر مصارف انرژی را مهم‌ترین برنامه‌های شرکت در سال آتی معرفی کرد و گفت: با مذاکرات انجام‌شده با مسئولان ذی‌ربط، در حال اجرایی کردن اقداماتی هستیم تا در کنار تلاش و همدلی کارکنان شرکت اجازه ندهیم تولید و سودآوری در فولاد مبارکه با کوچک‌ترین چالشی مواجه شود.

او دستاوردهای شرکت در سال 97 را مرهون تلاش، همدلی و همت جمعی همه مدیران و کارکنان شرکت دانست و تصریح کرد: به‌یقین در کسب این موفقیت‌ها همه کارکنان شاغل و بازنشسته و همه کسانی که به دلایل مختلـــف اکنـــون در بین مــــا نیستنـــد، نقش‌آفرینی کرده‌اند.

عظیمیان با اشاره به اهمیت حمایت هرچه بیشتر از تولید داخلی تصریح کرد: همان‌گونه که پیش‌ازاین نیز تأکید کرده‌ایم، فولاد مبارکه بر آن است تا با کمک سازندگان داخلی، بخش بیشتری از تجهیزات موردنیاز این صنعت را بومی‌سازی کند.

او گفت: در نقشه استراتژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان افق 1۴۰۰-1398 دستیابی به سودآوری پایدار با حفظ سطح فروش محصولات با تأکید بر محصولات ویژه، مدیریت سبد سرمایه‌گذاری‌ها، رشد درآمد و همچنین ارتقای بهره‌وری با مدیریت هزینه‌ها و بهای تمام‌شده و مدیریت اثربخش ظرفیت دارایی‌ها آمده است. ضمن اینکه به‌منظور افزایش رضایتمندی مشتریان، راهکارهایی نظیر ارائه محصولات با قیمت و شرایط پرداخت رقابتی، ارائه محصولات باکیفیت مطلوب و پایدار، تأمین پایدار و تحویل به‌موقع نیاز مشتری و توسعه سبد محصولات در نظر گرفته شده است.

او در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد: چنانچه کارکنان سازمان به کاری که انجام می‌دهند اعتقاد داشته باشند و تعلق سازمانی داشته باشند، بدون شک نتایج درخشانی به بار خواهد نشست؛ ازاین‌رو از همه همکاران می‌خواهم که با هدف خدمت به کشور و با پشتکار و تلاش بیشتر در راه تحقق اهداف شرکت گام بردارند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین