جاه‌طلبی آسیایی ذوب‌آهن
0 -

سبزپوشان اصفهانی در قاره کهن یکه‌تازی می‌کنند

جاه‌طلبی آسیایی ذوب‌آهن

جاه‌طلبی آسیایی ذوب‌آهن
21 فروردین 1398, 11:01 / کد خبر:72400
ذوب‌آهن در یک‌قدمی صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد. تیمی که چند ماه پیش با ناامیدی در رقابت‌های لیگ برتر حاضر می‌شد و خطر سقوط هفته‌های گریبانش را رها نمی‌کرد.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: حالا همان تیم با هدایت علیرضا منصوریان به یک گروه متحد با جاه‌طلبی‌های بزرگ تبدیل‌شده است. تیمی که نه‌تنها از انتهای جدول لیگ جداشده و تا رده دهم بالاآمده بلکه در آسیا نمایش کم نقصی ارائه کرده است. ذوبی‌ها هفته‌هاست با شکست بیگانه شده‌اند و پس از شکست سنگین سه بر صفر مقابل استقلال که پنجم اسفندماه رقم خورد همچون غول خفته‌ای بیدار شده‌اند. از آن زمان تاکنون ذوبی‌ها 9 بار با حریفان داخلی و آسیایی روبرو شده‌اند که حاصل این بازی‌های ثبت پنج پیروزی و چهار تساوی در کارنامه سبزپوشان اصفهانی بوده است. شاگردان منصوریان در این 9 دیدار 12 بار دروازه حریفان را گشوده‌اند و پنج بار نیز دروازه‌شان بازشده است. کسب 19 امتیاز در 9 دیدار نشان می‌دهد ذوبی‌ها به جاده موفقیت بازگشته‌اند و برای لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌های بلندپروازانه ای دارند. البته امتیازهای ازدست‌رفته در لیگ برتر شرایط را برای تیم سبزپوش اصفهانی بسیار دشوار کرده است و کسب سهمیه آسیایی برای آن‌ها تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. بر این اساس رسیده به رتبه‌های ششم تا هشتم جدول در لیگ هجدهم با توجه به فراز و نشیبی که این تیم در فصل جاری پشت سر گذاشته است را نه‌تنها باید جایگاهی قابل‌قبول در نظر گرفت بلکه خیزشی تحسین‌برانگیزش به شمار آورد.

شاگردان منصوریان از تاریکی به روشنایی رسیدند

داستان حضور ذوب‌آهن در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برای تیم اصفهانی به‌گونه‌ای متفاوت پیش می‌رود. ذوبی‌ها که با کسب عنوان نایب‌قهرمانی لیگ هفدهم مجوز حضور در این رقابت‌ها را پیداکرده بودند پس از کم شدن سهمیه ایران شرایط دشواری را پیش روی خود دیدند. پرسپولیس و استقلال به‌عنوان تیم‌های قهرمان لیگ برتر و جام حذفی به‌طور مستقیم وارد مسابقات گروهی شدند اما ذوب‌آهن و سایپا باید از مرحله حذفی به‌سلامت عبور می‌کردند تا به مرحله گروهی راه پیدا کنند. همین موضوع موجب شد تا ذوبی‌ها در همان گام نخست مرحله پلی اف به مصاف الکویت بروند. تیمی که در ورزشگاه فولادشهر ذوبی‌ها را اذیت کرد و سرسختی فراوانی نشان داد و سرانجام در دقیقه 110 تسلیم ضربه سر آساگوانا مهاجم بلندقامت نیجریه‌ای تیم اصفهانی شد. ذوبی‌ها پس از عبور از خوان نخست در دومین بازی مرحله پلی اف باید الغرافه قطر را هم از پیش رو برمی‌داشتند تا وارد مرحله گروهی شوند. بازی در خانه حریفی که مهدی طارمی را هم در اختیار داشت نبردی مرگ وزندگی برای نماینده سبزپوش ایران محسوب می‌شد. ذوبی‌ها در نیمه نخست این بازی تاریخی چیزی برای گفتن نداشتند و این نیمه را با دوگل به حریف واگذار کردند. درحالی‌که به نظر می‌رسید کار شاگردان منصوریان در این مرحله از رقابت‌ها را باید پایان‌یافته تلقی کرد، ذوبی‌ها در یک بازگشت رویارویی نیمه دوم کابوس واری را برای الغرافه ساختند. آن‌ها نه‌تنها موفق به جبران دو گل عقب‌مانده شدند بلکه با گلزنی محمد نژاد مهدی مدافع پیش‌تاخته خودشان شگفتی را کامل کردند تا از تاریکی بیرون آمده و به روشنایی سلام کنند. با این پیروزی ذوب‌آهن راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد تا سهمیه ایران در این مسابقات با توجه به حذف سایپا، به سه برسد.

اوج گرفتن ذوب‌آهن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان

حضور شاگردان منصوریان در مرحله گروهی معتبرترین لیگ باشگاهی قاره کهن با اوج گرفتن دوباره این تیم هم‌زمان شد. بازی با الزورا در فولادشهر که سیزدهم اسفندماه سال گذشته برگزار شد نشان داد ذوبی‌ها با جاه‌طلبی خاصی در این مسابقات حاضرشده‌اند. البته گروه متعادل تیم اصفهانی هم به درخشش شاگردان منصوریان کمک کرده است. گروهی که با حضور نمایندگان کشورهای عراق، امارات و عربستان تشکیل‌شده است. در این گروه هیچ‌کدام از تیم‌های شاخص و درجه‌یک این دو کشور حضور ندارند. به‌طور مثال الهلال یکی از برترین تیم‌های کشور عربستان و لیگ قهرمانان آسیا در گروه استقلال جای گرفته است. العین هم قوی‌ترین تیم اماراتی به‌حساب می‌آید با آبی‌های پایتخت هم‌گروه است. از تیم‌های مطرح قطری همچون الدحیل و الریان هم در گروه ذوب‌آهن خبری نیست. این شرایط بهترین فرصت را برای سبزپوشان اصفهانی فراهم کرده تا خودشان را در یک‌قدمی صعود قرار دهند. آن‌ها حالا با هفت امتیاز صدرنشین بی‌چون‌وچرای گروه A رقابت‌های محسوب می‌شوند و حدود هفتاد درصد از راه را پیموده‌اند. کسب یک پیروزی خانگی مقابل الوصل در بازی برگشت که قرار است سوم اردیبهشت‌ماه در فولادشهر برگزار شود جواز حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان را به دست ذوبی‌ها خواهد داد. مرحله‌ای که تیم‌های غربال‌شده منطقه غرب آسیا به جان هم افتاده تا دو تیم خودشان را برای رقابت با تیم‌های شرق قاره کهن آماده کنند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین