افت کی روش یعنی سقوط سپاهان
0 -

مهاجم برزیلی طلای پوشان در نیم‌فصل دوم تنها سه گل زده است

افت کی روش یعنی سقوط سپاهان

افت کی روش یعنی سقوط سپاهان
27 فروردین 1398, 08:32 / کد خبر:72440
آمار گل‌های زده سپاهان در لیگ برتر عدد 36 را نشان می‌دهد. طلایی پوشان اصفهانی با این تعداد گل زده پس از تیم تراکتورسازی عنوان دومین خط آتش پرقدرت لیگ را به خودشان اختصاص داده‌اند.

امیرحسین احتشامی-اصفهان امروز: در این میان کی روش استنلی مهاجم برزیلی سپاهان با 12 گل زده نقش پررنگی در قدرت‌نمایی خط حمله زردپوشان اصفهانی بازی کرده است. بازیکنی که در این فصل از ذوب‌آهن به سپاهان پیوست تا به امیر قلعه‌نویی کمک کند. کی روش در نیم‌فصل نخست همان بازیکن گلزن فصل پیش ذوب‌آهن نشان داد. مهاجمی که با ضربات مرگبار سر دروازه حریفان را هدف قرار می‌دهد و اگر این ضربات در چهارچوب دروازه باشد هیچ دروازه‌بانی توانایی مهار آن را ندارد. او در نیم‌فصل نخست 9 بار برای سپاهان گلزنی کرد که شش گل با ضربه سر به دست آورد. ضرباتی که روی ارسال از کناره‌ها برای مهاجم هدف به ثمر رسید. نکته جالب پیرامون کی روش این‌که او در پنج بازی نخست سپاهان توفیقی در گلزنی به حریفان پیدا نکرد و موتور گلزنی هایش تازه از هفته ششم روشن شد. در بازی هفته ششم طلایی پوشان اصفهانی با پارس جنوبی در جم روبرو شدند. دیداری که برای سپاهان نزدیک بود با تلخی به پایان برسد اما کی روش فریادرس قلعه‌نویی شد و با گلی که با سر در دقیقه 95 به ثمر رساند سپاهان را از یک شکست خارج از خانه نجات داد. از این هفته به بعد آمار گلزنی های کی روش هفته‌به‌هفته افزایش پیدا کرد و در پایان نیم‌فصل به عدد 9 رسید. همین آمار کافی بود تا این برزیلی تنومند باوجود غیبت در دو دیدار نیم‌فصل نخست سپاهان، عنوان بهترین گلزن را به خودش اختصاص دهد. این آمار قابل‌قبول خط حمله سپاهان را به خط حمله‌ای ترسناک تبدیل کرد تا جایی که تنها تیم‌های صنعت نفت آبادان و پیکان توانستند دروازه خودشان را مقابل طلایی پوشان اصفهانی بسته نگه‌دارند. همه این شرایط سپاهان را به تیمی در قامت یکی از جدی‌ترین مدعیان قهرمانی تبدیل کرد. تیمی که با 31 امتیاز و با تکیه‌بر خط حمله مهارناپذیر عنوان قهرمانی نیم‌فصل را به دست آورده و تعداد گل‌های زده‌اش فاصله پنج گله‌ای با تراکتورسازی که پس از سپاهان بیشتری گل را به ثمر رسانده، دارد. در این میان شرایط خط حمله دیگر مدعیان همچون پرسپولیس، استقلال و پدیده چندان جالب‌توجه نیست و سپاهانی‌ها با اختلاف معنادار به یکه‌تازی‌هایشان در لیگ ادامه می‌دهند.

خاموشی موتور گلزنی کی روش

سپاهانی‌ها نیم‌فصل دوم لیگ را با بازی مقابل نفت آبادان در ورزشگاه تختی آغاز کردند. دیداری که برای شاگردان امیر قلعه‌نویی از اهمیت فراوانی برخوردار بود. کی روش این بازی را به دلیل محرومیت از دست داد و همین موضوع به‌شدت کیفیت خط حمله تیم اصفهانی را پایین آورده بود. سپاهانی‌ها برای جایگزینی مهاجم برزیلی غایب از سجاد شهباززاده استفاده کردند و این بازیکن جایگزین هرگز نتوانست جای خالی بهترین گلزن تیم را پر کند. بازی سپاهان با نفت آبادان با تساوی بدون گل تمام شد تا طلایی پوشان اصفهانی دو امتیاز حساس بازی نخست نیم‌فصل دوم را ازدست‌داده باشند. در بازی دوم مقابل سپیدرود رشت کی روش گل سوم تیمش را به ثمر رساند تا شاگردان امیر قلعه‌نویی با برتری سه بر صفر حریف شمالی را شکست دهند. در بازی سوم هرچند سپاهانی‌ها موفق به شکست پیکان شدند اما کی روش در گلزنی موفق ظاهر نشد. بازی با ذوب‌آهن هم برای کی روش گلی به همراه نداشت و او یک ضربه پنالتی را هم از دست داد تا زردپوشان اصفهانی بهترین فرصت برای شکست رقیب همشهری را از دست بدهند. بازی با تراکتورسازی در هفته بیستم هم به آمار گلزنی ها مهاجم سپاهان اضافه نکرد و طلایی پوشان اصفهانی با دو گل مغلوب حریف تبریزی شدند. سرانجام پس از هفته‌ها ناکامی کی روش در بازی هفته بیست و یکم مقابل پارس جنوبی جم تک‌گل تیمش را به ثمر رساند تا سپاهانی‌ها با یک گل به پیروزی برسند. این دومین گل نیم‌فصل دوم کی روش محسوب می‌شد. بازی با فولاد در اهواز هم برای مهاجم برزیلی سپاهان خوش‌یمن بود چراکه او ضربه پنالتی تیمش را تبدیل به گل کرد هرچند سپاهانی‌ها در نیمه دوم با دریافت گل مساوی دو امتیاز از دست دادند. در سه هفته بعد هم کی روش 270 دقیقه برای سپاهان مقابل نفت مسجدسلیمان، نساجی قائمشهر و استقلال تهران به میدان رفت اما اثری از آن مهاجم تیزچنگ نیم‌فصل نخست در میدان‌دیده نمی‌شد. همین کم اثر بودن هم عاملی شد تا سپاهانی‌ها در سه بازی گذشته تنها یک‌بار موفق به گلزنی شوند که آن گل را هم عزت پورقاز مدافع پیش‌تاخته تیمشان مقابل نفت مسجدسلیمان به ثمر رساند. با این شرایط تیم تحت هدایت امیر قلعه‌نویی از سه بازی تنها چهار امتیاز به دست آورد و همین حراج امتیاز کافی بود تا از جمعه مدعیان قهرمانی دور بماند. سپاهانی‌ها در حال حاضر 47 امتیاز اندوخته دارند و هفت امتیاز از پرسپولیسی‌ها عقب‌افتاده‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق به کم‌فروغ شدن کی روش بازمی‌گردد که در نیم‌فصل دوم تنها سه بار موفق به گلزنی برای سپاهان شده است.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 29 فروردین 98، شماره 3490 ؛ 29 فروردین 1398
روزنامه اصفهان امروز پنجشنبه 29 فروردین 98
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین