بازی بزرگان در گودال مرگ
0 -

سپاهان و استقلال حساس‌ترین بازی هفته بیست و پنجم را برگزار می‌کنند

بازی بزرگان در گودال مرگ

بازی بزرگان در گودال مرگ
22 فروردین 1398, 09:41 / کد خبر:72404
لیگ برتر از امروز با برگزاری دو بازی وارد هفته بیست و پنجم می‌شود. بدون تردید حساس‌ترین دیدار این هفته از رقابت دو تیم قدیمی فوتبال ایران یعنی سپاهان و استقلال خواهد بود.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: تیم‌های سوم و چهارم جدول رده‌بندی که عصر فردا در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان پنجه در پنجه خواهند شد. سپاهان و استقلال در فصل جاری با آرزوهایی بزرگ وارد لیگ هجدهم شدند. رویای قهرمانی برای زردهای اصفهانی و آبی‌های تهرانی آرزویی در دسترس تلقی می‌شد هرچند در هفته‌های اخیر نتایج دو تیم تا حدودی این رویا پردازی‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. همین لغزش‌ها هم فرصت را برای دو رقیب آماده دیگر یعنی پرسپولیس و تراکتورسازی فراهم کرده تا از این دو تیم فاصله بگیرند. حالا گروه‌های جامانده از کورس مدعیان باید همدیگر را قربانی کنند تا از شانس‌های باقی‌مانده برای قهرمانی نهایت بهره را ببرند. سپاهانی‌ها پس از تساوی ملال آور هفته گذشته مقابل نساجی که دو امتیاز سرنوشت‌ساز این تیم را به باد فنا داد باید با استقلالی روبرو شوند که همچون رقیب به نتیجه‌ای بهتر از تساوی مقابل سایپا نرسید. البته شاگردان شفر سه شب پیش‌تر در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه‌ای تحسین‌برانگیز مقابل یکی از بهترین گروه‌های قاره کهن به دست آوردند و الهلال عربستان را از پیش رو برداشتند تا با شارژ روحی دوچندانی با سپاهان روبرو شوند. بدون شک امیر قلعه‌نویی هم از این موضوع به‌خوبی آگاه است که برتری تیم آبی‌پوش تهران تا چه اندازه‌ای می‌تواند برای شاگردانش خطرناک باشد. به‌هرحال همواره نبرد گروه‌های بزرگ بازی اشتباهات بوده و تیمی سربلند بیرون آمده که ضریب خطایش را به کمترین اندازه ممکن رسانده است. البته در چنین بازی‌هایی به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد ضریب خطای بازیکنان به‌گونه‌ای عجیب بالا می‌رود و بازی فیزیکی بیش از همه‌چیز جلب‌توجه می‌کند. بازی فردا این دو تیم هم مستثنی از این موضوع نخواهد بود و بازیکنان نبرد تن‌به‌تن 90 دقیقه‌ای را پیش روی خواهند داشت.

قلعه‌نویی برنده نبردهای تاکتیکی با شفر

بازی سپاهان و استقلال جدا از این‌که تحت تأثیر بزرگی نام این دو تیم قرار دارد به‌شدت از مربیان آن‌ها هم متأثر است. در یک‌سو امیر قلعه‌نویی با کوله باری از تجربه که عنوان پر افتخار ترین مربی لیگ برتر را هم یدک می‌کشد، قرارگرفته است و در سوی دیگر پیرمردی آلمانی که سرد و گرم روزگار چشیده و حالا دیگر با زیر و بم فوتبال ایران هم آشنا شده است. قلعه‌نویی که خود یک استقلالی دو آتشه بوده و سال‌ها با پیراهن این تیم به میدان می‌رفت و سابقه قهرمانی با آبی‌های تهرانی چه در کسوت بازیکن و چه مربی را داشته است باید شاگردانش را به نبرد با تیمی بفرستد که هنوز قلبش برای آن تیم می‌زند. شفر آلمانی هم نشان داده مربی بی رحمی است و اگر فرصت پیدا کند زهرش را به سایر رقیبان می‌ریزد. این دو مربی فصل پیش سه بار باهم روبرو شدند که قلعه‌نویی دو بار به پیروزی رسد و شفر هم یک‌بار موفق به شکست سرمربی آن زمان ذوب‌آهن. در فصل جاری هم این دو مربی در چهارچوب هفته دهم لیگ برتر مقابل هم یک بازی تاکتیکی را برگزار کردند که این بار هم امیر قلعه‌نویی موفق به کیش‌ومات کردن شفر شد. در آن بازی که نبردی تاکیتکی هم از آب درآمد سرمربی سپاهان با تکیه‌بر بازی خوانی خود بین دونیمه دو تعویض انجام داد تا اشتباهات وحشتناک محمد کرمی و مهرداد محمدی در میانه میدان را پوشش دهد. سیاووش یزدانی و ساسان انصاری به میدان آمدند تا کمربند خط دفاعی و میانی زردپوشان اصفهانی مستحکم‌تر از قبل شود. از سوی دیگر شیوه بازی سپاهانی‌ها عاملی شد تا آبی‌پوشان تهرانی مجبور به حضور در کناره‌ها و ارسال‌های بلند شوند. این همان چیزی بود که قلعه‌نویی می‌خواست چراکه مدافعان آماده سپاهان اجازه هیچ‌گونه خودنمایی را به مهاجمان میزبان نمی‌دادند. سرانجام هم کی روش استنلی با یک ضربه سر شیرجه‌ای، شفر را مات و مبهوت به نیمکت تیمش چسباند تا پیرمرد آلمانی دوباره مقهور قلعه‌نویی شود.

علی کریمی چهره ویژه نقش‌جهان

بازی عصر فردا تیم‌های سپاهان و استقلال نبردی تمام‌عیار میان بازیکنان جاه‌طلب دو تیم خواهد بود. در این میان نقش یک بازیکن ناآشنا در میانه میدان بیش از همه نمود پیدا خواهد کرد و او کسی نیست جز علی کریمی. این بازیکن که از تیم سپاهان چهره شد و فوتبال ایران با پیراهن طلایی او را شناخت در بازی با استقلال مسئولیت سنگینی را بر دوش خود احساس خواهد کرد. بازی مقابل انبوه هواداران زردپوش که روزی برایش سر و دست می‌شکستند و حالا چیز دیگری می‌خواهد اصلا برای هافبک دفاعی سپاهانی‌ها آسان نخواهد بود. از سوی دیگر کریم باید با مهدی کیانی هافبک دفاعی جنگنده سپاهان هم جنگی تن‌به‌تن را برگزار کند که بازیکن غالب در این میدان می‌تواند به برتری تیمش کمک قابل‌توجهی کند.

ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98، شماره 3491 ؛ 02 اردیبهشت 1398
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه 2 اردیبهشت 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین