توسعه اقتصاد خصوصی راهکار تحقق رونق تولید است
0 -

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان:

توسعه اقتصاد خصوصی راهکار تحقق رونق تولید است

توسعه اقتصاد خصوصی راهکار تحقق رونق تولید است
18 فروردین 1398, 17:38 / کد خبر:72386
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: حمایت، تقویت و توسعه اقتصاد خصوصی مهم‌ترین راهکار تحقق شعار امسال یعنی رونق تولید است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: حمایت، تقویت و توسعه اقتصاد خصوصی مهم‌ترین راهکار تحقق شعار امسال یعنی رونق تولید است.

مسعود گلشیرازی در گفتگو با ایرنا درباره نام‌گذاری امسال به «رونق تولید» افزود: برای تحقق این شعار، دولت باید دست از سر اقتصاد بردارد و اجازه دهد بخش خصوصی اقتصاد کشور را در دست بگیرد و موانع را از سر راه بردارد. او با تاکید بر اینکه رونق به معنی داغی بازار است، اظهار داشت: باید شرایطی ایجاد شود که تقاضا در بازار از عرضه بیشتر شود که لازمه آن تغییرات بنیادی در شاخص‌های اقتصاد کلان کشور است. این فعال اقتصادی اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد، شاهد خواهیم بود که موضوع اشتغال در کشور ساماندهی می‌شود. گلشیرازی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال، باید حمایت و رونق تولید در سطح خانوارها، بنگاه‌های اقتصادی، سیاست‌های دولت مورد اقبال جدی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در بحث آسیب‌شناسی باید نگاه ویژه‌ای به اشتغال و بیکاری شود و موضوع جایگزینی تولید داخل به جای قاچاق و واردات مورد توجه جدی قرار گیرد. او با بیان اینکه وضعیت تولید در شرایط نامناسبی است، تصریح کرد: به دلیل بوروکراسی بیش‌ازحد و دست و پاگیر در دستگاه‌های دولتی، شاخص‌های محیط کسب‌وکار و حمایت از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مطلوب نیست. گلشیرازی افزود: اگر به خودمان نیاییم در بخش تولید آسیب جدی می‌بینیم و همین اشتغال موجود از دست می‌رود. این فعال اقتصادی نام‌گذاری امسال به رونق تولید را حرکتی مدبرانه و آگاهانه خواند و ادامه داد: این موضوع از آسیب‌های آتی جلوگیری می‌کند و هدایتگر تحول‌های مثبت است به شرطی که همه در کنار هم حرکت کنند. او از جمله اقدام‌های لازم برای رونق تولید را اصلاح قواعد زائد که مخل تولید و کسب‌وکار هستند، عنوان کرد و افزود: این کار با تعامل، تخصص گرایی، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و بهبود شاخص‌های محیط کسب‌وکار در بخش‌های مالیات، تامین اجتماعی، سرمایه‌گذاری و حمایت قضایی از فعالان اقتصادی انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین